Vyhlídky

5. prosince 2008 v 13:41 | Václav Burle |  Praha okolí

Jdeme se podívat na Prahu...

19.12.2007 - 13:25 vložil Burle Václav
Nyní je ten nejlepší čas doma nepřekážet. Proto se mohou nejen obyvatelé Prahy vydat do Košíř na Cibulku. Jedna z nejstarších rozhleden hlavního města se nenápadně krčí v přírodním parku stejného jména. Po opadu listí ze stromů je z ní ten nejlepší výhled. Nečekejte nějaká daleká pozorování, ale i tak stojí návštěva této kamenné rozhledny a parku za příjemně strávený den. Vyšplháte do výšky 13 metrů a pak se rozhodnete kam se ještě půjdete podívat - zámeček, umělá jeskyně, čínský pavilon a dokonce několik zajímavých soch...

Městské parky...

07.02.2008 - 13:11 vložil Burle Václav
V Praze je několik parků tzv. I. kategorie, které jsou otevřeny občanům pro mnohé jejich aktivity. Stačí pouze sledovat piktogramy, Podle nich poznáte, kde můžete pustit psa z vodítka, bruslit, lehnout si do trávy atd. Jedná se celkem o 232 hektarů. Jsou to například parky: Letenské sady, Obora Hvězda, Vítkov, Zahrada Kinských, Petřín, Stromovka...


Vyhlídka na skále...

03.12.2007 - 16:01 vložil Burle Václav
Zaparkujete ve Velké Chuchli a dáte se ke kostelíčku po cestě nad železnicí. Bez mapy to asi nenajdete. Tam je na skále -která je vidět z dálnice- vyhlídka na údolí Vltavy a na okolní kopce. Jest-li chcete vědět, jak toto území vypadalo na začátku minulého století, tak se v obci zastavte ve vzorkovně dveří. Zde vám rádi ukáží staré fotografie Velké, ale i Malé Chuchle... Pak můžete pokračovat do areálu zdraví, jehož součástí je i malá, ale krásná ZOO.

Vyhlídka ze smetiště...

03.12.2007 - 16:07 vložil Burle Václav
Blízko hřbitova ve Slivenci, na severním konci areálu zdraví v chuchelském háji, je obrovské smetiště, kam se po dlouhé roky vyvážel komunální odpad Prahy. Z jeho vrcholu je nádherný pohled na východ. Uvidíte nejen velký kus hlavního města, ale i vzdálené kopce. Za dobrého počasí jsou vidět rozhlasové antény u Českého Brodu a prý dokonce i Krkonoše... Nezapomeňte navštívit areál zdraví a ZOO.

Nahlédněte jim do kuchyně...

31.01.2008 - 13:54 vložil Burle Václav
Z této a další vyhlídky nad Velkou Chuchlí je vidět na protější stráni nad obcí, rozsáhlé staveniště několika nejbohatších lidí České repuliky. Vyrostou zde v nejbližších dnech ty nejokázalejší vilové rezidence. Obežene je ochranná zeď, domek pro bezpečnostní službu. Bazén velkých rozměrů je zakopán pod zemí. Součástí je i přistávací plocha pro vrtulník. Vše je uděláno tak, aby do areálu nebylo vidět. Soudruzi však zapomněli na okolní kopce. Podívejte se, jak bydlí a žije několik nejbohatších lidí republiky. A proč vy ještě nestavíte vilu ve Velké Chuchli???

Zde kráčela historie...

17.12.2007 - 12:58 vložil Burle Václav
Až se budete z vyhlídek kolem Velké Chuchle rozhlížet po údolí Vltavy a Berounky, tak si uvědomte, že tudy kráčela historie. Právě v těchto dnech byl v místě zvaném Na Hvězdárně, odhalen kostrový hrob z období zvoncových pohárů. Muž v poloze skrčence měl výšku kolem 180 cm. Byl uložen na levém boku a hlava směřovala k severu. U sebe měl lukostřeleckou výbavu - hroty šípů a nátepní destičky a fragmenty měděných předmětů. V blízkosti nálezu byly rovněž zlomky keramiky z období neolitu.

Vyhlídkové místo...

28.11.2007 - 16:46 vložil Burle Václav
Nyní máte poslední možnost jak si udělat fantastické fotografie soutoku Vltavy s Berounkou. Nebude to trvat dlouho a fantastické údolí, plné přírody, zdevastuje nová dálnice, tzv. pražský okruh. Nejlépe je vydat se z Lochkova, Radotína, Velké Chuchle na kopec nad tunelem, kde je nádherná vyhlídka na celé toto území. Související informace - klikni Komořany a Točná. Rovněž zde jsou vynikající vyhlídky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MoniaZ | E-mail | 27. ledna 2020 v 14:13 | Reagovat

Neco pro chlapce, potkejte divky z oblasti: http://girlssnapshots.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama