Hlíva plicní na konci listopadu

25. listopadu 2011 v 22:28 | V minulém roce - 2010 - jí bylo všude přemnoho. Letos nic moc.... |  - - plicní
Hlíva plicní v pozdním listopadu


Za několik dní bude již prosinec a ve vojenském hvozdu je, zejména na ležících kmenech, vidět ještě přemnoho hlívy plicní. Jenže, je již ve špatném stavu, a tak pro houbaře zcela nepoužitelná. To je ta, kterou jsme tam v jarních měsících zapomněli. Plodnice na snímku nás zaujali svou neobvyklou velikostí a v mlze i neopakovatelnou krásou. (O hlívě plicní je zde na blogu několik zajímavých článků.)

/Zítra se rovněž zastavíme v Českém krasu na lokalitě ohnivců rakouských, nebo snad šarlatových? Kdo ví, kteří to tam vlastně jsou. Autobus s celou skupinou odjíždí zítra výjimečně až v sedm hodin. Vše vám Magda poslala mejlem. Pak budeme pokračovat na lokalitu hřibu královských v oboře poblíž Brd. Hřiby tam samozřejmě nebudou, ale s průvodci majitele honitby si budete moci vyfotografovat nějaké jeleny, daňky, muflony. Na závěr, v lovecké chatě. občerstvení. Tak si to užijte./
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Václav Burle | E-mail | 26. listopadu 2011 v 0:05 | Reagovat

Hledáme houbaře, který žije poblíž vojenského újezdu Hradiště, a který by byl schopný a ochotný kontrolovat námi nalezené korálovce, šindelovníky, hlívy atd. Pište prosím na burle@seznam.cz.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama