Čirůvka dvoubarvá - Lepista saeva - Povabnica dvojfarebná

2. ledna 2009 v 15:38 | Jedlá, nejedlá, matesy jsou vynikající |  - - dvoubarvá
/*** Odpověď na otázku, kde se ta myšina bere!!! ***/

Jedná se o houbu, která je plná záhad hodných zamyšlení. Například,  proč byla jako čirůvka přejmenována na rudočechratku, a pak opět na čirůvku? Má jednu přednost. Je masitá, a když víme kde roste, tak řadu let máme o "přírodní maso" vystaráno. Bývá nepatrně červivá, roste v kruzích od září do konce roku, ale můžeme ji najít i v jarních měsících. Patří mezi nejzdravější plodnice, neboť je výborným indikátorem životního prostředí. Roste pouze na loukách, které nejsou hnojené zemědělskou chemií ani vývozem domovního odpadu, jímek, vody z praček apod. Tam kde by negativně zasáhl člověk, by se čirůvka dvoubarvá nevyskytovala řadu, ba možná desítky let. (Ing. Jiří Baier).

Mezi houbaři se mnoho diskutuje o kuchyňské úpravě. O tak zvané myšině. Zásluhou nahoubařů můžeme konstatovat. Správnou úpravou se můžeme této pachuti zbavit. Například macerujeme pomocí česneku, používáme podle chuti různá koření. Vynikající je zejména guláš, řízky a jako delikates houbové matesy. Ty nemají chybu a naopak ještě jednu výhodu. Takto připravené matesy určitě nemají kosti. A co takhle do nich přidat opravdové rybí matesy? Moc by mě zajímalo, zda bychom poznali ten rozdíl. Do skleniček je přidáváme do směsí, ale není problém je použít i samostatně. Laborujte a zde v komentářích nás prosím průběžně informujte. Při dnešních cenách zavařeného česneku, by nebylo ani marné ho prokládat právě touto čirůvkou.

A zde je recept na ty matesy: Nakrájíme na větší kusy houby a vaříme v kmínové vodě 20 - 30 minut. Nesolíme. Připravíme si hrubě nakrájenou cibuli cca 50% hmotnosti hub. Podle zkušeností použijeme celé nové koření (10 kuliček), bobkový list. černý pepř celý (20 - 30), sůl. Vložíme do sklenic a zalejeme olejem např. slunečnicovým. Přidáme něco barevného, ostrého, např. papričky, feferonky. Nebo třeba i nějakou tu zeleninu, česnek. Zkoušejte a přiveďte matesy k dokonalosti. Já pak uspořádám v Praze ochutnávku. Vítěz obdrží - víte co, že ano. Sklenice uložíme na několik dnů do chladu. A potom už mohou následovat hody... (Zatím neznámý houbař z Rosovic.)

K napsání tohoto článku jsem se dostal proto, že stále jsem v tisku, v rozhlase, v televizi slyšel, že čirůvka dvoubarvá není pro svoji myší vůni, chuť, vhodná k jídlu. Začal jsem se ptát a zde je výsledek. Český houbař si již dávno uměl poradit a tuto houbu rád sbírá a v kuchyni ji umí dobře využít, zpracovat. Takže sbírejte, v kuchyni laborujte a určitě budete spokojeni.

Podle významného českého mykologa pana ing. Jiřího Baiera lze čirůvku dvoubarvou sbírat i po rozmrznutí, ale pouze do dvou cyklů!

Slovo má významný český mykolog Pavel Hruška, (který je jedním z důležitých členů výboru České mykologické společnosti. Za jeho neúnavnou a nezištonou práci mu děkujeme!!!) - !!! A kdeže se ta myšina bere???!!! "Roky nejen nás zajímalo, proč tak vynikající houba, pevná, masitá, má tak hrůzostrašnou pachuť, které se i přes různé kuchyňské úpravy těžko zbavujeme. Odpověď je zajímavá a jednoduchá. Čirůvka dvoubarvá roste na loukách, na kterých se vyskytuje převeliké množství hrabošů. Vypozorovali jsme, že myšky na plodnice vylézají a používají je jako rozhlednu. Tímto způsobem si kontrolují, co se v okolí jejich obydlí děje. Bohužel - a je to prokázané - jakmile na houbu vylezou, tak vzápětí začnou močit!!!"

Václav Burle: "Já bych ze zkušenosti dodal, že tam, kde rostou čirůvky dvoubarvé se na loukách samozřejmě vyskytují přemnožené tlupy hrabošů. Všude samá díra, nora, pelech, takže celé okolí, louka, je myšinou prolelzlé.... A vo tom to asi je!!!" 

/To by byla fotografie, co!!! Kdo jí udělá jako první, tak dostane slevu na dveře!!!/

Pavel Hruška I: Jedním z nejlepších receptů z čirůvkou dvoubarvou je, udělat si  jí se skopovým masem. Tady to nemá chybu, je to delikates.... Bohužel, v českých zemích se skopové moc nenosí, že ano!

Pavel Hruška II: 
Rozhodl jsem se jednou, jako veliký milovník hub naložených ve skleničkách,  že je vložím do mého proslaveného láku. Netrvalo to dlouho a musel jsem skleničku otevřít. Bylo to něco příšerného, ale pozor....  Po čase jsem zjistil, že když se sklenička s čirůvkou dvoubarvou otevře po roce a více, tak je to naopak vynikající pošušňáníčko!

Pavel Hruška III: Čirůvka dvoubarvá je podle mého názoru nejlepší v omáčkách. Její nespornou výhodou je, že je nejen masitá, ale i pevná, takže se nedá rozvařit.

Leta letoucí jsme chodili na obědy do restaurace  v Praze nad českým rozhlasem. Našim více než oblíbeným pokrmem, na který jsme se vždy moc, ale moc těšili,  zde byla, nejen v houbařské sezóně, houbová omáčka s pravým českým knedlíkem. (Dnes už jsou všude jen knedle z fabriky, a to není vono. -vb-)  Každodenně jsme u vedoucího, číšníků, výčepního, žadonili, prosili o informaci z jakých hub to pan šéfkuchař dělá. Nikdy, i když jsme tam za ty roky nechali spoustu peněz, jsme se tak žádanou informaci nedozvěděli.

Po velice dlouhé době už ta omáčka nebyla ono. Změnil se kuchař, který v menu, ale houbovou musel stále mít, neboť byla převelice žádaná. Pomalu, sle jistě, začala z jídelního lístku mizet. Zkrátka nebylo to vono....

Kdo si počká, ten se dočká. Jednou přišel den a číšník se rozpovídal. Pan kuchař, všimněte si prosím toho slůvka pan,  dělal tu fantastickou omáčku právě z čirůvky dvoubarvé!!! Ale co si budeme povídat. Ona nestačí jenom ta správná houba. Určitě se tomu musí dát i mnoho navíc, že? A jak by řekl pan Václav Burle - a vo tom to je!!! 
  
Podobná, ale chuťově nepřekonatelná, je čirůvka fialová. (ZDE  na blogu).
 

48 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kvetnatec | E-mail | 3. ledna 2009 v 9:49 | Reagovat

Věřím, je to moc dobrá houba. Den před Silvestrem jsem jich našel 5 ks a k tomu asi 150 šťavnatek modřínových. Měli jsme večer turnaj a kuchař v hospodě kde se to konalo udělal skvělou smaženici. I když nebyla pro všechny tak ten co jí jedl se jen olizoval.Mariáš se povedl a ještě jsme si pochutnali.

2 Zuzka | 6. října 2010 v 1:21 | Reagovat

Já jsem ale v televizi slyšela, viděla, že zapáchá myšinou a že se dá pouze použít jako matesy? Takže smaženice jde také?

3 Houbolog | 20. října 2010 v 12:27 | Reagovat

jistě, dá se použít na mnoho způsobů. Jsou obecně řečeno lidičky, které některé houby nesnášejí a druzí ty samé milují. Chce to vyzkoušet. Dobré pochutnání.

4 Božena | 7. prosince 2010 v 23:48 | Reagovat

Tak tohleto všechno je moc dobrý! Houby umíte!

5 mýval | 29. března 2013 v 18:10 | Reagovat

Na podzim 2012 jsem na jedné loučce u Levína našel snad stovku čirůvek dvoubarvých. Bohužel byly všechny až na pát nejmenších úplně sežrané od červů. To jsem ještě nezažil.

6 Václav Burle | 29. března 2013 v 19:31 | Reagovat

To se u hub stává! Ale houbaře to nepotěší že?

7 Otter | E-mail | Web | 12. října 2013 v 21:25 | Reagovat

fotku asi mám, ale jak ji sem dostanu?

8 Václav Burle | E-mail | 13. října 2013 v 19:37 | Reagovat

to: Otter - jest-li máte úžasnou fotografii tak pošlete na burle@seznam.cz. Podmínkou je Vaše pravé jméno a příjmení. Děkuji.

9 Mike | 12. srpna 2014 v 20:35 | Reagovat

Čirůvka to jistě dobrá je, ale bohužel čirůvky s oblibou natahujou do sebe právě těžké kovy a jiná svinstva z širokého okolí. Rozhodně to u nás není zdravá houba, spíše někde z Aljašky.

Maximum je 2 ks ročně...

10 Eva | E-mail | 11. listopadu 2014 v 20:16 | Reagovat

Dnes jsem jí poprvé našla na zahradě. Co se tu píše je asi pravda, protože nám tam hojně řádí krtek už od léta.Poslala jsem foto té houby svému kamarádovi, který je zkušený houbař a má zkoušky přímo pod vedením p. Smotlachy a řekl, máš štěstí je to čirůvka dvoubarvá dobrá houba.

11 liška | E-mail | 20. listopadu 2014 v 8:56 | Reagovat

holky čirůvkové dvoubarevné mi vyrostly na kompostu. Normálně je přihodím do bramborového guláše, jsou jen tři. Ale ty matjesy vůbec nevypadají špatně, příště, až jich bude víc ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama