... v Praze tam je blaze XX - Už to není to krásné město

2. června 2012 v 18:50 | Je to jen takový velký blázinec plný nepotřebných věcí |  V Praze blaze
Už nám nic nepatří. Všichni jsme nuzáci, otroci

Přijeli jsme z vandru na Masarykovo nádraží a rozhodli se, že projdeme Královskou cestou za Karlův most a tam někde dáme pivko. Byl to správný čas, neboť jsme nestačili koukat. U restaurací, obchůdků, postávali "jejich majitelé". Všichni z dalekých zemí a hodně opálení. A to určitě ne od sluníčka. Přišli si překontrolovat své ovečky, spočítat tržby. Proč tady neobchodují Češi, Moravané, Slezabné. Oni to snad neumí? Kde je zádrhel? Kam směřuji takto divně vydělané peníze. Zůstávají snad v naší zemi? Dokonce jsme zjistili, že ani ti žebráci nejsou naši...

Centrem Prahy neustále se hrnou davy cizinců. Na ně je zaveden zdejší obchod. Pak je nejen televize celého světa, plná jejich nespokojenosti. Nedávno to byl pořád o směňování peněz. Víte, že ani směnárny již nepatří našemu lidu? Není to celé takové divné? Nejsou peníze na nic, ani na školství, zdravotnictví , důchody, ale výdělky si necháváme ukrást. To má hlava nebere. A ta vaše? Nezaměstnanost u nás stoupá, ale neplatí to pro mládence a dívky z dalekých zemí. Alespoň ve středu města ne!

Možná by se zdálo, že takto si našinec vydělává na živobytí. V tomto případě jsou to kluci, které muzika baví. Dělají radost nejen cizincům, ale hlavně sobě. Nebo je to jinak? Proč by potom prodávali ta cédečka. Pravdou je, že umí. Je nádherné je poslouchat. Zahraniční návštěvníci Prahy tyhle chlapce milují, ale moc jim do futrálů penízků neházejí. Že by i ve světě byla krize?

Praha je stále plná hudby. Není to jen jazz, ale i hudba historická, vážná, lidová a bůh ví jaká ještě. Pravdou ale je, že bývávalo ve městě blažeji. Byla spousta zahradních restaurací, kde pod kaštany vyhrávaly muziky od nevidím do nevidím. Nejen že se hrálo, zpívalo, ono se i tancovalo. Kde ty loňské sněhy jsou. Tenkrát takový taneční orchestr měl i více jak dvacet hudebníků. Jak je možné, že se tenkrát uživili? A kde jsou ty zahradní restaurace? Svět se mění. Otázkou je, jestli k lepšímu. Nebo to vidíte jinak?

Přicházíme k mostu a všude černí chlapci z Afriky v námořnických oblečcích. Že by nám už ani ta vltavská flotila nepatřila. To již v Podskalí nejsou žádní plavci?

Na mostě je jinak strašný blázinec. Neustále proudí davy cizinců a toho hluku všude. Kde je ta doba, kdy o víkendech byl most prázdný. Ty doby ještě pamatuji a věřte, že to byla nádhera.

Nedávno Prahu navštívil jeden z velevážených ekonomů. Řekl to jasně a srozumitelně. Tento způsob života, kdy převážíme zboží, ale i lidi, sem tam, nás přivede do pekel. Nutit každého z nás, abychom se zbavovali ještě dobrých věcí a stále do kola kupovali nové výrobky, není také to pravé ořechové. To by bylo ale na dlouhé povídání...


Již i ten Karel IV na to všechno hloupé močí. (...dopíši v noci!)
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jan Novák | 3. června 2012 v 12:02 | Reagovat

Proč bychom byli otroci? Vysvětlete prosím....

2 Václav Burle | 3. června 2012 v 21:29 | Reagovat

Protože nám Čechům, Moravanům, Slezanům a dalším tady nic nepatří.

1/ většinu potravin dovážíme. Dokonce i cukr, vepřové, hovězí, drůbež, sýry atd. Navíc kvalita těchto potravin je pod nulou. A to jsem byli na cukr velkovýrobci včetně technologií. Víte kolik cukrovarů bylo u nás např. zlikvidováno. A zlikvidovali je výrobci cukru v zahraničí.  
2/ automobilový průmysl patří komu?
3/ ocelárny, železárny apod.
4/ pitná voda v obcích, městech
5/ velkoobchody, prodejny potravin
6/ atd. Pochopil?

My máme jenom spoustu úředníků, tedy lidí, kteří nic konkrétního nevyrábějí. Máme více policistů, než bylo za bývalého režimu. Tady už nikdo nepracuje a mnozí by hodně chtěli. Na straně druhé zkuste sehnat řemeslníka. Když se vám to povede, tak příjde důchodce, nebo člověk v letech. atd.

A víte komu patří v Praze a jinde nevěstince? A ty chceme?

3 Jan Novák | 4. června 2012 v 15:52 | Reagovat

Z Vašeho výčtu ale přeci neplyne že jsme otroci! Možná třeba nic nemáme, třeba se toho hodně rozkradlo a rozkrade, ale to přeci neznamená že jsme otroci....

4 Václav Burle | 4. června 2012 v 17:40 | Reagovat

Uvedu vám jeden příklad. Zemědělcům se zrovna nevede moc dobře. V Evropě, zejména v Německu, Polsku, zemědělci  neplatí spotřební daň z paliv. My ano!
Ze všech stran se ze zahraničí k nám vozí potraviny. Supermarkety, např., vydělají na nich peníze. Kde ale ten čistý zisk skončí? U nás nebo někde venku? Naši zemědělci jsou otroci. Protože jenom dřou a nic z toho nemají.

Chcete další případ. Stát, obce, prodal pitnou vodu zahraničním společnostem. Prý, že se budou o ní lépe strat. To doopravdy není v naší vlasti nikdo, kdo by uměl zorganizovat vše kolem pitné vody. A je zde stejný problém. Tyto společnosti vydělají peníze a kam je pošlou? Nechají je snad tady u nás? A my jsme zase otroci, protože nám nic nepatří, nemáme na školství, důchody, zdravotnictví atd. Tyto peníze, zisky, které utíkají, nám moc chybí.

A navíc jsme pořádní volové. Včera jsem si chtěl koupit hořčici. Českou hořčici. Bylo jí všude plno, ale na žádné nebylo napsáno kdo jí vyrobil, firma, ani ze které země pochází. Vám to snad připadá správné? Slyšim jak se ptáte, a jak to souvisí s otrokářstvím. Je to naprosto jednoduché. To si neumíme ani tu hořčici si tady vyrobit sami? To si nechceme ten zisk tady ponechat. Proč ho máme posílat někam do ciziny?

Jedné věci nerozumím. Tady u nás se už nic nevyrábí. Všechno dovážíme. Kde stále bereme peníze pro živobytí? Jednu odpověď bych měl. To jsou asi ty miliardy, co si stát stále rok co rok půjčuje. To ale nepůjde do nekonečna. Právě ty zisky, keré od nás odcházejí, ta práce, kterou neděláme, z nás dělá otroky. My už dávno o sobě nerozhodujeme. Rozhodují za nás jiní a to daleko od naší rodné země. Pochopil?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama