Na setkání se zvěří se nezapomíná

26. září 2012 v 16:40 | Naše lesy jsou živočichů plné. Jak to ale ještě dlouho vydrží? |  - - jelen sika D.
Jelen sika, daněk, ale to by bylo na jiné předlouhé vyprávění

Pozdní podzim mám ve hvozdech nejraději. Houbařů a turistů je již přehršle, ve vzduchu je už chlad, a tak nechybí v torně termoska s čajem, ale ani placatice s něčím ostřejším.Dávno tomu, moc dávno, co bez cigarety jsem nedal ránu.
Je to v podstatě jednoduché. Stačí se posadit na zem, opřít se o strom a čekat. Výhodu má ten, kdo umí bez problému komunikovat s lidem. Hajní, dřevorubci, koňáci, kteří vytahují kmeny z lesa, ale i místní houbaři, dovedou dobře poradit, kde se zvěř sdružuje, přechází. Pak už to chce jen trpělivost a nic neuspěchat.


Nejraději mám šoulání lesem. Hledám houby, koukám po bylinách, hmyzu, obdivuji vše kolem sebe a doufám, že uvidím, uslyším, vycítím, zvěř dříve, než ona mne. Zde ale jednoznačně platí mít ten správný vítr.

Mnohokrát jsem ty obyvatele lesa zahlédl s předstihem, ale buď byli moc daleko, nebo se vše odehralo moc rychle. Nebyl ani čas na přiložení fotoaparátu k oku. Často se stává, že z ničeho nic jsou ti krasavci přímo přede mnou. Málokdy se ale podaří, že nemají o mé fotografické vášni ani ponětí. Když se ale vydaří, tak je to radost nesmírná.


Fotografujme zvěř: ......

Na snímku je okamžik, kdy jsem to stádo daňků po prvé uviděl. Pak to již bylo o plazení, maskování, snaze se k nim dostat co nejblíže. Zde se to povedlo. Dostal jsem se k nim na několik metrů a dokonce se zanedlouho vrátil, bez jejich vyrušení, mimo jejich dosah. Až skončí jelení říje, tak je opět, ještě letos, pojedeme navštívit. Zúčastnit se může každý, kdo má přírodu a ty živé tvory z lesů rád. Stačí trochu jídla, voda, spací pytel, karimatka, celta a teplé oblečení. Ostatní zajistíme...


...i houby určitě v košících budou. A nebude jich zrovna málo. Lovu a houbaření zdar! Nazdar!!!
 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama