Hlíva plicní v roce 2011

27. srpna 2011 v 20:30 | Nepamatuji bohatější úrodu plicní než byla v roce minulém |  - - plicní
Hlíva plicní v roce 2010 a v roce 2011

Již s přicházejícím jarem, vyrážely houbařské party Vandrovníků do lesů a hvozdů, aby zachytily první nápor hlívy plicní. Nikdo si v tomto čase neuměl představit, že by se nekonaly mimořádné hody, jako v roce 2010. Houbaři byli natěšeni, jak jí využijí v kuchyni - ono se ale stále neví, jak plicní hodnotit s hlívou ústřičnou - a zejména usuší, rozemelou na prášek. Využití je pak přeobrovské. (Doporučuji si zde na blogu přečíst sušení bedel na prášek a jeho dokonalost v kuchyni.) Dokonce se hovoří, že výrazně napomáhá při snižování cholesterolu...

V minulém roce bylo hlívy plicní všude přestrašně hodně. Nebylo lesa, kdy by se nevyskytovala v nebývalém množství. Navíc plodnice, jedna jako druhá, byly ve vynikajícím stavu. Radost pohledět. Já tak přebohatý rok na tuto houbu nepamatuji a to již mám na sobě sedmdesát křížků. Máte stejný názor, nebo jiný?

Letošní rok - až na několik týdnů - houbám nepřál a stejně tak to bylo i u hlívy plicní. Na jaře, kdy je její hlavní období, téměř nic a ve druhé současné vlně, také nic moc. Navíc plodnice nevypadají dobře. Jsou oschlé a k odnesení k domovu se jich zase tak moc nenajde. Samozřejmě, že někde to může být lepší. Je již jasné, že plicní nám letos radost neudělala.


/O plicní se můžete na tomto blogu mnohé dozvědět. Klikněte na této stránce v pravo nahoře na plicní a otevřeou se vám další články a fotografie./

Víte, že... ing. Miroslav Smotlacha se účastnil přednášek ČsMS už jako osmiletý chlapec? V redakci mykologického časopisu pomáhal od svých šestnácti let. Již tenkrát, vedle odborných článků, uveřejňoval mnoho zpráv organizačních i redakčních. Jednatelem mykologické společnosti se stal v roce 1962. Zdroj: ČMS!
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 stefek | E-mail | 18. března 2020 v 11:16 | Reagovat

http://girlssnapshots.com - horke divky z vaseho okoli

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama