Korálovec jedlový 2011

22. června 2011 v 12:49 | Tak jsme se vrátili a něco objevili, ale nevíme jest-li se jedná o korálovce? |  KORÁLOVEC
V minulém roce, právě v této době, na nám známe padlé jedli, vyrostl první korálovec jedlový. V pátek se pojedeme do vojenského prostoru Doupov podívat, zda se bude i letos historie opakovat. Odjezd od Agentury Vandrovník v 06,00 hodin a o víkendu, jak je již domluveno.....

PROSBA !!! - již v minulých letech jsem vás vyzval, aby jste do komentářů napsali i o vašich nálezech korálovců. Určitě nejen mne by zajímalo, kolik jich v roce bývá nalezeno. Prosím pište, ať o korálovcích získáme zajímavé informace. Děkuji.

Můžete posílat i články, fotografie. Krátké do komentářů a já je potom přetáhnu do článků, delší a snímky na burle@seznam cz.

A nyní můžete se sázet, zda ho tam v pátek najdeme, tak jako v minulém roce, nebo naše snaha bude marná. Sázky pište do komentářů!

(O korálovcích zde na blogu, když si v tomto článku vpravo nahoře kliknete na zelený název korálovec!!!)

Je sobota před půlnocí a my jsme dorazili. Ve hvozdu houby nic moc. Trocha lišek, o mnoho více štítovek jeleních, byla i hlíva plicní. Nás ale zajímali korálovci jedloví. Na jedlích pouze ještě několik plodnic z minulého roku, ale na Padlé jedli něco čemu vůbec nerozumíme. Určitě nám poradíte.

Na místech, kde korálovci vždy se objeví, jsme zjistili tyto útvary. Máme tomu snad rozumět, že se korálovci derou na svět? Nebo je to úplně o něčem jiném. Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

Přesně to kopíruje místa, kde korálovci v minulých letech rostli. Že by to byli oni?

Stanislav Jirásek: Pane Burle, z tohoto Vám nic říci nemohu, krom toho jsem korálovce jedlového fotil jednou a to na Šumavě, když jsem tam byl ma mezinárodním srazu mykologů. Mě to spíše připadá jako nějaké plasmodium. Rád bych pomohl, ale bohužel.


 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Vandrovník | 22. června 2011 v 16:05 | Reagovat

Ve Vsi již rostou první kavkazáčci. Letos se objevily o hodně později.

2 -vb- | 22. června 2011 v 20:37 | Reagovat

Podle naší zpravodajky z OU, ještě v sobotu tam bylo maličkých pět kousků a teď už pěkně povyrostly... Každoroční zázrak začíná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama