OCHRANA HUB - na nekonečné pokračování

26. října 2010 v 11:57 | Pojďme dišputovat kolem ochrany . Ať nenapácháme neodvratitelné škody. |  Ochrana hub diskuse

Kolem ochrany hub je mnoho mýtů, nepřesností a málokdo má v této záležitosti jasno. Pojďme tedy, na toto téma, dišputovat a dobrat se konečně nějakého patřičného závěru!!!

!!! Dnes jsem si udělal převelikou radost! Pamatujete se ještě, jak jsem s českými úřady začal bojovat o spojení dvou přírodních rezervací, kde se navíc začalo kácet? Na rozsáhlém jednání na středočeském krajském úřadě se ale dokázalo, že oprávněně! Mnozí, a nebylo jich málo, spíše přehodně, tvrdili, že jsem blb. Proč se do takových věcí pouštím, že stejně nemohu uspět. Určitě ale v tom bylo i mnoho závisti, minimálně právě od těch státních úředníků. A výsledek? Povedlo se! Rezervace se spojují a dnes tam už běhají geodeti a vyměřují. Místo dvou rezervací bude jedna, ale téměř jednou tak veliká. Navíc o prostor, který byl mezi nimi. Kdybych kolem přírody neudělal nic víc, tak jsem jenom v této cause udělal mnoho. Jsem spokojen. Ještě to ale nekončí, protože dnes rozjíždím podobnou akci. Brzy budu informovat.!!!

Je hloupé, a já to vím, tady psát v první osobě. Ale jak jinak zde rozpoutat diskusi, že ano. Uvedu na začátek jeden příběh, který zatím nemá konce. Pojďme zjistit kdo má pravdu a kde ta pravda je!
asmera
Foto: asmera - (třeba dostaneme příjmení). O této fotografii by se dalo dlouho diskutovat a napsat řadu glos, úvah, článků. Nechcete se dole v komentářích do toho pustit?

V letošním roce (2010) byla, nejen po celé české republice, přeobrovská úroda hub. Pro fotografy přírody, hub, převeliký svátek. Naposled něco takového bylo v době, kdy bouchl Černobyl. Nynější hospodářský boom, technická revoluce, přinesla do většiny rodin, více či méně, modernější digitální fotoaparáty. Fotografování se stalo jednoduchou záležitostí. Už není tak moc třeba to umět, vypadla fotokomora, vyvolávání filmů a dělání fotografií v koupelně. Stal se zkrátka zázrak. Další používají mobilní telefony. Co že to má společného z ochranou hub? Moc!!! A do toho ještě internet, který dává převeliké možnosti poukázat na své ego.

Mykolog, státem placený, ale i ten amatérský mykolog, jest-li oprávněně či neoprávněně, to máme právě v dišputaci posoudit, vyfotografuje plodnici chráněného a vzácného hřibu. Nejdříve v přírodních provedení, tak jak ho matička příroda stvořila. Pak ho vykroutí (houby se vykrucují, nevyškubávají, neuřezávají) a podívá se pod sukničku. Snímky přenádherné, ale houba dostala na prdel a je zničena. Zázrak pak uveřejní na internetu. A co se nestalo....

Amaterští houbaři nepochopili, že ten státní mykolog, ale i ten amaterský mykolog, - neplést si pojem mykolog a houbař - například ing. jiří Burel, na to mají právo. Amatérští si to vysvětlili po svém, že se to asi dělá normálně. Že bez znaků pod sukénkou se houba nemůže vystavit na internetu. Vždyť tak je to i v každém atlase. Začala likvidace chráněných plodnic. Do toho se ještě přidalo takové to závodění, kdo najde chráněných hub nejvíc, nejkrásnějších, největších, nejširších. Mnozí je dokonce vědomě sbírají na sežrání. Další je pak neumí rozeznat - viz koloděj a hřib nachový. Sem tam se někdo ukecne, pochlubí a lokality vzácných, chráněých, ohrožených plodnic, zná každý. Auťáky již nesměřují na víkend za babičkou, maminkou, ale na ty lokality. Dokonce se i utíká z práce, jiný si zase udělá pracovní cestu přes tato naleziště. Začal jeden velký blázinec. A to je potřeba rychle usilovnou výchovnou činností zastavit, nebo ne? Vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat, aby v příští sezóně to již bylo o slušnosti, správnosti, o té správné ochraně nejen hub!.

/...pozor zde dopsat ještě tu důležitou myšlenku biotopy/

A jsme u jádra pudla. Slovo má ing. Jiří Burel: (převzato z nahouby.cz)

= = = To že někdo vnímá červený seznam jak vnímá, není chybný postoj v zásadě v obecné rovině, jen musíme rozlišovat: a) co říká zákon, byť se třeba i mě nelíbí a b) že se něco nemusí brát zcela striktně, ale jako vše s rozumem

= = = To je něco ala... na dálnici smíte pokud není uvedeno jinak, jet 130 km/h, na silnici té a té 90 km/hod, v obci 50 km/hod, v obci na silnici té a té třídy 80 km/hod...... vše dle legislativy (předpisů)

A pak je třeba doporučující rychlost (do zatáček, v tunelech, za vlhka) --- v modrých značkách. A pak se stane, že ani policie někoho, kdo jede o 3-4 km víc změří a nepokutuje. Nebo třeba i o 10 km/hod víc. A přitom je to porušení předpisů...

A přitom třeba na dálnici za vlhka a mlhy sice podle jednoho předpisu můžete jet 130 km/hod, podle jiného obecně třeba musíte přizpůsobit rychlost stavu vozovky a viditelnosti a bla bla... ale nikdo Vám nedá pokutu aj e to závislé i od auta... A bude někdo pokutovat v nějakých případech nouze řidiče (veze ženu do nemocnice...)?

Kam mířím: i když zákon říká něco konkrétně, je spousta doporučení, kterými se můžete řídit, ale nemůžete je de facto vymáhat. A i když třeba někdy překročíte zákon, stejně na vás sankce nedopadne a někdy dokonce jste v morálním právu ho porušit, resp. existuje důležitější důvod, proč ho porušit!!

= = = Vztáhnu poslední na houby: Objevíte novou lokalitu, lidem a ochranářům neznámou s koncentrací vzácných druhů, z nichž jsou 2 zákonem chráněné druhy a 2 druhy v červeném seznamu!!
1) podle zákona byste nesměli zákonem chráněné druhy utrthnout a dokladovat. V tom případě Vás ale mykolog, resp. ochranář, vyžene, že nemáte druh věrohodně ověřitelně doložen a nemůže při striktním výkladu cokoliv co se týče ochrany na místě dělat, protože to nemá podloženo argumentem. Doporučí Vám, abyste požádal příslušný úřad o vydání výjimky na sběr plodnice houby s tím a tím zdůvodněním. Po čase orgán třeba výjimku udělí, ale houby už na lokalitě nerostou, a jste tam, kde jste byl a musíte čekat a lokalitu sledovat, než znovu vyrostou a vy je můžete sebrat.

Smyslem zákona přitom bylo díky výběrovému seznamu druhů ochránit cenné lokality, kde rostou. Filozofická otázka - co víc pomůže ochraně lokality, nesebrání houby s rizikem zničení lokallity prvním investorem, lesnickým zásahem atd. Nebo utržení plodnice houby a iniciace třeba vyhlášení zvláště chráněného území či dohody ohledně managementu na lokalitě? //Poznámka: u rostlin a živočichů toto neplatí, tam v žádném případě netrhat a neodchytávat!!!, u hub se jedná totiž o plodnici, nikoliv vlastní houbu-organizmus!!/

Poznámka Burle Václav: Rostlinu je ale také třeba evidovat, zkoumat, herbář?

2) Problém je, a na to naráží Václav Burle, že lidi často vytrhnou vzácné houby jen tak, a krok bé - tj. zaherbářování sběru, zaevidování na příslušných místech, nahlásení někomu, kdo je to schopen udělat - neudělají Pak toto přijde napůl vniveč, protože jim jen zbude fotka, na které mohou ukazovat ostatním a říkat "toto nesbírejte a netrhejte, tak jako jsem to udělal já!"

3) A pak to má třetí rozměr, že často pro správné určení je nezbytné houbu vytrhnout (vykroutit) nebo dokonce nechat určit nějakým odborníkem, i když je podezření na vzácnější. Jinak lidi -mykologové nevyrostou odborně, resp. pomaleji.

Každý důvod sebrání vzácnější houby má však jinou váhu v každém jednotlivém případě. A je na morálním přístupu (a respektování zákonů) každého z nás, co s tím provede.
Jako většinu z nás nenapadne přelézt plot do Boubína či Žofína, tak už ale na Karlštejn klidně jdete, přitom status mají stejný? Proč?!

Jako mnozí trpí, když vidí umírající zvíře, ale nijak je netrkne, že třeba svým chováním k tomu nevědomky pomohli (nákupem výrobků a produktů nejen z tohoto živočicha, ale třeba jen tím, že pole pro kupovaný výrobek je dnes na místě areálu výskytu tohoto druhu a ten teď nemá kde žít.. atd. Odsuzovat někoho jako Vaška Burleho za to, že má tu mez posunutou na rozdíl od průměru populace je špatné. Na druhou stranu se mi mnohdy nelíbí, tolik konfrontační jeho i jiných, forma prosazování byť chválihodných zájmů.

Václav Burle: Vidíte pane Burel a vo tom to je. Přesně jsem chtěl jenom jedno. Aby mykologové se k věci vyjádřili, vysvětlili a udělali nějaký závěr. A to jste teď udělal. Určitě se shodneme v jednom. Netrhejme zbytečně houby a to jak chráněné, ohrožené, tak i vzácné. To je to samé pravidlo, jako nekopeme do hub, které nepotřebujeme, nebereme, neznáme. Ani "prašivky" - jak já to slovo nemám rád - neničíme. A vo tom to je. Takže věřím, že při příští sezóně tady budou fotografie stojících vzácných hub a ne různě ležících.

- - - ZAJÍMAVOSTI - - -

Hřib moravský
Oranžovohnědý klobouček a noha, která i u mladých hub praská, se nedají s ničím splést. Tenhle teplomilný hřib roste hlavně na jihu Moravy a Čech. Dá se najít zejména pod duby a habry na hrázích rybníků až do konce září a když nepřijdou noční mrazíky, i později. Je to naše nejvzácnější a nejvíce chráněná houba.
Pokuta za sběr 50 000 korun

Hřib Kluzákův
Tenhle hřib s výrazně zbarveným kloboučkem i nohou je mimořádně vzácný a roste pouze v ČR. Poprvé byl popsán před rokem právě v rezervaci Luční, kde je prozatím jeho jediné místo výskytu.
Pokuta za sběr 50 000 korun

Hřib žlutonachový
Tato nejedlá houba roste v listnatých lesích a v symbióze s duby a habry na hrázích rybníků. Mladá houba má bělavý klobouk, který brzy zežloutne, staré plodnice jsou žlutočervené i olivově zelené barvy.
Pokuta za sběr 10 000 korun

Hřib Le Galové
Klobouk hříbku, pojmenovaného po francouzské mykoložce, prochází zajímavou přeměnou. Nejprve je bělavý, pak hnědý a u starých hub hnědoolivový. Pozor, je jedovatý! Roste od června do října.
Pokuta za sběr 5000 korun

Hřib bronzový
Má nohu až patnáct cm vysokou a černohnědý klobouk široký i pětadvacet cm. Roste až do začátku října pod duby, buky a kaštany. Lidé si ho často pletou s hřibem borovým a to je chyba, sbírat se nesmí.
Pokuta za sběr 5000 korun


 

32 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 mochomůrka | 26. října 2010 v 16:35 | Reagovat

Vy jste se pane Burle rozjel. Podle mého názoru je to moc dobře a děláte to dobře. Já vám fandím a na ty neznalce z nahouby se vykašlete. Oni taky jednou snad příjdou k rozumu.

2 Karolína Walschová | 26. října 2010 v 16:45 | Reagovat

Připojuji se ke chvále, ale strašně moc mě mrzí, že to nedokážete napsat všechno najednou. Ta nekonečná pokračování se nám nelíbí.

3 Vandrovník od Kocáby | 28. října 2010 v 10:11 | Reagovat

Vidím, že si tu dišputaci pěkně užíváte. Máte pravdu. My houbaři jsme nepoučitelní a taková slova potřebujeme jak pes drbání. Třeba jen proto, že se něco alespoň maloučko zlepší, změní.

4 Houslista | 3. listopadu 2010 v 23:13 | Reagovat

Dlouho jsem tady nebyl, ale toto mě převelice zaujalo. Škoda, že se diskuse zasekla. Pravdu máte v jednom. Přírodě fakt dáváme hodně na zadek. Kde to asi skončí.

5 Nahouby | 31. srpna 2012 v 16:23 | Reagovat

Promiňte pane ing. Burele, že Vám odpovídám na Vaši invektivu až nyní. Opravdu tento postup máte zapotřebí? Zda se Vám to morální a etické? Napište prosím dopis s razítkem České mykologické společnosti ohledně mého udání a sejdeme se u soudu. Jestli to neuděláte, tak zalezte do kurníku, prosím.

Před okamžikem jsem se vrátil z lovu na divoké husy, takže jsem zde nebyl přítomen a tak Vám odpovídám až nyní. Věřím, že jako slušný člověk a místopředseda České mykologické společnosti, odpovíte na následující otázky:

1/ je pravda, že na minulé výstavě byly chráněné houby? Například hřib královský a lanýž letní? Vy určitě víte, kdo je přinesl. Tak promluvte ať je navždy klid. Vy jako místopředseda ČMS, ale i vy ostatní v předsednictvu se opravdu domníváte, že je to správné? Jaký je Váš názor pane předsedo Lando? Vy si opravdu myslíte, že není třeba dodržovat zákony České republiky? Opravdu si myslíte, že takto se má vést široká obec houbařů? Opravdu si takto představujete ochranu přírody?

2/ před okamžikem zde pan Petr Knápek napsal, že na výstavě bude kromě jiných chráněných hub i hřib Fechtnerův. To je z Vaší strany vážená Česká mykologická společnosti legrace, nebo to myslíte vážně? Možná, že Vám některá státní organizace vydala povolení. Ale to je cesta do pekel. Dnes budete mít povolení vy, zítra někdo jiný a pak příjde nějaký Knápek a řekne, když vy, tak já chci povolení taky. A už tu likvidaci mykologie nikdo nezastaví. Toto je cesta do pekel.

Nikdo nemá právo chráněné houby, ale i ty z Červeného seznamu, vysvětleno nedávno, rvát a někam nosit. On by Vám je stejně žádný státní mykolog nevzal. To by se dopustil nedodržení zákonů České republiky. A to by pro něho znamenalo to, co dnes pro velitele policie.

Otázka: pan Burele znáte nějakého mykologa, který takto utržené houby bere do své správy? Prosím odpovězte!

Vy stále dáváte za pravdu lidem, kteří chráněné houby trhají. Opravdu s tím vy osobně, i jako místopředseda ČMS, souhlasíte? Souhlasí s tím pane Lando i celé vedení ČMS? Pane předsedo prosím odpovězte. Je potřeba v široké mykologické a houbařské společnosti si konečně kolem toho udělat jasno. Nyní máte, na popud ing. Jiřího Burela,  příležitost, vše vysvětlit. Jestli to neuděláte, tak to lze brát s tím, že ochranu hub Českou republikou neuznávate!!!

3/ jsou následující řádky nepravdivé? Prosím pane ing. Burele o jasnou odpověď.

Ty jsi se Knápku práskl sám. Stačí si na internetu najít televizní šot z minulé pražské výstavy. (Fotografie jsou i na burle.blog.cz) Podle účastníků to proběhlo takto.

Petr Knápek pozval na výstavu Českou televizi. Ihned kameramana s doprovodem zavedl k chráněným houbám, z nichž jednu, jak na sebe práskl, zde na nahoubách, přinesl sám. Jednalo se o hřiba královského. Po odvysílání ihned některý ze státních orgánů pravděpodobně zasáhl. Co se potom dělo, už nikdo z nás neví. Třeba nám to pan Knápek, nebo pan  místopředseda, předseda ČMS, konečně do podrobna vysvětlí. Nebo nevysvětlí?

4/ na burle.blog.cz je na toto téma obrovská diskuse. Stačí si dát do vyhledávače googl ochrana hub. Nebo to samé na burle.blog.cz.

/5 na Váš dotaz, slečno Kájínko, Vám odpovím pouze telefonicky, nebo e-mejlem. Týká se to rodinných vztahů pana Petra, a to zde veřejně ventilovat nebudu.

P.S. Bezesporu všichni milujeme houby, mykologii, houbaření. Tak vyslovte na toto téma i vy své názory. Dovolte jedno přirovnání. Možná bude hloupé, ale naprosto pravdivé...

Před chvilkou, v noci, jsem se vracel z hub ze Šumavy. Na silnici byl veliký provoz. Na tachometru jsem měl devadesát, dle zákona, a byl jsem úplně za trotla. Všichni mě předjížděli. Mnozí vůbec nerespektovali plné čáry, sníženou rychlost, znáte ty křížovatky smrti na silnici od Písku, a několikrát to mohlo dopadnout moc špatně. Myslíte si, že toto nedodržování silničních pravidel je správné? Mnozí napíšete, že ano. Věřte ale, že jen do doby, kdy někdo z Vaší rodiny zemře. Nic nezpůsobí, ale nějaký pirát to do něj napere. Škoda zmařených životů.

V blízkosti mám chlapce (25) který v 170 rychlosti skončil pod kamiónem. Všichni jsme mu říkali, neblbni a jezdi podle vyhlášky. Byl moc chytrý, pořád vyprávěl, jak je vynikající jezdec. Měl štěstí, že jeho rodiče mu koupili jedno z nejdražších a tedy bezpečných aut. Nemluví, ale bohudík píše, chodit už nebude, možná že bude na věky věků na lůžku.

Teď si mnozí říkáte, co nás ten blb zase poučuje. Jenom se prosím zamyslete, jak to souvisí s houbařením.

Jsem stár a pamatuji úplně jinou přírodu. Věřte, že ta současná již není ta z mých mladých let. V posledních dnech jsme byli pozorovat divoké husy. Dříve jich byl plný rybník, dnes jich je tam jen několik málo desítek. A to je to o čem mluvím...

Pravdou ale je, že se nám vrací již dávno zapomenuté houby. Doporučuji v této souvislosti si dát do vyhledávače na googlu stročkovec kyjovitý. Zajímavé počtení.

Promiňte, že jsem se moc rezepsal, ale já jsem nešťasten, co se s přírodou děje. A to bych ještě mohl začít psát o tom, že není pšenice, hovězí, vepřové. A jak to souvisí s přírodou? Poučení vědí a klidně vysvětlím.

A teď se začněte vsázet, zda nám Česká mykologická společnost, její vedení, kterého si moc vážím, odpoví. Konečně je čas, aby veřejně vyřkla svůj názor. Chránit nebo nechránit, ničit::::

6 Nahouby začátek | 31. srpna 2012 v 18:08 | Reagovat

POZOR!!! Nejdříve si přečtěte ten druhý příspěvek, aby to mělo návaznost!!!

Byl jsem panem Burelem vyzván, tak odpovídám. Vy byste snad tu mrvu na sobě nechali? Jsem zvědav, kdy nám pan Burel konečně na ty konkrétní otázky odpoví. To víte že neodpoví. Protože nemá pravdu!!! Pravda je na mé straně hřiště!!!    

Pane Burle,
píšu to velmi nerad a prvně, ale bohužel lepší slova nelze najít: TAKOVÝ BLBEC JAKO VY SNAD ANI NEMŮŽE BÝT!!
Předně jsem oslovil "Veřejnou Bezpečnost", /-vb- všimněte si prosím, že později již píše, že to bylo o mé maličkosti. A pak kdo je lhář,/ protože tento termín je spojen s komunistickou érou u nás, kdy bylo běžné a požadavané udávat, udávat a udávat... vy ale jak vyplývá opakovaně z Vašich slov zde napsaných byste rád tuto éru, kdy jste, jak se sám chlubíte, přednášel brigádě a vím já co jste ještě dělal, rád vrátil!! Já se modlím k Bohu, aby se taková éra nevrátila. A to že za komunismu vše fungovalo, včetně ochrany přírody je tak nehorázná lež, že to snad ani není pravda - co se týče přírody tak pravý opak je pravdou.

=== Mohu Vás pane Burele ujistit, že možná blbec jsem, ale nejsem takový nevzdělaný hlupák jako vy. A zde máte několik důkazů.

a/ nesmíte si plést Veřejnou bezpečnost s bezpečnostními složkami ministerstva vnitra. Veřejná bezpečnost pouze zajišťovala pořádek. Nic víc a nic méně. Tak je to v ústavě. Navíc tenkrát jsme bezpečnost, příslušníky, měli. Dnes policie neexistuje. Je ve velkém rozvratu. A tady máte další důkaz, jak to bylo dříve a jak je to dnes.

Dále tvrdíte, že se udávalo jen za komunistů. Jste padlý na hlavu? Udávalo se vždy a udávat se stále bude. Nejvíce se udává právě nyní. Otevřete si rozhlas, pusťe si televizi. Kdyby jste nepochopil, tak například causa policie....

b/ ano ochrana přírody za komunismu fungovala na jedničku. Dnes je to jeden velký nepořádek. Uvedu Vám zatím jeden příklad.

Existuje rezervace Hradec v Brdech, Hřebeny. Za komunistů tam spadl kmen, a zůstal ležet. To jsou ty, které tam ještě dnes můžete vidět. Jsou důležité jako humus, jak pro houby, tak živočichy atd. Zlomené torzo se proměnilo v doupný strom. Zůstal tam na věky věků i klest. A víte co se tam děje dnes? Větrem položené prastaré stromy, které ale mají dobré dřevo, jsou vyváženy, torza jsou uřiznutá a klestí odvezeno do elektrárny na spálení. Tak tady máte jeden rozdíl, jak fungovala ochrana přírody za komunistů a dnes. Chcete další? Tak tady ho máte mít....

Nikdy by si nikdo nedovolil přinést na výstavu chráněnou houbu. O tom již hovořil starý pan Smotlacha.

Víte např. že ZOO bylo vyloučeno ze světové organizace. Víte, že to čeká i NP Šumavu? Mohl bych nyní na toto téma napsat celou knihu.

b/ píšete, že si přeji komunismus. Toto může vyslovit jen nevzdělaný jedinec, jako jste vy. Dovolte několik řádek. Žádná historická doba není bílá ani černá. Je tam spousta šedivé.

Mohu Vás ujistit, že při nadcházejících volbách tvrdě vyhraje levice. A víte proč? Protože začíná bída. Ty různé afery již lidé nepřekousnou.... A když jste mluvil o těch komunistech. Tolik jako dnes se nikdy nekradlo. Máte vysokoškolské vzdělání, že? To jste nikdy neslyšel, že za komunistů jsme byli soběstační v potravinách? A dnes? Dovážíme hovězí z Argentíny, vepřové z Číny atd. A házíme pšenici do elektráren. Řepka nám ničí půdu.

Vy jste státní zaměstnanec. Vy to zatím máte dobré. Ale to jste neslyšel, jak moc se propuští státní pracovníci, kteří mají na starosti právě přírodu? Umíte si vůbec spočítat, kolik lidí u nás v republice pracuje? Tím nemyslím státní úředníky. Téměř, pane Burele, nikdo!!!  A to je rozdíl mezi dobou minulou a dobou současnou. Umíte si vůbec představit kolik lidí pláče, že cinkalo klíči? Já jsem nikdy nebyl v žádné straně. Nebyl jsem tedy ani komunista. Na rozdíl od vašeho houbařského kolegy, že?! Mnozí z nás totiž do strany vstoupit nemohli! Já jenom mám otevřené oči a vidím všechen ten srab kolem nás...

Mohu Vás ujistit, že budete mluvit jinak až se i vy octnete na dlažbě. Já vám to nepřeji. Vy sám ale dobře víte, že se ze státní správy propouští a propouštět bude. Mohu vás ujistit, že pak budete mluvit jinak. Nebo vy souhlasíte s tím, jak těch šedesát žen, které šily pro armádu, propustily? Prosím odpovězte!!! Já jsem na jejich straně. A vy?

Vás ostatní upozorňuji, že na politiku odpovídám panu ing. Já jsem s tím nazačal. Když mě vyzval, tak mu odpovím. To je slušnost.

V této souvislosti se Vás opakovaně ptám - jakou mám povinnost Vám odpovídat? Dokonce zde na www.nahouby.cz, tj,. na stránkách, se kterými nemá ČMS nic pspolečného, jen to, že sem v různé míře chodí několik z 1200 členů společnsoti. Proč opakovaně na mě a na ČMS VYŽADUJETE odpověď?! Když někdo vyžaduje, tak to znamená, že je něčí nadřízený (případně roven) či člen dané organizace mající právo oslovit své vedení, nebo jste majitelem této www stránky (pak byste měl částečné právo m vykázat,či to něčím podmínit, ale rovněž ne odpovědět) - ale ani jedno vy nejste!! Myslíte si, že mě i další tímto přístupem zastrašíte? Nebo tím co se stalo, že se budete ptát na mého zaměstnavatele, budete popichovat mou manželku ("co že na mě vidí a proč že se mnou je?") a podobně, jak jste to již učinil v minulosti?? To jste se nestyděl?!! Nebo to snad chcete popřít?!

= = = To s Vaší manželkou popírám. !!!

7 Nahouby pokračování dvě | 31. srpna 2012 v 18:10 | Reagovat

= = = To s Vaší manželkou popírám. !!!

Vy totiž na mé dotazy odpovědět ani nemůžete. Protože dobře víte, že mám ve všem pravdu. Kdyby jste odpovědět mohl, tak by jste na mé otázky odpověděl. Můžete to učinit právě nyní, dodatečně. Ale vy opět neodpovíte, že????

Ptáte se proč máte odpovědět? No proto, že jste vrcholná organizace sdružující houbaře. Vy musíte říci, zda se chráněné houby trhat mohou nebo nemohou. Vy stále v uvozovkách tvrdíte, že mohou. Tak to konečně napište po lopatě!!! Proč kolem toho stále chodíte, jako kolem horké kaše.

Na všechny Vaše otázky jsem Vám již opakovaně odpověděl loni i letos, dokonce nejen zde!! Mimochodem, na těchto stránkách jsem se někdy (tuším v zimě) dočetl, že jste se k vytržení chráněných hub přiznal, nebo to psala vaše paní... někde v archivu minulosti to bude - ale předpokládám, že buď to bylo míněno jako vaše provojkace, nebo to psal někdo jiný, což je zde běžné --- ale vy zde věříte, že po loňských udáních, která byla vysvětlena, ale stála nás hodně času a energie, skutečně ČMS vystaví tyto houby opětovně, pokud budou přineseny? Každý zde (kromě Vás) pozná popíchnutí a provokaci - vy ve svém věku byste už měl umět alespoň některou rozeznat, ale problém Vám to činí.

= = = jak ta udání byla vysvětlena. Odpovězte vy tajnůstkáři?

Jestliže píšete, že jsem utrhl chráněné houby, tak to prosím dokažte. A když to vy jako nemorální člověk nemůžete dokázat, tak držte ústa. Jak by řekl farář...

k 1) byly vystaveny, ve zvláštním režimu, odborná věřejnost co k tomu má co říct oto nepovažuje za porušení zákona a naopak toto považuje za vhodné, kontrolní orgány jelikož sankci neudělili tak dali rovněž najevo míru provinění - vlastní houbě vystavení již utržených plodnic neuškodí
Jelikož ale nejste mykolog a nemáte prakticky žádné mykologické znalosti, a neuznáváte jasná stanoviska mykologů - je bohužel težké Vás přesvědčit.

=== Další otázka na Vás. Dejte sem ten důkaz o zvláštním režimu. A teď jsem zvědav!!! Doufám, že nám všem houbařům a mykologům nelžete? Vy máte k tomu hřibu královskému a lanýži podpis od státu? Tak ho ukažte!!!

Poznámka: požádal jsem několik státních mykologů o napsání textů i k této problematice. V zimě je na burle.blog.uveřejním. Proč se s odborníky pane Burele, ČMS, tak moc rozcházíte. Kde vidíte problém?

Píšete, že nejsem mykolog. Podle čeho se podle Vás ten mykolog pozná. Máte to snad být vy? To si děláte legraci, že?

Podle mne je mykolog pouze ten, kdo daný obor na vysoké škole, univerzitě, vystudoval. A to vy nejste, že!  Státních mykologů máme v republice doslova několik. Mykolog navíc musí pravidelně uveřejňovat v odborném tisku apod. Vy jste letos uveřejnil co, na rozdíl ode mne? Uveřejnil jste snad něco, na rozdíl od mé maličkosti,  v zahraničí?

k 2) víte jistě, že to bylo psáno jako vážně míněná informace a ne ono popíchnutí Vás? A víte jistě, že nemá PK či někdo jiný výjimku? Dále opět projevujete totální neznalost a zavírání očí před opakovaně sdělovanými informacemi - houby z červeného seznamu lze sbírat tam kde se sbírat houby smí!!! Proč pořád lžete v této věci?

= = = tak tu výjimku  pro pana Knápka ukažte!

= = = než něco napíšete, tak si to po sobě vždy dobře přečtěte. Najednou už nepíšete o Veřejné bezpečností ale o mé osobě VB. Tak kdo z nás dvou je lhář!

Dostat dnes výjimku na utržení hřiba královského a lanýže českého je naprosto nepředstavitelné. Viz poslední mykologická konference.

Červený seznam. Je pro mne ctí, že můj blog navštěvujete. Tam by jste si již dávno mohl přečíst tuto myšlenku, kterou jsem mnohokrát napsal i na těchto internetových stránkách: Já jsem přesvědčen, že bychom se k houbám z Červeného seznamu měli chovat stejně, jako k houbám chráněným. Zamyslete se, proč Červený seznam existuje a pak snad to konečně již pochopíte! Houby z ČS jsou kandidáti na ty chráněné. A vo tom to je. Přece nemusím kvůli kuchyni je sbírat, když všude je hub neurekom.

k 3) že se petr Knápek sám udal, sebtral hřiba královského i pozval televizi - to je třikrát lež z vaší strany!!! A je to navíc pomluva - porušení zákonů ČR - tedy to, po čem vy v jedné rovině striktně proti logice a proti duchu zákona a ústavy voláte, a na druhé straně opakovaně porušujete!!

= = = tak na vás další otázka. Kdo tam toho královského tedy přinesl. Je pravda, co píše pan květ, že to bylo na příkaz vás osobně a celého vedení ČMS. Stačí si to přečíst na burle.blog.cz v článku ochrana hub, diskuse.

k 4) tak hrozný server plný blábolů a nedoborností čtu jen občas a to s velkou nechutí

= = = velice si toho pane Burele vážím. Stejné texty jsou například uveřejňovány ve Vesmíru a v dalších podobně odborných časopisech a dokonce i v těch zahraničních. Proč to tam nikomu nevadí a vám ano? Otázka - prosím vysvětlete!!!

k 5) slečna Kájinka nejsem - ale to že v dotazech na mě oslovujete i někoho jiného ve zcela jiné věci mám pochopení s ohledem na Vaše stáří, stejně jako, že se Vám do doatzů stran mykologie pravidelně dostávají společenské nešvary jako provoz na silnicích.

= = = Vidím, že vaše vzdělání je nedostatečné, tak vám to vysvětlím. Hovořil jsem o morálce a etice. Tedy, jestli víte co to je? Nešvary jsou nejen na silnicích, ale i na houbách. Není již čas začít dělat kolem mykologie pořádek?            

Jelikož jste nešťasten ze situace ohledně mykologie, výstavy a podobně, dopuručuji Vám, co by Vám asi doporučil i každý psychiatr - ZMĚNTE PROSTŘEDÍ --- nechodte sem, ani na akce ČMS a budeme mít Vy i já, my KLID!

= = = bohužel vám nemohu vyhovět. Psychiatr řekl: "pane Burle děláte to dobře. Buďte neustále aktivní, a to jak po stránce mozku, tak i fyzičky..." Mám kolem hub nasmlouváno mnoho akcí. Například výstavy HOUBY I a HOUBY II mám již zadány i pro rok 2014. Škoda, že jste se jako ČMS nepřidali. Mohli jste mít slušný příjem do kasy!

Jak jsem zde již psal, mám dvě smlouvy na napsání knih o houbách. Ale když já nemám pro svůj věk žádný volný čas. Nechcete někdo spolupracovat? Stejně, nebo podobně, jako kolem těch velkoformátových fotografií?

aneb použiji citaci z mého oblíbeného Cimrmana: "Nepište mi a pokud možno nepište vůbec!"

= = = To pane Burele beru. Nesměl by jste si ale brát mé příjmení do úst. Je slušností Vám odpovědět, což jsem nyní učinil!

S pozdravem JB
S pozdravem mykolog Václav Burle

8 Mike | Web | 20. ledna 2017 v 22:08 | Reagovat

Se dívím, že toliko diskuse o ničem a k ničemu. V CHKO Beskydy přijedou těžké buldozery a 20titunové harvestory kam je libo a vše shrnou z povrchu zemského, zůstanou jen třísky metr hluboká koryta po těch kolosech a bláto bláto nic než bláto.

A že tam rostl hřib královský nebo bronzový je nicotný detail, který je každému u prdele včetně ochranářů...těm nejvíc, ti to tam byli plenit první s hektolitry Roundupu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama