V našem rodném lese máme škodnou!

3. srpna 2011 v 12:35 | Proč to kamaráde děláš? Co tím sleduješ? Příroda si to nezaslouží! |  Houbové perličky

Škodná v dubohabrovém lese mých předků

Když si kdokoliv, i v našem rodném lese, natrhá lesní plody, není to nic proti ničemu. Tak to vždy bylo a je to správné. Není to zase tak dlouho, kdy naši rodiče, předci, byli na jejich sběru závislí. Jinak by jim bylo těžko. Byl totiž mnohdy hlad. I u nás se do lesů mnohdy nesmělo a za sběr hub, borůvek, malin, jahod, ostružin, klestí, šišek na topení, byli hajní a vrchnost moc zlí. Dnes tuto dobu už známe pouze z filmových pohádek. Nedopusťme, aby se v naší milované vlasti stalo to, co je v mnoha okolních zemích historicky zcela normální. Lesy jsou soukromé a volný, svobodný, přístup do nich, je ze zákona znemožněn. Zakázán!!! Važme si současné situace v českých zemí a nedopusťme, aby se to změnilo. Co je to za houby nevím, kdo je první zviditelní má slevu na dveře a zárubně jistou!


Tohoto p.d. jsme chodili pozorovat téměř denně. Vždy jsme měli radost, jak v tom letošním suchu se mu docela dobře daří. Těšili jsme se, jak ho budeme průběžně fotografovat a byli jsme zvědaví v co se promění.

Pak přišel on, odstranil ho od pařezu, rozřízl na dvě půlky a pohodil. Byl měkký, naprosto zdraví, připraven projít kuchyní. Není to první případ vandalství. Domníváme se, že všechno to záškodnictví má nasvědomí jedna osoba. Jak ale zjistit, kdo to je. Inzerát: Pronajmeme si kameru. Nabídněte možnosti.


O několik metrů dál začal růst na pařezu xyz, který už asi věděl co ho čeká, a tak stále plakal a plakal a plakal. Měl proč! Pak přišel on, lesa vandal. Chirurgicky ho odstranil a co bylo dál to bohužel nevíme. Určitě skončil zase někde pohozen. V lese stále vidíme uřízlé houby, které jsou na místě pohozené. Je to houbař? Nebo kdo to je. Umíte to někdo vysvětlit?
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kořen | 11. srpna 2011 v 20:10 | Reagovat

Pstřeň dubový, ale ta druhá fotka se mě nezobrazuje.

2 vestec | Web | 12. ledna 2012 v 17:39 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama