Z Čech až do Francie!!! All is OK!!!

17. července 2012 v 19:55 | Tak tohle nemá chybu. Zatím jim počasí nepřeje, ale za několik hodin se to změní k lepšímu |  AGENTURA Vandrovník
Nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně. Našeho přítele nejvěrnějšího... Více informací na WWW.pegous.com


Vandrovníky z Francie jsem potkal nedaleko vojenského újezdu Brdy. Slovo dalo slovo a já se dozvěděl téměř všechno. Z Čech cestují koňmo do svého bydliště ve Francii. Cesta to bude ještě dlouhá, ale já věřím, že si na nás, za naše chování nebudeme muset stydět. Určitě všude najdou dobré lidi, kteří jim na jejich pouti vždy pomohou. Přejme jim šťastnou cestu, a ať dobře a ve zdraví všichni dojedou.

Dávno pryč jsou časy, kdy lidé žíli v souladu s přírodou. Měli jí rádi a jinak ani nemohli. Byla to jejich Matka živitelka, i když po většině hodně krušná. Uteklo přehodně vody, nejen ve Vltavě, a vše je úplně jinak. Příroda zajímá doslova jen jednotlivce. Přichází stále nové generace, které se od přírody neustále rychleji vzdalují. Mladí mají úplně jiné priority, než se jí se zájmem věnovat. Tento vztah neskončí pro člověka dobře. Již dnes dostává příroda, naše matička, pořádně na zadek.

Ani nevím, jak se jmenovala...Mladí lidé z Francie k ní mají úplně jiný vztah. K tomu se ještě přidává převeliká láska ke zvířatům, zejména ke koním. Určitě jim máme, v dobrém, hodně co závidět. Dnes jim sice neustále padala voda na hlavy, hodně to i foukalo, ale během několika hodin se to má změnit k lepšímu. Tak ať si tu naší českou krajinu, přírodu, hodně a sladce užijou. A ať koně mají dostatek píce a ještě více obroku. Bohudík vodu najdou všude. Taky by jste si hned na koně vyskočili a uháněli s nimi do země vína a dobrého jídla? Co vám v tom brání?

Tenhle cowboy byl navigátorem...
Nyní míři do Sušice. Tak se nejen tam na ně dobře připravte. Ukažte, že umíme být pohostinní.


Seno a stáj, tak voní náš kraj. Již do oblak máš blíž. Již nad údolím zvedá se dým. Dusot koní uslyšíš.

Rodný kraj má každý rád. Vzhůru k pastvinám ( a dál nevím jak to je...)


Byly to přenádherné ženy. A aby ne, když byly z Francie...
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Morot-Sir marie-hélène | E-mail | 2. září 2012 v 9:22 | Reagovat

Merci de ce récit et de ces belles photos, ces magnifiques  randonneurs à cheval sont notre fille Isabelle  son mari Patrice et nos deux petits-fils Vincent et Thomas .. Nous sommes allés les chercher à Strasbourg et nous les avons ramenés à Prague, tout le monde est bien rentré à la maison et à l'écurie.. en pleine forme.

2 kůň horse | 1. ledna 2013 v 10:50 | Reagovat

Prima!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama