Prestige, Mikov aneb houbaři bez nich nemohou existovat

24. března 2011 v 11:34 | Podporujme české firmy. Ať nám tady v republice něco českého, moravského a slezského zůstane! |  Kritika, politika
Už je to moc dlouho, kde ty loňské sněhy jsou, ale u někoho to stále platí, že si do lesa, k řece na ryby, na zahrádku, na vandr, bereme na sebe nejodloženější, nejošuntělejší hadry. Dnes už to tak ale docela neplatí. Reklamy nás stále víc strkají do utrácení našich těžko vydobytých peněz k nákupu nemodernějších výrobků. Typu, boty jsou nepromokavé, můžete v nich chodit potokem a stále budete mít nohy suché. V tomto spacáku by jste v pohodě přečkali obklíčení Rudou armádou u Stalingradu. Bez multifunkčního nářadí ani na houbách nemůžete existovat. Vždyť má i buzolu a teploměr. Spodní prádlo nové nano generace vám zaručí naprostou pohodu bez krůpěje potu na vašem čele. O kalhotách za 8000,- korun a bundě za stejnou cenu ani nemluvě. Budete v lese na houbách, u řeky na rybách, na trempu, v naprosté a dokonalé pohodě. Batoh je tak lehounký, že ho unese i vaše mimino. Už ale neříkají, že v něm nesmíte na tři dny, týden, měsíc, nic mít, aby to byla pravda. Stejně přemnoho z nás, již dávno tomu, si nakoupila výstroj a výzbroj v army shopech a u Vietnamců. Od nich mám kalhoty made in USA přes dvacet let a ještě na nich není dírka a bundu jsem po sametové revoluci vyfasoval i s označením brigádního generála. Proč kupovat nové moderní věci, když v těchto, ke kterým mám vřelý vztah, je mě tak dobře.

Jenže ono to v těch hadrech, i když člověk vypadá mnohdy jak bezdomovec, je to tak příjemné, že.... Několik záležitostí však tuto teorii, zkušenost, nepodporuje. Důvod je jednoduchý. Mužskej je hračička a některé věci má rád a nedá si na ně šáhnout. Zejména, když má rozum v hlavě! Sem patří především dobré boty, vynikající nůž a dokonalé hodinky, nejlépe s buzolou, ale třeba i s tím teploměrem. Skalní mykologové, ale i ti ostatní, v dnešní technické době, přidají i kvalitní fotoaparát. Já zase do kapsy ještě placatici s něčím chutným a zdravím. Ještě štěstí, že nemusím na našich vandráckých výpravách řídit auto.

Některé "maličkosti" by však měl nejen každý milovník přírody dodržovat. Nakupovat potřebnou výstroj a výzbroj od českých, moravských a slezských firem, když navíc se jedná o ty nejkvalitnější výrobky. Sem bezesporu patří MIKOV, a opět Mikov, se svými vyhazovacími noži a samozřejmě na boty je tady PRESTIGE!!! Není lepší a univerzalnější boty. Houbaři kupují kotníčkový typ, aby noha byla ve hvozdech pevně ukotvená, na sport pak tu nejznámější obuv. Důležité je si uvědomit, že prestige jsou již i v zimním provedení. My, kteří je nosíme odjakživa dobře víme, že navíc jsou nezničitelné a tak jsou tady peníze za ně vydané dobře investované. A nekup to, že....

Ono se bohužel o firmě Prestige stále mnoho neví a to je převeliká škoda. Kdyby se o jejich kvalitních výrobcích vědělo, tak by si nikdo nekvalitní obuv z dálných zemí určitě již nikdy nekoupil. U nich je za málo peněz, také málo muziky a naopak přehodně reklamací. Musíme podporovat naše firmy, zejména, když si uvědomíme, že českých, moravských a slezských firem je již doslova přehršle. Vždyť v naší drahé zemi nám už vůbec nic nepatří a my jsme se stali pouze levnou pracovní silou, že by tady již opět bylo novodobé a skryté otroctví???
MIKOV vyrábí různé chladné výrobky, ale vždy té nejvyšší kvality. Mnohé, ale za mnoho peněz, jsou uměleckými skvosty.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Václav Burle | 24. března 2011 v 12:02 | Reagovat

Zítra, jak již víte od Magdy, odjezd v 06,00 hodin. Přejdeme celý prostor, ale pozor, prý bude pršet, takže pláštěnky a klobouky.... Kdo nezaplatil má poslední možnost, jak se dostat ke složence!

2 -vb- | 24. března 2011 v 12:05 | Reagovat

Ano máš pravdu, že tento nůž zase tak vhodný na houby není. My ale chodíme po houbách i několik dnů a to v naprosto vylidněné krajině. Tak nám poslouží i na veškeré ostatní vandrácké potřeby. I tak má každý v torně, v kapse, ještě  lepší kapesní nůž z mnoha, nebo několika, želístky.

3 -vb- | 24. března 2011 v 12:06 | Reagovat

Posílejte na burle@seznam.cz fotografie vašich miláčků. Nože pak zde pod článkem uveřejním. Rozlišení 800x600.

4 -vb- | 24. března 2011 v 12:32 | Reagovat

Odkaz na internetové stránky Mikovu  najdete v jednom z článků, na který se dostanete z tohoto článku, když překliknete na ten další článek. To jsem se ale složitě vyjádřil, že.... Stačí vám prosím tato odpověď?

5 Prestige? Hmmm :( | 24. března 2011 v 17:29 | Reagovat

No já tedy nevím, považuji prestiže za čecháčkovsky šeredné boty... Kdysi jsem je taky měl (někdy na konci osmdesátých let je školáci považovali za supr boty) a nosil jsem je docela dlouho, to je pravda. Jakmile v cizině vidím člověka, který je obutý v prestižích tak přecházím na druhý chodník a mluvím jen anglicky, protože jsem si jistý, že přijel zájezd českých důchodců... Prestiže kdysi (asi  sedmdesátých letech) ukradla průmyslová socialistická špionáž imperialistické německé firmě PUMA. Bylo to v pořadu Retro (nebo nějakém podobném), kde mluvil technický náměstek tehdejšího Svitu. Nějakej hajzlík ukradl v Německu kopyta a do Svitu se to dostalo ještě se značkou PUMA. Já jen abyste věděli jak je to s tou českou kvalitou...

6 -vb- | 24. března 2011 v 23:22 | Reagovat

Bylo by prima, kdyby jste se představil. Prestige - a to je třeba si uvědomit - byly původně pracovní obuví. Staly se ale tak oblíbené, protože praktické a naprosto vynikající. To píši po mnohaletých zkušenostech. Jsou nezničitelné a na noze perfektně sedí, což se nedá říci o botách ani ze Západu.

Dále používám protiteroristické kanady z USA. Kvalita nic moc, omluvou je, že je to obuv, která je určena pro město, ne do přírody terénu. Mají však jednu naprostou dokonalost. Vložku, která si pamatuje. Potom není třeba nosit žádné ortopedické vložky apod. Z tohot důvodu jsou nepřekonatelné.

Vůbec se mě ale nelíbí, že haníte prestige, které jsou naprosto dokonalým výrobkem. Českým výrobkem. Kolik podobných znáte?

7 Prestige | 25. března 2011 v 7:19 | Reagovat

A mě se zase ani trošku nelíbí, že hájíte boty, které vznikly z kradařiny! Nejsou to boty pracovní, ale sportovní, ukradené ve firmě PUMA a navíc jsou podle mého soudu škaredé. Českých výrobků znám celou řadu - Napíšu schválně divokou směs ať je jasné, že jste škarohlíd. Jedná se např. o lokální potravinářské výrobky, dále z oblasti specializovanéhho strojírenství (např. lesní lanovky LARIX, přívěsy na dřevo UMIKOV), kvalitní dřevoobráběcí stroje TOS, dětské oblečení Vlček, knihy z tiskárny v Českém Těšíně a kvanta dalších, to jen tak co jsem povzpomínal s čím jsem v posledním týdnu přišel do kontaktu.  Stačí jen myslet, vzpomínat a nevidět všechno černě.

8 -vb- | 25. března 2011 v 19:44 | Reagovat

Já jsem nenapsal, že jsou to pracovní boty. Já jsem napsal, že vznikly z pracovních bot. Původně to byly boty pracovní!!!

Nejsme soběstační ve výrobě hovězího a vepřového masa, Dokonce už ani ne ve výrobě brambor a mléka. Nedávno jsem dostal chuť na párek. Abych měl jistotu, že si pochutnám, tak jsme koupili asi pět druhů párků, pokaždé dvě nožičky. Jak myslíte že to dopadlo?

Teď jsme se vrátili z Českého krasu. Ve vesnici žádná hospoda, žádný obchod. Pouze jsou restaurace tam, kde je velký nával turistů. Jenže dát si tam oběd je velká sázka do loterie.

Proč Cech kuchařů a cukrářů vytáhl do boje za lepší kvalitu v pohostinských zařízeních. Dokonce vydal usnesení, že je třeba se vrátit k českému poctivému knedlíku a nekupovat ho z fabrik, velkovýroben.

A takhle mohu pokračovat celou noc a stejně to ještě nebude konec. Viz Herr Vondra, který nás připravil o spoustu peněz. Viz farář Kalousek, jehož pádaky stále leží ve skladu a mrví výsadkáři na hřbitově. To to pane Prestige kolem sebe nevidíte? Jaký je to všude bordel. To jsem netušil, že vy jste majitelem té tovvárny na výrobu tak vynikajících bot!!!

9 Prestige | 31. března 2011 v 18:59 | Reagovat

Pendrek, byly to boty sportovní a basta! Kdopak by v tom asi pracoval a co by dělal??? Jakékoli pionýrky jsou na práci lepší než prestiž. Zbytek tvýho příspěvku je blábol a já nejsem majitelem té fabriky, kapišto?

10 -vb- | 31. března 2011 v 22:46 | Reagovat

Ty by jsi nemohl být majítelem ani veřejných záchodků na okraji lesa! A o té pracovní obuvi si můžeš přečíst na oficielních stránkách výrobce....

11 -vb- | 31. března 2011 v 22:47 | Reagovat

...a oni ani ty pionýrky nebyly špatné. Byly dokonce výborné!

12 Prestyž | 2. dubna 2011 v 18:58 | Reagovat

[10]: Co to meleš, hnise? Já už jedny veřejné záchody náhodou provozuji. A to k velké k velké spokojenosti spoluobčanů plných lejn a moči. Vybírám 5 za velkou a 3 za malou, ale jak s tím souvisý boty??? Jsou to prostě sportovky, to si buď jist. No a k těm pionýrkám - taky zde píšu, že jsou lepší než prestiž, nebo snad ne?

13 svědek | 10. srpna 2011 v 20:54 | Reagovat

Myslím že Burle se dostatečně demaskoval.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama