Vydra aneb to se mu tedy povedlo. To bylo ale překvapení

19. února 2012 v 23:27 | Fořt nám houby, my mu pomáháme v jeho smysluplné činnosti a on nám vydru a jeleny... |  - - vydra
Vydra

Běhali jsme po horách a hledali vlčí stopy. Našli? Nenašli? Tak se ptá král v té přeslavné filmové pohádce - Pyšná princezna. A naše odpověď? I nás to překvapilo, to jsme nečekali. Našli! A dokonce vlky nafilmovali a vyfotografovali.

Po pravdě řečeno, já jsem toho v tom hvozdu již tolik nenaběhal. Už holt na to nemám věk, fyzičku. Tak jsem s místníma pokecával v autě, ale i do toho lesa jsem se na vlčí stezky podíval. Obrovský to byl zážitek.

Nebyli jsme tam poprvé, roky tam jezdíme na houby. V pozdním létě vybudujeme tábor, na podzim, zejména vlakem, jen tak na skok, na víkend, vše překontrolovat. A teď i v zimě. Příroda nás má ráda.

Pan Fořt, tedy on je fořt s maličkým f, ale my ho již za všechno to úsilí máme s velkým F! Je to prima mužskej, chlap a jeho manželka umí výborně vařit a možná ještě lépe péct. Děkujeme panímámo...

Jako odměnu, že jsme pomohli, nám Fořt naservíroval pod horami jeleny evropské a vše kolem nich vysvětlil. Jak on umí vyprávět, všechno náležitě podat. Poslouchali jsme s otevřenou hubou. A jako třešínku na dortu přidal královnu bystrých vod - vydru. Děkujeme pane Fořt. Jste úžasný člověk.

....
 

33 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 -vb- | 20. února 2012 v 18:03 | Reagovat

Toho vlka máš o článek níže.

2 sirvalecek | 22. května 2012 v 17:47 | Reagovat

,,plaché a vzácné" vydry žijí v Louňovických rybnících a při výlovu rybníčku u místní sámošky se přihlížejícími občany nenechaly nijak rušit. Braly to proti proudu a tenhle rybníček byl poslední, (anebo první, jak se to bere.) pro ty dvě to byla poslední štace, protože potůček v rybníčku pramení, takže po skončeném lovu se vrátily zpátky. Vydra se dá, pokud je odchycenajako mládě, stejně, jako kuna, či rys, velmi snadno ochočit, problém je jen s její neustálou aktivitou, jde o velmi čiperné a podnikavé zvířátko.

3 Ing. Petra Bad | 17. června 2012 v 21:42 | Reagovat

Václave,zdravím tě při neděli a posílám moji novou sousedku. Po osprchování  a dovádění na splavu se ponořila pod hladinu a během několika vteřin se vynořila s metrovým úhořem v tlamičce. To byl zážitek, na který se nezapomíná, ale bohužel se mi ji nepodařilo s úlovkem zachytit. Ale aspoň posílám koupel na splavu. Vedle bobrů, norků se tady usadila i vydří rodinka a já jsem na rozdíl od rybářů spokojená.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama