Hlíva plicní 2011 aneb rok 2010 nepřekoná

9. září 2011 v 19:50 | Hlíva plicní se začíná ve velkém objevovat, ale její kvalita není nic moc |  - - plicní
Hlíva plicní - opeňka, krkavci, čepičatka jehličnanová

/Následující text je založen na mých informacích. Samozřejmě o kousek dál mohlo být ve hvozdu všechno úplně jinak..../

Dnes jsme pobíhali vojenskými lesy, abychom překontrolovali korálovce jedlové a konečně odešli k domovu s plnými košíky. Korálovce jsme našli již v žalostném stavu, jejich bytí na tomto hříšném světě končí. Těšíme se, co nám předvedou v příštím roce. Houby nerostou, i když v lese není sucho a i teploty jsou pro ně snad příznivé. To jsou ty záhady, které tam všichni milujeme.

Hned při vstupu do lesa jsme u vojenské silničky narazily na velikánský pařez, který byl obsypán opeňkou měnlivou. /Doporučuji si zde na blogu o ní a o čepičatce jehličnanové přečíst články. Určitě stojí za pozornost./ Už jsem si jí všiml posledně, ale to byly plodnice v žalsotném stavu. Nestačil jsem se divit, jak se změnili do stavu naprosto dokonalého. Přece se s opeňkami nebudeme tahat tam nahoru k nebesům. Sebereme je až se budeme vracet.

Hvozd tam vysoko byl tmavý, na obloze se honily tmavé mraky. Na fotografování zcela nevhodné podmínky. Všude kolem nás mraky hlív plicních. Byly ale utahané, plné hmyzu, mnohé jakoby ožrané. Našly by se i plodnice, které by splnily naše kuchyňské nároky. Byly však plné vody. Daly by se ždímat.

V letošním jarním období plicní se moc neukazovala. Její druhý čas přišel až v těchto dnech, ale žádný zážitek se z nich nekonal. Naskýtá se otázka, kterou jsem si ověřil i v minulém roce, že podzimní nedosahují v žádném případě kvalit té jarní.

Jaro roku 2010 bylo na hlívu plicní mimořádné. Nejen. že jí bylo všude plno, ale byla i ve vynikajícím stavu. V kuchyni jsme z ní měli všichni převelikou radost. Ještě dnes jí má řada z nás ve velkém množství nasušenou a taky rozemletou na prášek. Mnohé naše roby věří, že jejím konzumováním budou stále krásné, půvabné a zdravé. Tento zázrak se s určitostí, tak brzy do lesů nenavrátí. Právě v tomto roce zde na blogu vzniklo několik dobrých článků s převelikou diskusí.

Dnešní den jsme si parádně užili, ale nejkrásnější zážitek přišel, až když jsme se vraceli do civilizace. Šli jsme po hřebenu po silničce, když se kolem nás stále ozýval křik páru krkavců. Zajímavé je, že nás tady vítají dosti pravidelně. Jejich pronikavé hlasy, jakoby nás volaly do pohádky. Párek poletoval v kruzích a dalších geometrických tvarech, nad námi, kolem nás. Nejdříve jsme byli přesvědčení, že jim v hvozdu vadíme. Netrvalo ale dlouho a změnili jsme názor. Měli jsme pocit, že se chtějí s námi kamarádit. Krkavci přestali vyřvávat a začali mezi sebou, ale i s námi hovořit, žvatlat, koketovat. Ten zvuk nelze popsat, ten se musí slyšet. Bylo to fantastické zjištění, které nám udělalo převelikou radost. Matička příroda nás opět odměnila. S velkou jistotou víme, že je zase příště uvidíme.

Krkavci v naší přírodě již téměř nebyli, ale dnes, bohudík, v lesích žije mnoho párů. Važme si těchto ptáků a braňme je do roztrhání těla. Nevíte někdo prosím o nich něco víc,

Začali jsme scházet do civilizace a já se moc těšil, jak všechny přesvědčím, nebo je i uplatím, aby všechna ta opeňka měnlivá byla má. Vždyť já jí viděl jako první! Omáčky z ní převelice milují. Je to delikates, který ve světě nemá obdoby. Musí se ale přidat správné množství libečku lékařského. Potom vynikající knedlíky a pěkný kus kvalitního hovězího masa. Krmě to naprosto dokonalá. Už jsem se viděl, jak doma blanžírujeme a vše strkáme do mrazáku. Bohužel to dopadlo úplně jinak. Navíc letos nemám ještě žádnou a to je pro celou naší rodinu, známé, převeliký problém.

Cestou jsme na můj popud začali dišputovat nad tímto problémem. Všude se píše, že z openěk se používají pouze kloboučky. Třeně jsou prý moc tuhé a tím nepoživatelné. Rozhodl jsem se, toto nerespektovat a vyzkoušet i ty tuhé třeně. Je přece hloupost je vyhazovat, když při jejich použití se udělá omáčky o mnoho litrů více. Jsou dvě možnosti, které uvedu do života. Třeně nakrájím na malinkaté kousky a tím navíc získám vlákninu. Ta je pro lidský organismus naprosto nevyhnutelná. A pro nás staré lidi ještě více. Bude to jako u lišek obecných. Na kyselo, ale i na jiný způsob, jsou naprosto chuťově dokonalé, nezastupitelné. Pravdou je, že jak je dostanete do sebe, tak je taky ze sebe vy......, vydáte.

Druhý způsob je převzat od bedel, přečtěte si zde na blogu článek o jejich sušení a následném drcení. To nemá chybu. A navíc jejich špetka dokáže nebývalé divy. Zkusíme to vyrobit i z těch třeňů openěk měnlivých. Co myslíte, že se stane......

Blížíme se do civilizace a pařez s opeňkami nikde. Asi jsme ho přešli. Všichni na mne bohudík kašlou a odcházejí do hospody. Tím pádem se plodnice přesunou, bez jakékoliv výhrady, do mého mrazáku. Vyndávám z batohu tašku a vracím se. Chodím sem tam a houby nikde. Přece se nemohli vypařit. Kdyby je někdo sebral, tak by na pařezu zůstaly stopy. Ale nikde nic. Po dlouhé chvíli jsem byl konečně doma. V době, kdy jsme se pohybovali v lese někdo k silničce navozil hromady ořezaných větví ještě obalených listím. A tam někde pod nimi byly moje zlaté a tak milované opeňky měnlivé. Na přehazování hromady jsem neměl sílu a určitě plodnice byly tou vahou rozdrcené. A je vymalováno. Snad ještě najdu převeliké množství těchto, v kuchyni nezastupitelných, hub. Určitě jsem vás namlsal, a tak se opeňku měnlivou naučte zde na blogu znát. Ale pozor!!! Opeňka je převelice podobná čepičatce jehličnanové, která je smrtelně jedovatá, takže se obě houby naučte dokonale znát. Jinak je nesbírejte, na obě zapomeňte.

Podle ohlasů a otevření článků, o těchto houbách zde na blogu , je jasno, že pro mnoho nejen skálních houbařů, se stalo přemnoho lidí jejich příznivci. Tak neváhejte a rozmnožte naše řady. O svých zkušensotech, radostech, ale i podobných zážitcích, pište sem dole do komentářů. Mějte se pěkně a hodně zážitků v lese při houbaření.... /už to po sobě nebudu číst, nemám sílu. Opravím někdy v pondělí až se vrátíme z vojenských lesů. I snímky možná budou./

.....
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama