Hnědák Schweinitzův - Phaelus schweinitzii -

28. června 2012 v 23:10 | Plodnice této houby, vždy vypadá úplně jinak. Má jiný tvar i zabarvení |  - - hnědák Schweinitzův
Hnědák Schweinitzův


Vysočina a její louky, močáloviska, tajemná místa ve hvozdu i v blízkosti civilizace, je plná zajímavých rostlin, z nichž mnohé jsou chráněné státem . Dnes jsme prošli a projeli převeliký kus této nádherné přírody. A představte si, že jsme byli úspěšní. Štěstí asi doopravdy přeje připraveným.

Nejdříve jsme z výšky pozorovali srnku se srnčetem. Ona se pásla a opodál, v trávě zamaskován, odpočíval její potomek. Bohužel, i když nedaleko, naše aparáty na ně nestačily. Tak jsme jenom koukali a kochali se. Takové kochání je naprosto úžasnou záležitostí. Uklidní, jak hlavu, tak i duši, srdéčko. Jen kdyby takových setkání bylo povícero. A aby to nebylo málo, tak zanedlouho jsme se potkali s hnědákem.

Bohužel, jak mnoho bylo bylin, tak málo bylo hub. Nenašli jsme doslova nic. Jak jsme se vraceli z prameniště jedné řeky, tak u silnice najednou tento hnědák Sweinitzův. Již mnohokrát jsme ho v lesích potkali, ale tento byl mlaďounký, měkoučký, překrásný.

Hnědák Schweinitzův: (...pokračování bude brzy následovat.)
 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama