TAJIT plácky vzácných hub nebo NETAJIT? Kde je pravda?

19. června 2012 v 23:40 | V součastnosti je to tak, že se vytvořily party, které, jak o sobě prohlašují, nadělávají více škody než užitku. |  Ochrana hub diskuse
Máte na tuto vážnou problematiku nějaký názor?

/...úvod dopíši brzy.../

na začátek jak to začalo

Václav Burle: Tak tady máme jednu převelice hrůznou aféru kolem léčivosti hub a kolem potravinových doplňků vůbec. Více můj, tvůj, náš, váš burle.blog.cz.

Někdo tam k článku o hřibu královském a dalších chráněných houbách, vložil lokality, kde rostou. Tak si to užijte a až je tam najdete, tak dejte na blog vědět.

Kájinka: Jestli je to pravda nevím (protože na chaosblog nechodím), ale když si takový veliký ochránce hub neměl by si to spíš smazat a lokality tím ochránit, než nato všechny upozorňovat ??? Zvlášť když nepohodlné komentáře mažeš rychlostí blesku.

Václav Burle: I/ Můžete mě paní Kájinko napsat, který komentář jsem smazal? Myslíte toho sprosťáka Pepíčka, který je váš.... Já Václav Burle žádné komentáře nemažu. Pouze, jestliže se v nich objeví vulgární slovo apod. To ano. To mažu ihned a bez čtení!!!

Vy si ale odporujete. Proč bych měl smazat oficiální, od státního orgánu, komentář? Potom bych byl zase někým, tak, jak jste to udělala vy, nařčen, že mažu komentáře, diskusní příspěvky. To přece nemá žádnou logiku. Nebo podle Vás snad ano?

II/ K té ochraně hub. Máte pravdu. Je to ale vůči ostatním houbařům správné? Vy jste si snad všechny ty lokality sama vychodila? Nevychodila, tak jako si je nevychodil Váš kamarád pan Knápek? Vždycky se našel někdo, kdo vám to ukázal. Tak napište prosím, proč to stejným způsobem nedopřát i jiným? Proč nekritizujete ty, kteří to ukázali Vám a Vašemu příteli. Nebo si naopak myslíte, že to bylo u vás správné? Vám se lokality sdělovat mají a ostatním ne?

A co se týče vás dvou, tak to je úplně k ničemu. Vy ty informace nikterak užitečně nevyužijete. Vy pouze zbytečně ty plácky pošlapete. Taková fakta by se měla sdělovat pouze mykologům, kteří píší knihy, vytváří atlasy, spolupracují přes časopisy se širokou veřejností, organizují výstavy, pořádají besedy, přednášky apod. A to vy nejste a nebudete. (...to máš forreste za to moje neustálé urážení. Fakt se dobře bavím.)

Uvedu Vám jeden příběh. Na Nahouby přišel nový houbař. Houbař, který dodnes lesy rabuje, trhá chráněné houby, nosí je na výstavy, laboruje s těmito plodnicemi a dokonce je ve velkém prodává. Zkrátka hnus. Ten člověk ještě nedávno nevěděl o lokalitách chráněných hub naprosto nic.

Byl jeden starý pán, kterému lokality prozradili, již před mnoha lety, ti nejzkušenější mykologové. Ona tenkrát ČMS byla úplně o něčem jiném. Byla jiná doba. Lidé se shromažďovali a bylo to jedna převeliká vynikající parta. Houbařů tam bylo málo. Byli to jen mykologové. Bohužel, všichni až na několik jednotlivců, jsou již na pravdě Boží. Pravě oni předali informace, i o těch lokalitách. Ten starý pán s nimi chodil na houby, a tak ty lokality poznal.

Tím vyvoleným byl i tento člověk. Neměl však v současné době auto, neměl se jak po těch lokalitách pohybovat. A on ty houby, tak miluje. Na Nahouby přišel nový houbařík. Ten se s ním dal dohromady a začal mu dělat taxikáře. Pouze tak se o těch lokalitách dozvěděl a začal ty plácky ve velkém zneužívat, rabovat . A tak to dělá dodnes. Určitě jste pochopila o kom píši.

A teď těm všem lidem, kteří mají rádi přírodu, houby, vysvětlete, proč by oni nemohli si také nějaké ty chráněné vyfotografovat. Nebo rozlišujete lidi na vyvolené a ty druhé? Já a Petr ano, ostatní ne. To snad nemyslíte vážně.

Ale v podstatě pravdu máte! Teď by jsme měli všichni nastupit a pod vedením ČMS a i té druhé vědecké, začít dělat osvětovou činnost, tak jak jí dělávali ti staří harcovníci. To by byla ta správná cesta a ne zejména novým houbařům, mladým lidem, házet klacky pod nohy. Tudy by cesta vést neměla.

To se bohužel, viz tento váš příspěvek, děje. Je veřejným tajemstvím, že se společností to nevypadá dobře. To ale vy víte, vždyť na přednášky chodíte. A kde je chyba? Neumíme přivést mezi sebe mladou generaci. A podobnými zásahy, které vy preferujete je nezískáme. Jsou to těžké otázky, na které je potřeba ihned hledat odpovědi. Proto je moc dobré, správné, že jste jednu z nich otevřela. Děkujeme.

Napište nám, jak vy jste se na ty chráněné lokality dostala? Vy jste si je opravdu všechny vychodila?

Tady na to není dostatek prostoru. Ale mohu na blogu udělat o tom nekonečný článek, nekonečnou diskusi.... Stačí projevit přátelé zájem. Je to velice zajímavé téma.

V současné době se zejména v Praze a na severu vytvořilo několik skupin, které se hlásí k mykologii. Nejsou to ale naopak uzavřené sekty? Myslí na ostatní nebo jen na sebe. A jsme u bodu výše, kde jsem psal o tom jaký je asi jejich přínos pro houbaření, mykologii....

Kájinka: Jelikož nemám tušení kdo je Pepíček tak by mě zajímalo co, že je můj... ???

Komentáře, které mohou ohrozit lokality, by se určitě odstraňovat měly. Zničení lokality v důsledku nadměrného ošlapu je nesrovnatelně horší než dívání se pod sukýnku, proti kterému tak bojuješ.

Nikdy jsem netvrdila, že jsem si nějaké lokality vychodila. Ale stojím si za tím, že by se to takhle veřejně vyplácout nemělo. Každý má přeci možnost se s nálezcem dohodnout, zda-li by mu lokalitu neukázal, pokud ho ovšem dokáže přesvědčit o své serióznosti a čistých úmyslech.

A jen tak mimochodem, Forrest si některé svoje lokality králováků v potu tváře vyšlapal.

Dále píšeš cituji: "Taková fakta by se měla sdělovat pouze mykologům, kteří píší knihy, vytváří atlasy, spolupracují přes časopisy se širokou veřejností, organizují výstavy, pořádají besedy, přednášky apod." a opět se táži (snad už konečně dostanu odpověď), proč prostřednictvím svého blogu sděluješ tuto informaci všem, když by se měla sdělovat jen mykologům.....

Ohledně toho tvého příběhu nemám tušení o koho se jedná a tak prosím buď konkrétnější.

Václav Burle: Milá Kajinko, myslím, že nemá cenu abychom si tady povídali jen my dva. Když ostatní nemají zájem řešit důležité věci kolem hub, tak jistě uznáš to nemá cenu.

Pepíček je Petr. Tak to rozklíčovali počítačoví a jiní odborníci. Stálo mne to nemálo peněz, ale fakta jsou jasná. Hezký večer. Já musím ještě dopsat článek pro časopis. Dnes je na řadě mucidin. Potřeboval bych někde sehnat od něj krabičku. Nemáte někdo. Nebo nevíte, kde by se dala vidět?

Ajťák: Ano jestliže Pepíček napsal na blog ze své ip adresy potom napsal i jako Frr. je to v přístupových datech vidět a snadné srovnat.

Zírám: Pepíček je Forrest a ten bez auta co mu provalil fleky Květnatec?

Anonym: Tak tady naprostý souhlas s Herr Burlem.

Václav Burle: Píšete Kájinko, že na chaosblog - burle.blog.cz - nechodíte. Jako vysokoškolačku Vás určitě učili, že to není dobrý nápad - co studujete? Neříkejte, že jste nikdy neslyšela větu - Nepřítele je třeba poznat!!! Tak poznávejte...

V nejbližších dnech budou na blogu pro milovníky houbaření uvedeny mnohé lokality chráněných hub v Českém krasu a v okolí. Pak budou následovat Brdy atd. Stačí si otevřít rubriky kras a Brdy.

Jinak na konci června na takovou jednu lokalitu pořádáme fotovandr. Místa jsou ještě pro každého z vás volná. Ceny mírné, legrace a poučení spousta. Výpravu doprovází jeden z předních mykologů a profesionální fotograf.
 

29 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Vladimír | 20. června 2012 v 9:44 | Reagovat

Lokality vzácných druhů by se v žádném případě neměly zveřejňovat, pane Burle! Na jedné straně kritizujete tisícihlavé davy na Medníku, na druhé straně u jiných druhů to zvěřejněním lokalit umožníte. Skuteční zájemci si lokality najdou třeba e-mailovou korespondencí se znalci, informačních kanálů je dost, ale nedovolují masové rozšiřování znalostí. Tohle je zásadní chyba, znám to z orchidejí, kde známé lokality jsou každoročně příliš rozdupány, ty méně známé jsou na tom o mnoho lépe - jen proto, že o nich ví pouze úzká skupina těch, kteří chtějí přírodu pouze pozorovat.
A u hub je to ještě horší, ty se dají sežrat. Proto - tajit, tajit, tajit! A sdělovat jen prověřeným zájemcům.
Pane Burle, tohle už není jen Vaše věc, tady ohrožujete něco, co Vám nepatří a nepřísluší. Prosím, žádné lokality vzácných druhů nezveřejňujte, ale pokud se Vám ozve zájemce, talk mu to třeba soukromě napište. V.

2 Václav Burle | E-mail | 20. června 2012 v 22:53 | Reagovat

Pane Vladimíre, než něco napíšete, tak si prosím prověřte fakta. A nyní konkrétní otázka na Vás. Věřím, že mě odpovíte. Můžete prosím napsat, kterou lokalitu jsem kdy prozradil. Zde na blogu nenajdete určitě ani jedinou!!! Tak proč mě neprávem kritizujete. Já jsem právě ten, který se naopak divý, že lokality, jak kytiček, hub, brouků, motýlů, atd.  jsou neustále sdělovány široké veřejnosti. Takže ještě jednou. Co jsem kdy prozradil? Uveďte prosím několik příkladů!!!

To co píšete není od Vás vůbec hezké. Proč nekritizujete např. Botany, Českou televizi, její Minuty z přírody a jak se všechny ty její pořady jmenovaly, včetně těch od pana Chaloupky. Proč nekritizujete CHKO, AOPK, krajské úřady, státní správu.

Pochopil???: A teď se mé maličkosti můžete omluvit....

3 Václav Burle | 20. června 2012 v 23:04 | Reagovat

Vářený pane Jane, žádné komentáře nemažu! Proč bych to dělal? To bych byl sám proti sobě, proti tomuto blogu.  Pouze ty, které jsou vulgární, nebo napadají mne, nebo jiné přispěvovatelé na tento blog. A navíc vy jste přesně ten případ, kdy bych to měl ihned smazat. Proč se nemůžete představit příjmením, jménem, a nejlépe pravým? Připadá Vám tento zpúsob komunikace normální, čestný, morální? Zkuste se polepšit a přivést i tímto způsobem tento blog k naprosté dokonalosti. Děkuji.

Na této straně je příspěvek nějakého Pepíčka, což prý je PK alias forrest. Vy by jste takové příspěvky tady ponechával? Prosím odpovězte. Právě toto jsou komentáře, které mažu. Tento Pepíček dokáže denně napsat i desítky podobných příspěvků. Mám je tady podle vás nechávat. Prosím odpovězte?

Toto je věta, kterou tady Pepíček nyní uveřejnil: Vs stručnosti opakuji-nic nezná,nic neumí jenom připojuje blbé slinty.

Myslíte si, že bych tento blog dělal, kdybych neměl z řad čtenářů odezvu. V současnosti ho navštěvují denně stovky milovníků nejen přírody. Navíc otevřeu denně několik tisíc článků. Jsou to jednoduché počty. Jeden čtenář otevře třeba tři články, další i několik desítek. A to pak hodně to tady naskakuje. Ještě Jene nějaký dotaz?

4 Václav Burle | 20. června 2012 v 23:08 | Reagovat

A ještě dodám jednu myšlenku. Takový Pepíček dokáže klikat jenom na ty nejhorší hvězdičky. A to dokonce i tehdy, když z článků je napsáno teprve několik řádek a bez fotografie. Je to normální?

Moc mě mrzí, že téměř žádný čtenář tohoto blogu si nenajde chviličku a neklikne na nějakou tu hvězdičku. Přečíst to ano, kouknout na fotografie rovněž ano, ale kliknout už ne. Nemáte na to snad přátelé již sílu Zkuste se polepšit, Prosím.

Jinak Vás zvu 1. července na fotovýstavu hub v Mariánských Lázních. Budu se na Vás všechny těšit.

5 Vladimír | 21. června 2012 v 9:52 | Reagovat

Dobrý den, reaguji na Vaši větu "V nejbližších dnech budou na blogu pro milovníky houbaření uvedeny mnohé lokality chráněných hub v Českém krasu a v okolí. Pak budou následovat Brdy atd. Stačí si otevřít rubriky kras a Brdy." uvedenou výše.
Jestli jsem ji špatně pochopil, a Vy na Vašem blogu žádné lokality zveřejňovat nebudete, pak se Vám samozřejmě omlouvám s tím, že jde o nedorozumění. Možná mi tento Váš článek přišel trochu zmatený. Jsem ale rád, že zastáváme stejný názor na zveřejňování těch unikátních míst. Každopádně přeji mnoho zdaru v pozorování a nalézání nejrůznějších přírodních skvostů!

6 Václav Burle | 21. června 2012 v 22:24 | Reagovat

Vladimíre, tento článek je jenom, zatím, plný komentářů. Zatím jsem se k napsání úvodu a dalšího nedostal. Brzy to napravím.

7 Václav Burle | 21. června 2012 v 22:29 | Reagovat

Milý Jene, já sem nepíšu komentáře, ale doplňující informace k článkům, nebo k Vandrovníkům. Například jako je tato? V sobotu odjezd v 07,00 hodin.

Pepíčka jsem smazal a budu to dělat i nadále. Urážet se nenechám!!!

Když se podíváte na internet, tak všude je diskuse minimální, čtěte žádná. Ale to já nezměním. Důvod je zřjemí. Dnešní mladí lidé se neumějí vyjadřovat!!! I vy jste toho příkladem.

8 Václav Burle | 21. června 2012 v 23:44 | Reagovat

Nyní jsem Jene smazal i Vás. Vykašlete se na mojí maličkost a věnujte se diskusi k článkům zde na blogu. A pak nebudu mít důvod Vás posílat na věčnost.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama