Pokuta 200 000,- Kč pro pani Halinu Pavlovskou

2. října 2011 v 20:57 | Paní Halina je velká houbařka, ale tohle se jí opravdu, ale opravdu nepovedlo! |  - - hřib kovář
Halina Pawlovská pokuta

V létě, při našem mnohodenním fantastickém vandru po slovenskomoravské hranici, jsme se potkali téměř na jednom místě se šindelovníky severskými, bondarcévkami horskými a korálovci jedlovými, nesmíme zapomenout ani na kotrč Němcův. Při táboráku, který trval až do ranních hodin, jsme si slíbili, že se na tyto houby pojedeme koncem září, na Svatého Václava, podívat. A tak se také stalo. Byla to úžasná mykologická událost, kterou si opětovně zopakujeme začátkem listopadu. V co se asi ty houby promění? Můžete se přidat.... (Článek a snímky již zde na blogu.)

Nejhorší na podobných vandrech je, jak se dostat rychle a pohodlně na určené výchoziště. Rozhodli jsme se auta nechat v garážích a vyrazit vlakem. Ten má oproti vozidlům na čtyřech kolech jednu obrovskou výhodu. Na jedné trati nastoupíte a na druhé, po mnoha desítkách kilometrů, opět nastoupíte. Nemusíte se vracet k autům.

Měli jsme pouze dvě možnosti. Obyčejným rychlíkem nebo Pendolínem. Bylo to těžké rozhodování. Výhodou ale jsou různé skupinové a důchodcovské slevy. V Pendolínu se ale bohužel musí ještě zaplatit nehorázná a nelogická místenka za 200,- korun. Je to úplná pitomost, jak ukázala současná doba, kdy tyto místenky budou zrušeny. Přes všechny problémy je jasné, že vlakem a následně i autobusy vám takový jeden přepravní den, zabere celých dvacet čtyři hodin. Ráno totiž vyrazíte a večer se dostanete teprve na místo určení. Hrozná představa. Mluvíme o trati Praha - Ostrava.

Těsně před Svatým Václavem, já jsem Václav, jsme dostali překrásný dárek. Ve sdělovacích prostředcích bylo oznámeno, že začal jezdit Regiojet pana Radima Jančury. Ani chvilku jsme nezaváhali a rychle zaplatili. Jeli jsme doslova za babku a navíc s pěknýma, nádhernýma, babama. Vagóny čisté, stevardky dokonalé, ochotné, milé, pracovité. Z ničeho nic už jezdí i u státních drah. Pan Jančura dal drahám pěkně na prdel. Což je výborné pro všechny, kteří cestují vlaky.

Káva zadarmo, pití zadarmo a možnost si levně přikoupit další občerstvení. Chybu nemá roznáška novin a časopisů až do kupé a to prosím opět zdarma. Čtení vydrží - když si spolucestující nechtějí povídat o životě - až na konečnou. Regiojet uhání poměrně, na naše současné podmínky, rychle a pohodlně. Vždyť v kupé je pouze šest sedadel.

* * * * *
Jak si tak čtu magazín pro ženy, narážím na úvodník od paní Haliny Pawlovské. Dobře se začínám bavit.

Paní Halina dostala od výrobce dámských punčocháčů zadání na láskyplnou povídku o této předivné součásti ženského oblečení. První řádky byly dokonalé, úsměvné. Došlo i na využití punčocháčů při automobilové kalamitě, kdy dvoje dokázaly vytáhnout auto ze škarpy.

Jak tak přemýšlela co napsat, tak nelenila a vyrazila do lesa na houby. Vždyť v lůně přírody se tak hezky česky přemýšlí.

Nachází prvního hřiba, když za ní vyroste z roští chlap jako hora a v ruce drží stejný druh. Ptá se Haliny: "Není to satan?"

"Není," odpovídá paní Pavlovská a dodává. "Ale co to je, to teda nevím!

Pán se usměje: "To nevadí, mrknu na googl a dám vědět". A to se také stalo.

Madam dostává zprávu, že je to chráněný hřib kovář, za kterého je pokuta 50 000,- korun českých.

Paní Halina však ve smaženici zdlabala čtyři přenádherné kousky, takže o 200 000,- korun si stát přilepší na pokutě.

(...a jaká že je poenta pro nás zdatné houbaře, mykology? Naprosta většina obyvatelstva, lidí, neví o houbách vůbec nic a nepomůže jim ani nejnovější, nejmodernější výdobytek současnosti, internet!) 

22 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Korálovec | 3. října 2011 v 15:30 | Reagovat

Předem upozorňuji, že píši slušně, bez vulgarit a k přírodě: Jestli máte na mysli Hřib kovář Boletus luridiformis, jak píšete, tak ten chráněný není a p. Halina Pavlovská jej může sbírat dle libosti. Takže Vaše poslední věta: "Naprosta většina obyvatelstva, lidí, neví o houbách vůbec nic a nepomůže jim ani nejnovější, nejmodernější výdobytek současnosti, internet!" se vztahuje především na vás a musím to říci - stále a opakovaně, možná byste si měl napřed svá tvrzení ověřit, než začnete rozdávat dvousettisícové pokuty. Já bych se ani nedivil, kdyby se s Vámi zmíněná bohatě obdařená dáma chtěla i soudit za urážku a cti. Dle mého jste se dopustil minimálně pomluvy....

2 Martin | E-mail | 3. října 2011 v 16:22 | Reagovat

[1]: Co budu vyprávět? Taky jsem se nechal zlákat na nahoubách a podíval se, cože nám to ten Václav zase chce sdělit... a musím se ho zastat, zde není myšleno, že chráněný je kovář, zde je myšleno, že na internetu osoba neznalá často narazí na bludy, které pak s vykulenýma očima šíří dál... zde jde o to, že naše slavná bonmotmadam naletěla právě na takto sdělený blud a ještě ze sebe toho hlupáka dělá dále tiskem...

-howgh-

3 Korálovec | 3. října 2011 v 16:49 | Reagovat

[2]:A tak. Tož to se musím panu Burlemu omluvit. I když se z toho tím pádem stává plochá historka okresního formátu. Blba v tisku ze sebe dělá kdekdo, nejčastěji noviny samy. Takže nic nového pod sluncem....

4 Václav Burle | 3. října 2011 v 16:53 | Reagovat

Pane Korálovec, přečtěte si příspěvek Martina a snad pochopíte. To co jsem výše napsal, jsou do posledního písmenka - kromě úvodu - slova paní Pavlovské. Ona ten úvodník pojala jako humoristickou hříčku. A to vše kolem hřiba kováře je naprostá pravda. Tak se to událo. Tady nejde vůbec o pokutu, ale o hříčku se slovíčky. Pochopil? Paní Halina samozřejmě nic platit nebude!!!

5 Korálovec | 3. října 2011 v 17:22 | Reagovat

Pochopil, již jsem psal, že to je trapná historka a omlouvám se, že jsem naletěl. A také poněkolikáté vás upozorňuji, že pokud chcete někoho oslovovat, tak pane Korálovče, nikoliv pane Korálovec, už mi to rve oči. Vás snad také oslovují Václave, nikoliv Václav!

6 Václav Burle | 3. října 2011 v 18:04 | Reagovat

Máte pravdu. Nebylo by tedy lépe, kdyby jste uváděl pravé příjmení?

7 Korálovec | 3. října 2011 v 18:09 | Reagovat

Abyste mi ho komolil? No, to bych si opravdu pomohl :o)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama