Čirůvka májovka I / 2008 - Tricholoma gambosum - Čirovnica májová

12. listopadu 2008 v 0:20 | Jaro začalo. Na skalách tařice, v houštinách nejdříve kačenky a smrže, a pak nastupuje májovka... |  - - májovka
Čirůvka májovka

Čirůvka májová, májová čirůvka
evokuje ve mně vzpomínky.
Čistý papír pokryje malůvka ,
Dětství rozhoří ohýnky.

Májovka je srdeční záležitost.
Jarní vlhkost a syrovost lesa,
podléšek a hub pospolitost,
rašení stromů a zpívání kosa
a děda, co učil mě znát jejich místa.

Nezapomenutelně vonící omáčka.
Jsem si víc než jista,
že nevařil ji nikdo líp, než moje babička.

Věřím, že májovka překoná věky ,
poselství předků ponese.
Babičko a dědo, díky,
pořád roste na stejné adrese.

Začarovaný magický kruh.
Je mi dovoleno do něj vstoupit.
Májovkami provoněný vzduch
a pohár vína zdaleka není dopit.

Plodnice čirůvky májovky, která má takové divné tvary. Něco takového jsem v životě neviděl. Příroda je mocná čarodějka a my musíme být při hledání, konzumování hub, velice opatrní....

Májovka je jedna z prvních hub, na kterou se každý skalní houbař těší. Den co den prověřuje lokality a první nálezy jsou lepší, radostnější, než plné koše hub v letních a podzimních měsících. Pro méně zdatné jedince je to však stále plodnice záhadná. Atlasy, přednášky odborníků, články v novinách a časopisech, televizní pořady, oprávněně straší možnou záměnou s prudce jedovatou vláknicí a závojenkou olovovou. Podle významného mykologa pana Baiera je určení májovky velice jednoduché. Uložíte plodnice na noc do ledničky. Když druhý den ráno budou houby jednoznačně bílé je to májovka. Jestliže načervenalé, růžové, tak jsou to houby jedovaté. Na toto pravidlo však moc nespoléhejte. Naučte se májovku dobře znát. Jiné cesty není. Málo se ví, že se dá dobře i sušit.

Odměnou pak je opravdu vynikající pochoutka. Delikates! Nejraději jí mám jen tak na másle a minimálně vajíčka. Musím cítit její chuť. Miluji jí také pro její pevnost, tvrdost. Vřele doporučuji.

A co takhle více -čti hodně- sádla a udělat si škvarečky. Trvá to asi tak deset minut, kdy se vyvaří z hub voda. Přidáme pouze odměřeně kmín a sůl.

Chybu nemá ani první letošní smetanová omáčka. Zásadou je nic nepřehánět. Houba musí být cítit na jazyku a v nosíčku vonět.

Vynikající je i kuře na čirůvce májovce.

Poznámka:
/11. srpna 2009/ - S vynikající informací přišel dnes mezi houbaře světový, evropský mykolog, jeden z nástupců Smotlachů, ing. Jiří Baier.

Ověřil, že čirůvku májovku lze přesadit z jejího stanoviště například na zahradu, za chalupu, chatu. Předpokladem je, že vybereme podobné místo. Rýčem vyjmeme do hloubky známé stanoviště májovky, aby v balu bylo co nejvíce podhoubí. Potom balík přeneseme do předem vhodně vybraného prostředí. Prosím je to pouze úvaha, že takto se dá čirůvka májovka pěstovat. Nedělejme to však. Neničme přirodu, houby. Jednodušší je, si pro májovky do lesa, křovin, dojít! Že ano...

Rovněž veřejnost informoval, že čirůvka májovka je pravým lékem pro alergiky. V období jejího růstu, tedy v době, kdy postižení začínají mít problémy, doporučuje ji jíst syrovou a pozitivní výsledek se dostaví. /Moc by mě zajímalo, zda se dá tato léčba prodloužit požíváním například májovky sušené. Dejte nám příští rok prosím vědět. Děkuji./

Podle pana ing. Baiera je čirůvka májovka darem i pro diabetiky. Pravděpodobně opět za syrova, jejich problém s cukrovkou zmizí. Týká se to samozřejmě jen těch nemocných, kteří mají tuto chorobu v lehkém stavu.

Pan ing. Baier v jednom televizním pořadu řekl: "Májovky rostou od dubna do listopadu. Musíme však vědět, kam si máme pro ně dojít."

Máte prosím nějaké podobné zkušenosti s hlívou ústřičnou? Napište zde do komentářů. Děkuji. Již delší dobu se snažím sehnat výsledek renomované laboratoře s červeným kulatým razítkem, zda ty -báje- o léčivosti hlívy jsou pravdivé. Bohužel marně. Spojil jsem se dokonce s jednou lékařkou, která -prý- úspěšně hlívou odstraňuje bradavice. Když jsem projevil zájem si pohovořit, tak se odmlčela. Nedostává snad od výrobce zázračného preparátu nějakou tu odměnu? S těmito podvody se v poslední době mezi lékaři roztrhl pytel!!! Více když si zde na blogu klikneš hlíva...

Zajímavost: Jednou jsem narazil na spousta májovek. Bohužel byly takové jiné, tmavé. Nebyl jsem si jistý jest-li jsou to ony. Zbytečně zůstaly v lese. Dnes již vím a po následujících řádncích budete vědět i vy.

Vedle světlých, bílých, čirůvek májovek, roste i forma TMAVÁ. Plodnice jsou úplně stejné, ale hlavičky jsou tmavší, do světle hněda. Pravděpodobně je to způsobeno tím, že vyrostly na méně osvětleném stanovišti. Zastíněné místo. Možná, že důvod bude úplně jiný. Kdo na tuto záležitost zná odpověď, tak nám jistě rád odpoví dole v komentářích. Podle znalců, gurmánů, jsou chuťově oba "druhy" stejné. Ono se s největší pravděpodobností jedná o druh jediný!

Přikláním se k názoru, že bílá roste tam, kde je hodně světla. Tmavší do hněda tam, kde je světla méně. Mám jednu lokalitu, starý třešňový sad, který stále více zarůstá v lesík. Dříve tam byly pouze májovky bílé a dnes, /2010, 2011/, již pouze ty hnědé. Bílou jsem letos nenašel ani jedinou.

Zajímavost od Jána Šuvady od Oravy: "Máme místečko na májovky, na které chodila již má babička s dědečkem. Plácek se za těch 40 - 50 let posunul o necelé dva metry. Plodnice tam ve značném množství nacházíme každoročně."

Rovněž já Václav Burle chodím na jedno místo již téměř sedmdesát let. Rovněž jsou tam každý rok, ale jejich množství se mění. Máte i vy nějakou podobnou zkušenost?

!!! POZOR - Při sběru májovek a dalších jarních hub si dávejme pozor na prudce jedovatou závojenku olovovou. Každý jarní houbař by jí měl dobře znát. Záměna by byla smrtelná. Roste sice až v letních měsících v dubinách, ale jeden nikdy neví..... že ano! Pravděpodobnější ,než záměna s májovkou, je zaměna mladé olivové s hříbečkem. Článek o ní najdete zde na blogu. Stačí jí vyhledat přes zdejší vyhledávač.

MYKOLOGICKÉ ÚDAJE: /JEDLÁ a výtečná/ - Plodnice jsou jak malé, uzavřené, tak i velkých rozměrů. Tuhé, na okraji podvinuté, až 15 cm široké. Májovka silně, nezaměnitelně, voní po mouce. To je důležitý určující znak. Lupeny jsou husté jako zavřená kniha. Roste od dubna, ale nalézáme jí, když víme kde, i v letních měsících. Roste téměř všude mimo les - křoviska, sady, okraje lesů, na stráních a polních cestách, travnatá místa. Májovka roste ve skupinkách, pruzích i kruzích.

Májovka se i dobře hodí k sušení. Jedná se o tvrdší houbu, a tak je dokonce na sušení lepší, vhodnější, než kdejaké, již ne mladé, hřibovité houby. Mnozí je s velkým úspěchem nakládají i do nejkvalitnějšího olivového panenského oloje. Lze i s vynikajícím výsledkem do octa.

Teoreticky je možné jí zaměnit například se závojenkou jarní, olovovou, které jsou zde na blogu k přečtení. Na začátku sběru v dubnu a až téměř do konce máje, nemusíme mít žádné obavy záměny. Ale i zde platí zákon připravenosti. Od závěru května a začátkem června už musíme být moc opatrní.

Naučte se znát její neopakovatelnou vůni, kterou již po celý život nezapomenete. Roste na celém území České republiky, a tak je třeba jen si najít ta svá místečka a bude vymalováno. Přeji vám pěkné toulání přírodou a hodně úspěchu při hledání nejen čirůvky májovky.

Příběh: Již několikrát se stalo, že z ničeho nic, při procházení zarostlého třešňového sadu, jsem ucítil vůni čirůvek májových. Kde nic, tu nic. Plodnice žádné. Za několik dnů, na tom samém místě, bylo jich jak naseto. Je to možné? Nebo jsem jen cítil humus? Máte podobnou zkučenost? Tak napište dole do komentářů!
Nacházíme jí ve velkém množství a kuchyňsky se dá připravit na mnoho způsobů. Je to delikates.

Příběh: Navštívil jsem své věky prověřené místo v bývalém třešňovém sadě, který za poslední roky zarostl do podoby džungle. Sebral jsem své miláčky a pomalu se odebral k domovu. Jak jsem tak koukal, tak jsem s jistotou určil takové jedno hrůzně zarostlé místo. Bohužel jsem nenašel odvahu do toho bordelu vlézt. Za několik dnů jdu zase kolem a koukám, že z porostu vykukují bílé flíčky. Kanadou jsem rozhrnul porost a všude snad stovky obrovských plodnic májovek. Bohužel již byly ve velice špatném stavu....
Na žádost mnohých z vás je zde odvrácena tvář této nádherné májovky.
Na této fotografii je neopakovatelně vidět prostředí, ve kterém se májovka vyskytuje. Jsou to především křoviska na okrajích lesů, luk, vod. Nezapomínejte především prohledávat křovinaté meze mezi loukama. Na jaře uspořádám několik výprav do Českého krasu. Hlašte se nezávazně zde v komentářích... /To platí i pro rok 2010 !!!/
Jedním z důležitých znaků po vůni a tvaru plodnice jsou lupeny, které jsou husté.
Koniklec luční roste právě v období májovek, petrklíčů a desítek dalších přísně chráněných rostlin. Není na světě nic krásnějšího, než se při východu slunce vydat na plácky plné májovek, smržů a kačenek. Ty posledně jmenované obdivujeme, fotografujeme, ale netrháme. Je jich v přírodě málo, tak je raději necháme svému osudu...

OKROTICE BÍLÁ
Na to místo chodím snad již od kojeneckého věku, v jarních měsících, na májovky. Pravděpodobně někdy v předminulém století - a to nepamatuji - zde byly ještě políčka, později zde byl vysazen třešňový sad. Všude kolem vznikl - nevím jak - dubohabrový les. Na jižním svahu, kde býval rovněž převeliký třešňový sad, pak pomalu, ale jistě zvítězil akát. Dnes je již vše zarostlé neprůchodnou vegetací.

Někdy v sedmdesátých letech minulého století, místní národní výbor na jednotlivé třešně, višně, napsal obrovská čísla a stromy přidělil zájemcům. Netrvalo dlouho a o ovoce neměl nikdo zájem. Je to moc práce, pohodlnější bylo koupit chrupky v konzumu. Bylo rozhodnuto a načálstvo na MNV nechalo všechny stromy porazit! Stejně tak jako hrušně a ořešáky před školou. Důvod? Padající listí a plody neměl kdo uklízet. My jako žáčci jsme ovoce česali, sbírali a odevzdávali ke zpracování do školní kuchyně. Jó to je ten pokrok... Staré stromy se kácet nemají. Pan Větvička by mohl na toto téma mluvit hodiny! Proč se nemají letité ovocné dřeviny kácet? Kdo ví, tak jistě rád v komentářích odpoví...

Čirůvek májovek jsem tady nikdy nenacházel mnoho. V průběhu celého měsíce to tak stačilo na dvě smaženice a jednu vynikající omáčku. Dnes, 13. května 2009, to byly doslova orgie. Naplnil jsem do posledního místečka podprdelník armády USA z Vietnamu.

Všude kolem je rezervace chráněných rostlin. Kokořík vonný, dymnivka dutá, kosatec bezlistý, lecha jarní, podléška jaterník, sasanka lesní a další druhy, lilie zlatohlávek - tu jsem tady ještě ale neviděl - a řada dalších, včetně chráněných brouků, živočichů, ptactva. Český malý ráj to napohled... /Uvedené rostliny, houby zde na blogu mají samostatně články, fotografie./

Dnes jsem tady poprvé nalezl i závojenku podtrnku a především okrotici bílou. Nikdy tady nerostla a dnes jí tady jsou desítky. Zázrak. Přesně jak to uvádějí odborníci. Okrotice z přírody mizí, ale na straně druhé se stále více objevuje na nových lokalitách. A to je moc dobře.
Okrotice bílá roste v období jako čirůvka májovka. Jedna tam vzadu vykukuje.... To platilo pro rok 2009. V roce 2010 májovky již odcházely do věčných lovišť a okrotice se teprve vytahovala k nebesům. Po květech ještě nebylo ani památky.
 

106 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Martin | E-mail | 12. listopadu 2008 v 12:01 | Reagovat

Závojenka podtrnka - výborná jedlá houby rostoucí (pravděpodobněji, než z. olovnatá) ve stejnou dobu jako májovky na stejných místech - růžoví....

2 Kvetnatec | E-mail | 3. května 2009 v 8:20 | Reagovat

Na mém největším nalezišti podtrnek u Prosečnice - za Kameným Přívozem, spousta malých, kterým chybí vláha. Vloni touto dobou jich tam bylo stovky. Všichni známí, kteří mě znají byli obšťastněni touto dobrotou. Pro neznalé: mám vyzkoušeno, že začnou růst když kvete kdoulovec. To je dobrý indikátor. Vláha je pochopitelně další podmínkou

3 Jan Polívka | 9. března 2010 v 17:08 | Reagovat

Tak brouzdám po internetu a připravuju se na májovky. Tento článek je vševypovídací, vynikající. Děkuji. Ještě stačí pro dokonalost dopsat ty mykologické údaje.

4 mirek | E-mail | 8. května 2010 v 1:18 | Reagovat

Zmíněné dvě formy májovek-bílá a nažloutlá barvy rohlíku rostou v Č.krasu dlouhá  léta (15 let) vedle sebe na jednom nalezišti a jsou stejně chutné.

5 Václav Burle | 13. května 2010 v 18:32 | Reagovat

Přikláním se k názoru, že bílá roste tam, kde je hodně světla. Tmavší do hněda tam, kde je světla méně. Mám jednu lokalitu, starý třešňový sad, který  stále více zarůstá  v lesík. Dříve tam byly pouze májovky bílé a dnes, již pouze ty hnědé. Bílou jsem letos nenašel ani jedinou.

6 Janáčková | E-mail | Web | 17. května 2010 v 11:20 | Reagovat

Našla jsem myslím májovky, ale zmátlo mi, že mají prostředek nožky jako vodový, není tak tuhý. Můžete mi někdo říci, jestli je to u májovek normální? Jiné to nemají.Možná když jsou větší, nevím. Děkuji za komentář.

7 Václav Burle | 17. května 2010 v 11:45 | Reagovat

Na Váš dotaz není paní Janáčková jednoduché odpovědět, ale.... Májovky dokážou nasát do sebe značné množství vody. A to je asi váš případ. Stačí podusit a všechno bude v pořádku.

8 Rampušák | 19. května 2010 v 1:59 | Reagovat

Ta úvodní fotografie je velice zajímavá. Ani já jsem takovou plodnici nikdy neviděl.

9 Jirka Let | E-mail | 19. května 2010 v 19:24 | Reagovat

S tou vůní před růstem to bývá i u jiných hub. Slyšel jsem od různých houbařů , že když jsou v lese cítit houby, tak co nevidět vypukne růst plodnic.

10 Jaroslav | E-mail | 21. května 2010 v 7:32 | Reagovat

Letos s tím vlhkem rostou májovky !!! To je letos radosti k dnešnímu dni mám již na kontě 5 kýblů. To znamená asi 50 litrů na sedlčansku ( 55 km jižně pod Prahou).

11 Václav Burle | 21. května 2010 v 23:50 | Reagovat

Ahoj kucí a holky! Děkuji za informace, ve kterých mě sdělujete kolik májovek jste letos nasbírali. Jenom škoda, že to nepíšete sem do komentářů a že neklikáte na hvězdičky. Jak to udělat abychom alespoň trošíčku věděli kolik se asi ročně na kila, metráky, tuny, čirůvek májovek nasbírá. Moc by to zajímalo asi nejednoho z nás, že ano?

12 Jiří Let | 22. května 2010 v 22:19 | Reagovat

Ahoj Václave,
přeji hezký den. Posílám informativní foto před chvilkou nalezené májovky. Bohužel nešlo ji vyfotit v přírodě, rostla v husté vysoké trávě, fotím tedy u počítače. Je také podobně deformovaná jako ta tvá na blogu a velká. Odstín je tmavě krémový, asi právě proto, že rostla ve stínu té husté trávy. Tam kde tráva nebyla, rostly malé plodnice a všechny bílé.
Škoda, že jich většina byla poškozena od trénujícich fotbalistů, sbírám je totiž u fotbalového hřiště, pět metrů od lajny.

Jirka Let Kaznějov

13 mirek | E-mail | 23. května 2010 v 11:10 | Reagovat

Asi by bylo dobré podívat se co znamená kategorie "druh".Jisté odlišnosti se vždy projevují.Proto je na odbornících -skutečných (těch co svá tvrzení zdůvodní a doloží).Tzv. "machři" a i ti,co se za ně (sami)považují takové zábrany nemají a pokud pouze plkají tak působí menší škody.Když publikují,je způsobená škoda podstatně větší.Jistě všichni znáte ostružiník.Ve starších atlasech byly uváděny max. 3-4 druhy.Pan Holub pracoval a výsledkem je asi 300 popsaných druhů (bez kříženců).V mykologii je toto nebezpečí větší než u rostlin.Myslím,že je důležité i na t.zv. "neodborném" blogu uvádět podstatné (diferenciální) znaky.Pro májovky to jsou husté lupeny-jako telefoní seznam, vůně po mouce- jako u "dvounulky" a zoubkem připojené lupeny - rodový znak čirůvek.Používání klíčů je dobré až od úrovně rodu,jinak narazíte na překážky.Stejné nebezpečí hrozí od internetových maniaků, určujících pouze podle fotografií-poznají se podle tvrzení - na internetu najdu všechno.Proto si myslím že nikdo z návštěvníků blogu neklesne na tuto úroveň charakteristickou pro současné politiky.

14 mirek | E-mail | 23. května 2010 v 11:15 | Reagovat

Podstatné je uváděné odlišovacích znaků-t.zv. diferenciální diagnóza.U májovky to jsou husté lupeny-jako telefoní seznam,vůně po hladké mouce-jako u "dvounulky" a zoubkem připojené lupeny-rodový znak čirůvek.

15 mirek | E-mail | 23. května 2010 v 11:27 | Reagovat

Musím to psát po částech,abych nebyl za spam.Jistě všichni znáte ostružiník.V klíčích se vyskytovaly asi 3-4 druhy,nyní je počet asi 300 zásluhou pana Holuba.Jeho poznatky si může každý ověřit a zkontrolovat.Tak se poznají skuteční odborníci.V mykologii je více odlišností v barvě,tvaru atd.Myslím že i na populárním blogu by toto nemělo chybět.Bylo popsáno asi 30 "druhů" smržů,nešlo o druhy ale o nižší kategorii-varietu.

16 mirek | E-mail | 23. května 2010 v 11:31 | Reagovat

Barva klobouku nezávisí na množství světla.Obě variety rostou vedle sebe na okraji lesa i uvnitř křoví.

17 rampušák | 23. května 2010 v 15:22 | Reagovat

... jak jsi Mirku přišel na to, že jsou to dvě variety. To už někdo určil? Kdo? Kdy?

18 mirek | E-mail | 25. května 2010 v 23:39 | Reagovat

[17]:Druh a nižší kategorie (variety)jsou dost přesně definovámy v pravidlech botanické nomenklatury.Zaplať pánbůh že nemá nic společného s politikou.Stačí se podívat na internetu na Biolib.cz a jemu podobným.Občas posedne touha se "proslavit" i relativně slušné odborníky.Podívejte se na synonyma u některých rostlin i hub.Počet okolo 100 není výjimkou-bohužel.Barva u hub je tou nejméně vhodnou charakteristikou.Třeba mochomůrka zelená může mít klobouk od zelené přes hnědou až do načernalé(nemíním tím bílou mochomůrku jízlivou).Tyhle variety rostou mezi železničními tratěmi u Lysé n.Labem dost dlouhou dobu.Podobně se projevuje i holubinka namodralá.

19 mirek | E-mail | 25. května 2010 v 23:55 | Reagovat

[17]:K určování zde stačí relativně základní literatura,mikroskop a znalost botanické nomenklatury.Barevné odchylky jednoznačně patří do nižší kategorie než je druh.Nemusím se schovávat za autority,ověření mého názoru je možné kýmkoliv kdo bude mít světlou i tmavou varietu májovky (nebo exikát).Tohle je výhoda vědeckého poznání.Barva u hub je dost proměnlivá.Jako příklad uvádím holubinku namodralou.

20 mirek | E-mail | 26. května 2010 v 0:04 | Reagovat

K májovkám bych rád dodal,že vymizí pokud je použito umělé hnojivo.Tohle se týká lokalit na mezích a remízkách v polích.Les samozřejmě nikdo nehnojí.

21 mirek | E-mail | 28. května 2010 v 2:28 | Reagovat

[1]:Závojenka podtrnka má vždy bílou dužnimu.Ta co má načervenalé okolí požerků je závojenka náspová.

22 houbař | 30. května 2010 v 19:43 | Reagovat

Ta anketa je fakt zajímavě napsaná. I já jsem zvědav, jak to dopadne.

23 Václav Burle | 30. května 2010 v 19:58 | Reagovat

...a kdyby jsi měl Jiří Kudlo ještě něco zajímavého, tak napiš na e-mejl, nebo to sem rovnou vlož a já to následně přetáhnu do článku. Ahoj!

24 mirek | E-mail | 1. června 2010 v 1:08 | Reagovat

Okrotice potřebuje světlo-začíná na vykácené pasece,po několika letech mizí.Pozoroval jsem na Roblíně.Májovky vytrvávají na lokalitě hodně let alespoń 15-20 i více.Lokalita v trávě navštěvují generace-viz louky u Bubovic.Jinak májovky si libují v "bordýlku".V Praze jsou vykřičené lokality na Dlabačově,na Petříně a na Strahově.Přesnější určení lokality neudělám.

25 mirek | E-mail | 1. června 2010 v 1:14 | Reagovat

Z tramvaje jsem několik let pozoroval na Palmovce koroptve.Stejnou měli všichni spolucestující.

26 mirek | E-mail | 1. června 2010 v 1:15 | Reagovat

Doplňuji -příležitost.

27 květinka | 10. června 2010 v 1:07 | Reagovat

Je to opravdu možné, že májovka se dá nalézt i v létě a na podzim. není to snad nějaký vtip?

28 tonda houba | 11. června 2010 v 16:43 | Reagovat

Poslední májovky jsem našel začítkem června a co vy?

29 mirek | E-mail | 13. června 2010 v 11:32 | Reagovat

Já v srpnu u Dobříše ve smrčině,staré asi 20 let.

30 mirek | E-mail | 13. června 2010 v 19:00 | Reagovat

[27]:Je potřeba věřit vlastnímu poznání a ověřit si na plodnici všechny morfologické (t.j. tvarové )znaky a taky vůni (event. zápach).Měl jsem v ruce plodnici štítovky jelení -obecně známá houba - s tloušťkou dužniny v klobouku na dva prsty.Nedůvěřiví si mohou nechat svoje určení ověřit na přednáškách ČMS.Mikroskop poslouží velmi dobře,ale vím že moc houbařů ho nepoužívá.Lepší je pochybovat a nejíst,než se otrávit.

31 mirek | E-mail | 13. června 2010 v 19:46 | Reagovat

Jedním z morfologických znaků u májovky je připojení lupenů "zoubkem" - což je jeden ze znaků rodu čirůvka.Možná by to chtělo doplnit o fotku rozříznuté plodnice.Vůni nelze na fotce přenést.

32 fořt | 15. července 2010 v 17:36 | Reagovat

Ale vůně se na snímku přenést dá. Stačí říci moučná a každý jí hned ucítí....

33 Kateřina | 8. října 2010 v 23:29 | Reagovat

Jak tak pomalu, ale jistě přestávají houby růst, tak už se těším až budeme chodit na májovky. Už se po přečtení tohoto článků nemůžu dočkat.

34 houbař | 29. října 2010 v 22:14 | Reagovat

Májovky taky mánm rád. Je to jedna z prvních hub. Tedy jejím nalezením začíná houbařova sezona.

35 Marián | 22. prosince 2010 v 21:58 | Reagovat

Fantastické a velice zajímavé čtení. A ten snímek je super, i když takhle májovka nevypadá. Výborný blog. ale s tou politikou běžte někam. Ta sem nepatří.

36 Brdy | 8. ledna 2011 v 18:13 | Reagovat

kdyby jsi se Václave věnoval houbám jako je tento článek tak by to bylo super. Tohle čtení je vynikající a poučné. Bravo!

37 Václav Burle | 3. května 2011 v 0:41 | Reagovat

Uvítám jakékoliv zajímavé informace o májovkách. Pište sem do komentářů, nebo na burle@seznam.cz. Uvítám i zajímavé, neobvyklé jejich  fotografie.

38 baba Jaga | 3. května 2011 v 22:27 | Reagovat

Taky je máte tak červivé?

39 houbařka Ela | 3. května 2011 v 23:30 | Reagovat

Dnes jsem našla první májovky,byla jich půlka krabice,ovšem jsou tolik červivé,že to postačí sotva na polévku.Ale stejně jsem měla ohromnou radost!!!

40 -vb- psáno pro "nahouty" | 6. května 2011 v 11:43 | Reagovat

Na burle.blog.cz je o čirůvce májovce napsáno vše. I já jsem na základě připomínek, taky houbařů, zblbnul, že u májovky může dojít k záměně. Jakmile najdeš několik prvních, tak už budeš mít na věky věků jasno. Stačí si rovněž přičuchnout, podívat se na zbarvení lupenů a jejich postavení.

Včera jsem si ověřil, že májovky voní v lese již na hodně daleko svou neopakovatelnou vůní.

Rovněž po letitých zkušenostech - vše je na blogu - jsem si ověřil, že májovka opravdu roste stále na stejném místě a to minimálně po mnoho desetiletí. Viz povídání od slovenských houbařů rovněž tam. Již přes šedesát let chodím na jednu lokalitu a doopravdy plodnice rostou pouze na stejných místech. Na kilometry daleko pak ani jediná. Viz anketa, kde si můžeš také kliknout!

Rovněž je - asi - nejsem profesionální mykolog, abych se pod to mohl podepsat, ale je to má zkušenost, jisté, že když je jejich prostor vojnější, padá tam více světla, tak májovky jsou jasně bílé. Když lokalita zaroste, je tam méně světla, májovky jsou světlé hnědé. Mnoho mykologů, houbařů, tyto nahnědlé nesbíralo, neboť nevěděli co ta barva znamená. My už ale víme, že! A teď už to víte i vy....

A nyní recept od významného českého mykologa pana ing. Jiřího Baiera, který na mojí osobu prohlásil. "Vždyť my dobře víme, kde žijete. Víme o Vás všechno!" Stalo se u benzínové pumpy v Letech. hi hi hi ha ha ha ho ho ho.... Že by vyhrožování ohledně léčivosti hub?

Pan Baier v Receptáři pana Podlahy řekl: "Když ještě neovládáte májovky, tak je vložte přes noc do lednice. Jestliže ráno, raději o něco později, 24 hodin, budou bílé, tak jsou to májovky, když budou do růžova, červena, zejména ze spoda, tak jsou to jedovky!"

Na závěr ještě jedna prověřená rada. Jistě není třeba zdůraznňovat, jaké hrůzostrašné potraviny konzumujeme. A bude ještě hůř, viz včerejší pořad paní Jílkové. A proč to píši?

Májovky jako smaženice je naprosto boží krmě. Je to delikates. Pouze ale za předpokladu, máslo, houby, ale minimálně vajíček. Houby musí být cítit v nozdrách a mít typickou chuť na patře. Napište sem potom, jak vám májovky chutnají. Jsou i podle vás výjimečné?

V době, kdy rostou májovky a neudělat si z nich  smetanovou omáčku,  je pro houbaře a jeho rodinu hřích, který nevykoupí ani stovky odpustků. Ten zázrak lze prožít jen na jaře. Ono pak s mrazáku ty houby už nejsou nic moc a jídlo z nich rovněž ne. Hlavně ten pokrm udělat co nejjednoduší. Žádné koření, žádné jíšky apod. V jednoduchosti je ta pravá síla!

Znáte ještě nějaký jiný pokrm z májovek? Poraďte, prosím!

41 -vb- | 6. května 2011 v 11:45 | Reagovat

Včera 5. května jsem našel májovky na místě, kde před týdnem byly všechny příšerně červivé. Nyní do jedné naprosto zdravé. Ani jedna chodbička.

42 Václav Burle | E-mail | Web | 6. května 2011 v 11:47 | Reagovat

Hledám fotografie hub, které mají neobvyklý tvar, nebo jsou i jinak zajímavé, neopakovatelné. Děkuji!

43 fořt | 6. května 2011 v 11:58 | Reagovat

Jako je vynikající kuře na opeňkách, tak možná ještě dokonalejší je právě na čirůvkách májovkách.

44 Václav Burle | E-mail | 9. května 2012 v 21:02 | Reagovat

Vážení přátelé. Je moc příjemné na počítači vidět, jak často otevíráte tento článek o čirůvce májovce. Nemohli by jste, jako poděkování, alespoň kliknout, zde v komentářích, na hvězdičku.... Děkuji -vb-

45 tomasenkoslav | 15. května 2012 v 13:39 | Reagovat

sorry

46 tomasenkoslav | 15. května 2012 v 13:48 | Reagovat

nevedel som ci sa treba registovat. to ten post - sorry, ktorým som to preveroval.
majovky poznam od mojich 5tich rokov. ako deti sme drancovali pasienky, kde rastli. vtedy sa tam pasavali kravy, dnes su tie miesta žial zarastene a majovky tam už nerastu. nachadzali sme ich v trave. To miesto malo tvar kruhu- polkruhu a trava tam mala tmavsi odtien, než ostatna dookola. male majovky maju nezabudnutelnu aromu a špecificku chuť za surova. ja som v majovke nikdy červika nevidel. nestihali totiž nikdy dorast na taku velkost. najradšej som mal z nich praženicu. posledny zber som mal vv roku 2008. dokonca par sezon sme mali majovky na konci zahrady, kde mal dedek včelin. ale ako sa tam objavili, tak tajemne aj zmizli. lokalita=obec Stranavy, okres Zilina, Slovensko.

47 Václav Burle | E-mail | 15. května 2012 v 15:13 | Reagovat

S těmi tmavě zelenými kruhy je to - tomasenkoslav -  velice zajímavé. Do nedávna jsem vůbec nevěděl, že to funguje.

Před několika dny jsem jel autem po jižních Čechách a u Strakonic vidím chlapa jak brouzdá po louce. Vůbec mě nenapadlo, že jde o májovky. Protože jsem srašně zvědavý, tak jsem ho šel vyzpovídat. A právě on poukázal na tu zelenou trávu, kruhy. Ono to fakt funguje. Po týden později nám to ukázal přímo v terénu pan Mottl, lesník. Do té doby jsem vůbec nevěděl že čirůvky rostou na loukách. Myslel jsem si, že pouze v křovinách, na okrajích lesů apod.

48 nahouby | 20. března 2013 v 12:45 | Reagovat

Už jsem za ty roky svého života jedl ledaco. Došel jsem ale k názoru, že v jednoduchosti je síla. Více na burle.blog.cz.

Až budou první májovky, tak tu jednoduchost zkuste - více másla, ale nevím kde se dá dnes sehnat kvalitní, májovky a stále míchat. Potom co nejméně vajíčka. Stačí jedno na hodně velké množství hub. Cílem tohoto delikatesu je, umět si vychutnat jenom chuť, vůni, těch bohovských májovek. Výsledek je naprosto úžasný..

I já se přikláním k názoru, že všeho moc, i okolo hub, škodí. Mnozí v knihách uveřejńují recepty plné sýrů, mouky, a bůh ví ještě čeho. Nevěřte těm knihám. Ty nejsou tištěny kvůli vynikajícím receptům, těch zase tolik není,  kvůli vám, ale jenom proto, aby vám vytáhly nakladatelé peníze z kapes.

49 mečoun | E-mail | 7. května 2013 v 9:00 | Reagovat

Na Seči, (550m/madm.v.) dnes 7.5.2013 asi 20májovčiček . BOMBA. Tak vypadá štěstí mám totiž svátek.....

50 Václav Burle | 7. května 2013 v 16:11 | Reagovat

K svátku vše nejlepší a hlavně to zdravíčko. Blahjopřeji i k těm májovkám. Já jsem ještě to štěstí neměl. A přeji i dobrou chuť.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama