To jsme to dopracovali - okrádáme jeden druhého

3. dubna 2011 v 21:13 | Současný svět je takový nějako moc divný, Kdy a kde to skončí a jak?e a kdyto |  Kritika, politika
Stala se taková hrůzná příhoda....

Je nás hodně co musíme denně, a dokonce několikrát, do sebe vhodit nějaké ty tablety. Ještě štěstí, že existují, jinak bychom již dávno byli na pravdě boží!

Jeden lék se jmenuje plavix a je nesmírně pro udržení života důležitý. Není to ještě tak dlouho, co doplatek na jednu krabičku, asi 20 tablet, byl 500 korun českých. Někteří z nás - a bylo nás moc málo - měli možnost si jí v Praze, v jedné nemocnici, koupit za 270,- Kč. Tenkrát jsem se hlasitě ozval v českém rozhlase, marně, každému to bylo jedno, a dokonce jsem vběhl na ministerstvo zdravotnictví a tam doslova bouchal do stolu. Takový ten malý človíček ze mne byl celý tumpachový.

Pořád dokola jsem tvrdil - a bouchal stále do stolu - že není spravedlivé, aby si někdo mohl plavix koupit levně a druhý za plnou pětisetkorunovou částku. Jako příklad jsem uváděl nebohou stařenu, starce, někde na Vysočina, v Orlických horách, na Šumavě, kterým nestačí ani důchod na obživu, natož na tak předražený lék. Končí to vždy tím, že recepis končí někde v odpadkovém koši, nebo na hnojišti, v kompostu.

I mojí zásluhou se stalo, že v brzké době se jeho cena snížila na 270 korun. Já ho ale zase pořídil v hlavním městě výrazně levněji. Nekřičel sem do světa sám, a tak to došlo tak daleko, že na plavix již není doplatek žádný. A kde je ta poenta?

Zase došel, a tak jsem musel navštívit s receptem lékárnu. Paní magistra házela na pult ostatní léky, krabičky, a pak přidala i ten plavix. Na pokladně se objevilo 250,- korun. Nehezky jsem se na ní podíval řka: "Paní magistro, plavix je ale bez připlatku!" A odpověď paní lékárnice: "To ano, my ho ale nemáme, musela bych vám ho objednat." Tak jsem jí požádal, ať tak neprodleně učiní.

Já mám výhodu, že se umím ozvat. Je ale přemnoho, zejména starých lidí, kteří nevědí, která bije a klidně tu jednu krabičku za 250 korun zaplatí. Ale pozor! Ty krabičky jsou tři!!!

Paní magistra, vysokoškolačka, zcela vědomě nás všechny okrádá. Asi nezná to ponaučení - nedělej to, co nechceš, aby ti dělali ostatní.... A mé zkušenosti z této doby jsou, že všichni okrádáme jeden druhého. Nevěříte? Tak se podívejte kolem sebe.... Na požádání mohu uvést mnoho případu! Přeji hezký den, večer, noc. Mějte se přátele moc hééééeeeeezky!!!
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama