Ryzec smrkový - Lactarius deterrimus

14. srpna 2010 v 23:24 | Malé, velké, ještě větší, obrovské skleničky se plní. V zimě ryzci příjdou k chuti. |  - - smrkový
Ryzec smrkový

Právě teď je ryzce smrkového čas. Pište své postřehy, informace k této vynikající houbě. Potěšte své přátele, houbaře, textem, snímkem, kresbou...

Když se vydaří dobrý rok
a houbaře vede správný krok,
pod mladými smrčky se objeví -
jak jinak, než ryzec smrkový.

Vábí oranžovou barvou,
i děti ho v lese najdou.
Na kloboučku má zelené zdobení
a červené slzy k ronění.

Ryzec smrkový,
chutná na všechny způsoby.
Ryzec smrkový ,
už je prostě takový.

Renata Pinkasová
Ryzec smrkový má takovéto barevné provedení a tak se nedá v žádném případě zaměnit.

Text ing. Miroslav Smotlacha, Praha (1964): Ryzec pravý, jinak i obecný (neplést prosím se smrkovým) patří mezi nejcennější jedlé houby. Jeho sběr je zajímavý pro obchod i konzervárenský průmysl, který jej, naložený v octě, vyváží. Pro tento způsob konzervace se ryzec zvláště hodí svou křehkou a křuplavou dužninou a kořennou chutí.

V kuchyni ho lze upotřebit téměř pro všechny druhy úprav. Jen na sušení a do polévek není vhodný. Připravuje se z něho také houbový extrakt. Všechny odrůdy, popřípadě druhy ryzců s červeným nebo krvavě čeveným mlékem jsou jedlé a výtečné. Ryzcům se též říká mléčníky, neboť všechy roní mléko.

nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn


Jedním z hlavních znaků je tato modrozelená barva na klobouku...


Foto: Vladimír Kavka - Je až nepochopitelné, jak se taková kupa, hromada, dá vůbec zpracovat! A to je pouze ze snímku výřez. Asi ta neopakovatelná chuť těchto plodnic, žene milovníky lesů k urputné činnosti. Na vánoce, v zimním období, se pak otevře sklenička a začnou kulinářské hody. Vůbec ale nevím, k čemu je dobré ryzce na kyselo papat. A dají se upravovat i jinak? Při takovém debužírování človíček rád vzpomíná na ty jarní až podzimní toulky hvozdem....

Text Jiří Laštůvka, Hlinsko:
Ryzec smrkový a jeho podobné druhy, na Hlinecku rostou dosti hojně. Vyhovuje jim naše nadmořská výška a zdejší lesní porosty. Vysazuje se tu mnoho nových (míněno asi smrkových ploch -vb-) lesních ploch, které se v několika letech přeměňují na mladé lesní porosty, ve kterých se ryzcům obzvlášť daří.

Nejprve mladé porosty prolézám po čtyřech, po několika letech se dá v porostech stoupnout, ale bohužel dospělost porostu nevyhovuje ryzcům a ryzec pomalu mizí. Na těchto místech začíná růst hřib smrkový a kovář. V posledních několika letech se do našich smrkových lesů opět začíná ve velkém vracet, což je dobré znamení. Dále ryzec roste na lesních loukách, pasekách, ve škarpách lesních cest v trávě a mechu. Bývá hodně červivý. Je jedlý a kulinářsky hodně využitelný. Nejvíce mi chutná na másle s kmínem, je moc dobrý obalený, dále je vynikající v octovém nálevu, používám jej i do směsi.
Foto: Jiří Laštůvka -

Text Brdolog, Brdy vojenské:
Je to asi divné, ale mám pocit, že tady u nás nerostou. Vídám je zřídka, po několika kusech, a tak jsem ještě nikdy sklenice nenaplnil. Nebo jsem slepej, jak ta brdská patrona. Vůbec nevím, jak chutnají. Letos se pokusím to napravit, i kdybych měl pro ně vyrazit přes celou republiku. Kde najdu nějaký ten předpis na nejlepší lák na ryzce smrkové?

Text Václav Burle, Praha: Je to divné, ale ani já je často nevidím, a jak říká Brdolog, jenom také v několika kusech. Na Šumavě jsem ale viděl, že s oblibou rostou na kraji asfaltových lesních cest, v těch zaasfaltovaných kamíncích. A lidi je sbírají. Že by novodobí feťáci z rodu houbařicích...

MYKOLOGICKÉ ÚDAJE:
/Jedlý a výtečný/ - Ryzec pravý roste hlavně ve smrčinách. Není to však závazným pravidlem. nacházíme jej často i v borovinách , ale i pod jedlemi, modříny. Má několik odrůd, druhů, které praktičtí houbaři nerozlišují. Objevuje se v srpnu a roste střídavě až do listopadu. Nejvíce však v říjnu. (ing. M. Smotlacha). Za syrova nechutná houba, ale po tepelné úpravě nejchutnější houba. Výborná je opečená a konzervována v octovém nálevu.

/Jedlý a výtečný/ - Ryzec smrkový je podobný ryzci pravému, má ale delší třeň. Roste pouze pod smrky. Podobný je ryzec borový, který je větší, má kratší třeň a roste pod borovicemi.


 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kudláček | E-mail | Web | 15. srpna 2010 v 17:21 | Reagovat

To máš pravdu. Včera jsem jich na jednom místě nechával stovky pidi prcků. Zítra si na ně beru kosu a jedu na ně.

2 Václav Burle | 15. srpna 2010 v 18:21 | Reagovat

...a co s tím obrovským množstvím pak budeš dělat? Že ty budeš makat, zavařovat a pak to rozdávat? Nemáš strach, že ti nezkušení podarovaní si řeknou."Hele, to vypadá nějak divně. Radši to vyhodíme!"

3 Sladkovský MUDr. | 18. srpna 2010 v 23:41 | Reagovat

Jak je to s tou červivostí ryzců? Jaké máte zkušenosti, přátelé?

4 milan | E-mail | 29. září 2011 v 17:19 | Reagovat

Ryzec pravý je nejlepší na másle
alespoň podle mne :)

5 InKaso | 23. února 2012 v 15:52 | Reagovat

Pokud byla chuť na houbovou omáčku, zašel jsem na hráz rybníka za zahradou. Tam rostly pravidelně špičníky? (Kozák šedozelený). Kdo chtěl nasbíral si pro svou potřebu a zbytek tam nechal.

Aby měla omáčka tu pravou chuť, zaskočil jsem do Horeckého lesa na smrkové ryzce. Ty rostly celé léto v Židově strouze a daly se nalézt téměř s jistotou. Do omáčky stačily čtyři a zbytek zůstal pro ostatní.

Potom stačilo zaskočit na kraj lesa pro lišky, babky, růžovky nebo strakoše a houbovka byla s domácí smetanou báječná.

Často byly řízky z bedel, žampiónů nebo růžovek. Na karbenátky už muselo být více času. K polévce se většinou přikusoval vaječný svítek s houbami. Většinou nebylo třeba na houby ani chodit. Bylo hodně práce a nebyl na to ani čas.

Babička chodila pracovat na pole. Pokud šla do lnu, tak pravidelně přinesla žampiony. Pokud šla vázat snopy nebo stavět panáky, přinesla různé houby, které rostly na mezích.

Moje matka chodila často sbírat borůvky. U sběru borůvek se dá najít také spousta hub. Žili jsme tak nějak v souladu s přírodou a dokázali si vážit co nám příroda poskytovala. Ve velkém jsme sbírali jen hřiby (praváky) na podzim. V létě se jim potvůrkám nějak nechtělo růst. Většinou přišla pouze jedna vlna jejich růstu. To jsme se vypravili hromadně do lesa a sbírali takové ty pěkné praváčky na sušení. Hříbky se nakrájely, na sítech se nad pecí předsušovaly a dosušovaly se na půdě. Jiné houby jsme nesušili.

6 KasiaG | E-mail | 27. ledna 2020 v 17:56 | Reagovat

Neco pro chlapce, potkejte divky z oblasti; http://girlssnapshots.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama