Klobouk je klobouk. Bez klobouku ani ránu. Neměly by je dámy co nejvíce nosit?

3. září 2012 v 21:46 | Na dnešní fotošoulání pražskou ZOO budeme ještě dlouho vzpomínat. Děkujeme Zdeňku. |  = Dobrý člověk ještě žije
Dáma je dáma. Je to žena, která bez klobouku nedá ani ránu.

Bývávala doba, kdy určité ženy, čti bohaté a přebohaté, bez klobouku nevyšly z domu. Po pravdě řečeno se tímto úžasným módním doplňkem chtěly odlišovat od žen jiných, které si dámy říkat nemohly. Na rozdíl od těch prvních, musely každodenně uživit své rodiny.

To byl důvod, proč po změně politické situace se staly klobouky nepřípustné, nevhodné. Čas neúprostně běžel a klobouky se, v době tzv. totality, občas začaly objevovat. Kde? No přece na Derby a Velké pardubické. Tenkrát to byl šok.


V těch dávných dobách, byl na kloboucích a podobných pokrývkách hlavy postaven převeliký drobný průmysl. Jestli si to dobře pamatuji, tak těm ženám se říkávalo módistky.

Dnes jsme, při fotošoulání pražskou zoologickou zahradou, pod vedením profesionálního fotografa, potkali tuto madam. Její klobouk, v podzimním slunci, v nádherném prostředí zoologické zahrady, byl naprosto úžasný, stejně tak, jak byla úžasná i tato překrásná a inteligentní žena. Pěkně jsme si pokecali o všem možném. A její dcera? To byl již na první pohled vesmírný skvost. Bohužel, před objektiv jsme jí v mámině klobuku nedostali, neukecali. Škoda jen pro ní. Mohla mít na památku pěkný snímek.
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ferda Mamula | 3. září 2012 v 21:58 | Reagovat

Vzácná houba v Beskydech, Šašková čepice, nebo chobotnice.

Procházka přírodou nám může připravit nejedno překvapení. Přestože houby nerostou, můžeme narazit na, u nás málo viděnou a zvláštně vypadající houbu, květnatec Archeův. A právě toto, se mi přihodilo v Beskydech, nedaleko Bílé, kde trávím čas od jara do zimy.

Jen pár kroků od chalupy, v pilinách a písčité půdě, kde rostou běžně hřiby, jsem uviděl něco červeného. Vypadalo to jak exotický květ, chobotnice, jako „Šašková čepice.“

Neskutečně červená barva na „ramenou“ exoticky vypadající houbě s černými skvrnami, jí dává pohádkovou podobu. Vše krásné „kazí“ její pach.
Jsem rád, že jí mohu sledovat, co bude „provádět“ v dalších dnech. Věřím, že ranní mlhy, teploty kolem desíti stupňů, jí nebudou na obtíž. V místě je těchto „Scifi“ hub od malých po větší asi patnáct.

2 fotošoulka | 3. září 2012 v 22:24 | Reagovat

Holt dáma, která umí o sebe dbát. Všimněte si toho malého doplňku, řetízku, na hrdle. Decentní až nenápadné a tím napadné přehodně. A tak to má být.

3 Modistka | 4. září 2012 v 7:43 | Reagovat

[2]: K takovému klobouku se řetízek nehodí. Mnohem lepší by byly korále.To by bylo šik!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama