NA HOUBY S ODBORNÍKY NAD KTERÉ NENÍ * * * VYUŽIJTE ŠANCE

15. června 2012 v 18:03 | Pravidelně, minimálně dvakrát ročně, vyrážíme na houbařské veleakce. Nejinak tomu bude i letos |  AGENTURA Vandrovník
Na houby s předními mykology

Připomínka!!!

Tak už je to tady. Koncem června, tak jak bylo slíbeno, se uskuteční mykologická vycházka v okolí Prahy. Hlavním sudím bude ing. Jiří Baier. Pomezních, mistrů mykologického řemesla, bude dokonce několik. Tak jako vždy, i letos, se máme na co těšit. Další se bude konat na podzim. Snímky jsoue z akcí, které byly zaměřeny na bylinky. Sešlo se několik desítek zájemců, z nichž většina se účastní pravidelně.


Není snad dnes člověka, milovníka přírody, včetně dětí, který by neměl fotoaparát. Kde asi všechny ty snímky končí. Kolik lidí, přátel, si je asi prohlédne.

Soutěž o účast na této mykologické expedici. Prvních pět půjde s panem ing. Baierem poznávat houby.

Poznat tuto květinu nebude vůbec obtížné. Ale která bylina s modrými kvítky jí doprovází. Ti, kteří chodí na tento blog pravidelně to budou mít jednodušší. Odpovědi pište rychle na burle@seznam.cz.

Nemusím zdůrazňovat, že si budeme po celý den povídat i o fotografování a to nejen hub.Je polovina června a letos si ještě nikdo pořádně nezahoubařil. I brzkých jarních hub nebylo mnoho. Vyvcholením bývají hřiby dubové. Letos, pro sucho, naprostý houbařský debakl. Podle předsedy České mykologické společnosti pana Landy, který dnes poskytl rozhovor pro pražský deník Metro, to ale v tomto roce nevypadá vůbec špatně. Pan předseda to tipuje na normální houbařské období. Samozřejmě to nebude rok jako při výbuchu Černobylu, ani ten fantastický v roce 2010, ale určitě si každý slušně zahoubaří a i zásoby na zimu připraví. Doufejme, že jeho celoživotní znalosti mykologa ho nezklamou.
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ElaC | E-mail | 24. února 2020 v 17:34 | Reagovat

Neco pro chlapce, potkejte divky z oblasti; http://girlssnapshots.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama