Září 2008

Křišťanovický rybník...

23. září 2008 v 2:02 | Využijte v této oblati železnice. Doveze vás do mnoha koutů Šumavy. |  Šumava
Nevím jak je to nyní, když hotel, který od tábořiště je asi jeden kilometr, skončil, ale dříve se zde za poplatek dalo rybařit. Kapři, amuři a ostatní druhy byli pořádní macci. Dělali jsme je na ohništi, přidávaly se houby a nechybělo ani pivo, slivovice a jiné pochutiny. Tady se naše děti naučily plavat. Ten kopec v pozadí, to je Libín. Rozhledna, vesnice Libínské sedlo. O rozhledně je zde samostatný článek. V blízkosti opevnění z třicátých let. Kluci si to tady umějí vychutnat.

V blízkosti Prachatic pod Libínem je jedno kouzelné místo, o které se příkladně starají turisté z tohoto města. Křišťanovický rybník, jehož součástí je i jednoduché a proto krásné tábořiště. Žádná elektřina, vynikající pitná voda, koupání v nedotčené přírodě, lesy plné hub, ale i možnost rybaření. Poblíž řeka Blanice, zřícenina hradu Hus, opevnění ze třicátých let minulého století.

Výhodou je možnost různých výletů po celé Šumavě. Nezanedbatelnou položkou jsou i mírné ceny. Doporučuji využít i fantastické železniční dopravy. Z Volar můžeme cestovat několika směry. A to jak do vnitrozemí, tak i na západní hranici. Uvedu jeden příklad. Auto odstavíme ve Volarech a pěšky se vydáme na Boubín, cca 15 kilometrů. Tam vylezeme na rozhlednu a přes rezervaci - 9 km - se vrátíme na železniční stanici Zátoň a lokálkou zpět k vozidlu.