Existuje dnes vůbec ještě někdo, kdo by něco dobrého dělal zadarmo?

24. srpna 2012 v 12:05 | Lidi jsou různí, ale kolik z nich dnes vytváří konkrétní, hmatatelné, hodnoty? Moc jich asi nebude, že? |  = Dobrý člověk ještě žije
Rozumní a pracovití lidé ještě žijí

Dáma na snímku každoročně, se svým otcem, vytvoří převeliké kupy toho nejkvalitnějšího sena. Mají štěstí, že mají odběratele. Sice nedostanou ani korunku, ani vajíčko, jablíčko, ale ten pocit z dobré a užitečné práce prý je na srdíčku převelice hřejivý...

Kout Šumavy kolem hradu Kašperka máme my vandrovníci moc rádi. Jsou zde totiž místa, kde po celý týden nemusíte potkat ani živáčka. Nedaleko je jedna z významných chráněných území republiky. Nad ní soustava luk, které jsou od nepaměti vytyčeny kamenými hradbami tak, jak lidé kámen vybírali, aby získali obživu pro své zvířectvo. Pod nebesy, tam nahoře, navíc prameniště se soustavou několika rybníčků, tůní. A sice částečný, ale překrásný výhled daleko do kraje.

Zdejší lidé, kteří stále mají v majetku louky a políčka, bohužel již nevlastní ani kravky, kozy, a všechen ten brav. Holt taková je dnešní doba. Je taková divná. Raději dovážíme hovězí z Argentýny, vepřové snad i z Číny. To by bylo ale na jiné hrůzostrašné vyprávění. Každoročně si pokládají otázku, co s tím senem. Nechat louku ladem, nebo naopak, den co den, přehazovat překrásně zbarvené seno. Ale co s ním, když ho nikdo ani zadarmo nechce???


Ptáte se zda jsme přiložili ruku k dílu? Moc jsme se styděli, ale ne. Bylo úděsné vedro, byli jsme utahaní jako pejsci a strašně hladoví. Pospíchali jsme na nějaký ten gábl do útulné hospůdky, která dříve školou, pak chatou turistů a dnes ráj na zemi. Tady mají pivo jako křen, neboť ještě kompresor.


Obdrželi jsme informaci, že toto konkrétní seno oblaží v zimě jelenní a srnčí zvěř. Ještě štěstí, že jsou lidé, myslivci, kteří na ty v lese myslí.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama