Výstava Houby I se rozšířila o fotografie Mistra Jana Saudka

8. června 2012 v 0:36 | Václav Burle příroda, houby. Pan Jan Saudek překrásné ženy, téměř, nebo úplně, bez oblečení. Je na co se dívat... |  VÝSTAVY
Fotovýstavy v Zámeckém dvoře ve Všeradicích

(Fotografie lze zakoupit. Mnohé opravdu stojí za těch několik málo, nebo i více korunek. Ať Vám udělají ve vašich domovech radost.)

** ** ** ** **

Byl jsem ještě na cestě z vojenského prostoru, když už Mistr stoupal po schodišti v historickém špýcharu. Když uviděl, ještě na schodech, první velkoformátové fotografie hub, tak - podle mnoha očitých svědků - pronesl tato slova: .... první dvě slova musíme vytečkovat. " To je nádhera. To se mě opravdu moc a moc líbí. Překrásné." A tím to ještě neskončilo. Opravdu hodně vydařený večer. A víno a občerstvení si zaslouží jedničku. S hvězdičkou.

Pak následovalo velké fotografování. Václav Burle snímal Jana Saudka, Mistr pak Václava. Fotografie nic moc, ve výstavní síni tma jak v hrobě, pouze světla osvětlují překrásná díla polonahých žen. Je na co se dívat, co obdivovat. Kdo umí ten umí!

Fotografie se moc nepovedly, ale jako dokument jsou nenahraditelné. Nelze to samozřejmě svádět jenom na nedostatek světla. Hlavní příčinou byl samozřejmě velký zájem o Mistra a jeho dílo. Nebyl čas něco více organizovat.

Ani houby nepřišly na zmar. Zájem od účastníků vernisáže, nejen z okolních vesniček, městeček, ale i z Prahy, byl značný. O tom svědčí i následující příběh.

- - - Smrž pražský aneb to byl tedy pech - - -

Skupina asi dvaceti lidí, s Mistrem v čele, prochází kolem snímků hub. Z ničeho nic se k nám přidává vášnivý, v tom dobrém smyslu slova, bláznivý houbař, a pokládá otázku: "Vy jste pan Burle? To jsou vaše fotografie?" Hlavou přitakávám a on začíná svůj příběh.

V nedávných dnech v D, vesníčka u Prahy, paní M vyrostlo na zahradě přemnoho, byly jich desítky, přehnaně řečeno stovky, smržů. Na podzim si nechala přivézt mulčovací k.ru (teď nevím jestli se píše ů nebo ú) a na rozhraní května a června se tam udál převeliký zázrak. Nejen, že tam těch plodnic bylo hodně, chodily je obdivovat davy lidí, ale málokdo vůbec věděl, o které houby se jedná. A pak co Čech, Moravan, Slezan, houbař. Opak je pravdou. Houbaři se lidé stávají především v okamžik, když televize, rozhlasové stanice, tisk začnou do světa kříčet ze všech sil - rostou.

Tak jsem nelenil a dnes ráno za dámou vyrazil. Nebylo jich jenom hodně, ale houby byly i převysoké. Majitelka ukazovala rukama i téměř čtyřicet centimetrů. A hlavy byly pěkně macaté. Nikdo nevěděl co si s nimi počít, tak to bylo pouze o kráse, kochání se. Vše jsem samozřejmě vysvětlil i na spařování jsem nezapomněl.

Bohužel tento příběh se odehrál téměř přesně na den před rokem. Já jsem se správně domníval, že by se tento zázrak mohl opětovně odehrát i letos. Byl to pech. Už tam nevyrostl ani jediný!!!
 

25 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Václav Burle | 8. června 2012 v 1:27 | Reagovat

Připravujeme výstavu Houby II. Vaše fotografie budou brzy k nahlédnutí v kanceláři. Již nebudeme dělat velké formáty, ale pouze ty obrovské. Tak po domluvě na burle@seznam.cz, nebo telefonicky, můžete i vy dodat zajímavé snímky. Budeme se těšit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama