Vlak je vlak a auto je auto. Co je lepší, toť otázka

14. září 2012 v 0:24 | Podle železničářů lidí ve vlacích je stále víc a víc. Že by cena benzínu? |  O houbách pod jedlí
Kam se to valíme. Bude lépe nebo naopak hůře?


Není to ještě tak dlouho co automobilů bylo pomálu. Do lesů, vod a strání, se jezdilo především vlakem. A nemělo to chybu. Lidi měli k sobě blíže a za ty roky se už dobře znali. Více ZDE!!!

Je to divný svět. Ať jedete autem, vlakem, nebo kráčíte pěšky, všude vidíte obsypané stromy ovocem. Nebývale se urodila jablka, hrušky, švestky, ale i další plody. Bohužel je nikdo nesbírá. Dříve to byla i povinnost cestářů, okresních správ silnic.
Lidé z městeček, vesnic, ale i přespolní, chataři, chalupáři, ovoce sbírali, ukládali a vozili do moštáren. Ty ale také nějak vymizely. Proč asi? Ovoce se snad ani nevykupuje. A proč taky, když jednoduší a bez práce veškeré ovoce se koupí v supermarketech, že?! Svět je takový divný, celé je to postavené na hlavu. Ovoce dovážíme, maso hovězí i vepřové, cukr, i to pivo není co bývávalo. Je to snad na mašli?
Staré ovocné stromy odcházejí a nové nikdo nevysazuje. Jenom abychom toho za nedlouho nelitovali. Ovoce je ovoce a to naše přírodní je nejlepší. To z marketu, z cizích zemí, je na pohled krásné, ale uvnitř určitě nic moc a navíc té chemie v něm. Bez chemie krásná jablka, hrušky nevyrobíte.

Chvályhodné je, že jsou ještě obce, cestáři, které aleje stromů dosazují. Jenom kdyby takových lidí bylo co nejvíce. Vrhněme se na ty obsypané stromy a udělejme si zásoby na zimu. Určitě v tom studeném období litovat nebudeme. Jenom nevím, jestli tato činnost není proti zákonu...


... a takto dnes vypadá většina nádraží v České republice. Na snímku Liteň na trati Zadní Třebáň - Lochovice.


V letošním podzimu se urodilo hřibů satanů jako snad nikdy dříve. To jsou ty záhady kolem hub, které tak moc milujeme. Hřib satan ZDE!!!

 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sirvalecek | 16. září 2012 v 18:51 | Reagovat

Hlasuji pro auto a to všema deseti. Pokud jedou dva a více lidí, je to levnější, rychlejší, kupodivu (?!) i bezpečnější, i když výjimky potvrzují pravidlo a hlavně nesrovnatelně komfortnější, počínaje posezením, výhledem, možností svobodné volby času a trasy a hlavně: Auto se snadno dostane i tam, kam koleje nevedou a nemusíte přestupovat.

2 Václav Burle | 16. září 2012 v 20:39 | Reagovat

Já mám vlak rád. Jako starej chlap nikam nepospíchám, rád si s lidmi popovídám a koukání z vlaku je takové jiné, zajímavé. Přiznávám, že většinou, pro betonové odhlučňovací stěny a zarostlé výhledy, toho mnohdy moc vidět není. (pokr. příště...)

Zanedlouho vyrážíme vlakem překontrolovat chráněné a ohrožené houby na hranici se Sovenskem. Nejenom já se na to těšíme jak malí kluci. V autech bychom si toho moc neužili.

3 sirvalecek | 17. září 2012 v 21:50 | Reagovat

Jak je ctěná libost. Já jsem ve vlaku strávil větší část svého aktivního života, také jsem v něm ledacos zažil, ale pak jsem si udělal řidičák, z výhry ve Sportce, (od té doby nesázím), pořídil Š-105 a od té doby mi vlak může být ukradený. Ona i ta stopětka byla mnohem tišší a pohodlnější, než mnohá současná železniční, hlavně ta lokálková, vozidla.

4 Liteň | 19. září 2012 v 0:33 | Reagovat

Nádraží, jako i koleje, výhybky, ouvrať, se bude opravovat. Kolem povede naučná stezka.

5 sirvalecek | 19. září 2012 v 19:18 | Reagovat

[4]:Teď je ještě otázka kdy, za co a jak to tam potom bude jezdit, jestli vůbec.

6 Václav Burle | 23. září 2014 v 13:33 | Reagovat

Bohužel Vás Viktore musím vymazat. Reklamy opravdu sem na blog nepatří. Nemáte nějaké to auto levnější?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama