Prstnatec májový ve svatebních šatech

16. června 2012 v 16:44 | Chodili jsme kolem něho stále dokola a toho v bílém jsme neviděli. Děkujeme Janičko. |  - - májový
Prstnatec májový v bílém

Už týden jsem s vysokými teplotami neustále v posteli. Do háje, já snad umírám. Jak usnu, a to je každou chvilku, tak stále ve snu vidím tohoto překrásného andělíčka, který se proměnil v bílého prstnatce májového. Určitě to něco znamená. Nevíte, co mě chce Matička příroda říci? Probouzím se mokrý, ale s pocitem, že to neznamená něco hrůzného, ale naopak něco pěkného. Ale co?

Toulali jsme se za orchidejemi v oblasti působení ČSOP Kněžice. Průvodcem nám byla botanička Janička Zetěková. Nádherná, inteligentní dívka, která ví o bylinách převelice mnoho. Nebýt jí, tak jsme byli na zdejších lukách naprosto slepí. Ona nám uměla ale otevřít oči.

Kolem tohoto prstnatce májového, v bílém provedení, jsme, při hledání bradáčků, několikrát prošli. Vůbec nás nenapadlo se o tuto květinu zajímat. Tak jsme byli hloupí. Po pravdě řečeno nebylo to zase tak moc naše chyba, neboť rostlinka byla ještě dost malička. Taková titěrná. Do dospělosti jí to bude trvat ještě hodně dnů.

Už jsme z rezervace byli na odchodu, když Janí říká: "Pojďte, ukáži vám něco moc zajímavého. To se ani na zdejších podmáčených lukách, tak často nevidí." A víte kam nás zavedla? Ano, máte pravdu, k bílemu prstnatci májovému. Bylo to pěkné setkání. Byli jsme si představeni, ale zároveň jsme si uvědomili, jaký jsme hlupáci. Janička se na náš úkor dobře bavila. Tak zase za rok, přátelé.
 

22 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Maruš | 16. června 2012 v 18:40 | Reagovat

On ten každý květ opravdu vypadá jako anděíček. Trefné přirovnání.

2 Václav Burle | 16. června 2012 v 18:55 | Reagovat

Snažil jsem se na internetu zjistit kolik fotografií tohoto bílého na internetu je. Našel jsem pouze tři fotografie....

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama