Bedla vysoká 2011 aneb jak a proč jí sušit

17. srpna 2011 v 21:40 | Bedly jsou jednoznačně pro kuchyňské využití nepřekonatelné |  - - vysoká
Bedla vysoká a její kuchyňské využití

Tyto fantastické houby známe především v kuchyni, jako řízky v trojobalu. Tento způsob nemá chybu. Nevím čím to je, ale nejvíce, nejen mé maličkosti, chutnají plodnice, které jsou ještě uzavřené, podobně jako ty na spodní fotografii. Je ale potřeba dávat pozor na různé plže a další živočišstvo, které se rádo uvnitř kloboučku ukrývá. Proto se doporučuje odstranit blanku a mrknout se do nitra houby. Uvidíte, že se vám to vyplatí. Tedy pokud nepreferujete to divné přírodní masíčko.

Foto: Vladimír Špatný

Zkušení houbaři, na základě informací předávaných z generace na generaci, bedly s velkým úspěchem suší. Tento způsob je v houbovém gurmánství určitě nepřekonatelný. Musíme ale postupovat opatrně, abychom plodnice nepřepálili. Opatrně rozkrájíme a sušíme do okamžiku až houby pěkně praskají. Následně je rozemeleme na houbový prášek. Zejména v zimním období pak stačí mírně tento výtvor přisypat do krmě a uvidíte, ucítíte, jaký se z pokrmu stane zázrak. Ale pozor! Prášek je nesmírně aromatický. Doopravdy stačí jenom přehršle. Toto slovo se používá zcela nesprávně ve významu přehodně. Správně to znamená úplný opak - převelice maličko! Prášek musíme uchovávat v naprosté tmě a suchu. Použijeme správné a ověřené nádoby. Dobrou chuť a napište do komentářů, jak jste byli spokojeni. Máte-li jinou zázračnou zkušenost, tak napište rovněž.

Poznámka: O sušení hub je zde na blogu několik článků. Stačí zde do vyhledávače napsat sušení. Například sušení hub v autě ZDE !!!


Jsou oblasti, místa, lokality, kde bedly rostou až v hrozivém množství. Naučte své známé, přátelé, kamarády, rodinu, houbový prášek z bedel používat. Uvidíte, že vám budou po celý život děkovat za ten gurmánský zázrak.

(...text bude někdy pokračovat!)
 

40 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Magicmax | Web | 7. října 2017 v 11:02 | Reagovat

Gratuluji Vám, paní, k osmému nejnávětěvovanějšímu článku na Blog.cz :) http://blog.cz/zebricky/nejnavstevovanejsi

2 Hynek | 13. srpna 2019 v 22:42 | Reagovat

Té paní s těma bedlama to moc a moc slučí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama