Vstoupili jsme do pekla

12. září 2012 v 21:05 | Neustále lilo, zima byla nepříjemná. boty promočené a pláštěnka zůstala v jiném batohu. Hrůza. |  - - hřib satan
Hřib satan je opravdu pořádný pekelník

Dnes jsme se vydali nasbírat konečně houby a zase to bylo jinak. Potkali jsme pouze mladého vatovce a bedly. Jaké však bylo naše překvapení, když všude kolem, najednou z ničeho nic, desítky hřibů satanů. Tu jeden, tam druhý, najednou několik srostlic a hodně jich to mělo již za sebou. Něco takového jsme nikdy neviděli. Dokonce jeden hřib plavý a několik medotrpkých. Stále lilo a v zarostlém lese bylo temno, jak v předpeklí. Na tohle naše fotoaparáty nestačily, a tak jsme to pojali pekelně. Rozhodli jsme se, že uděláme sérii fotek hub v červené. A tady je jedna ukázka.

Ten dnešek byl stejně celý takový divný. Byli jsme v pekle, kolem nás všude čerti, čertíci, satani, lucifér, a nám nebylo vůbec teplo, naopak pořádná zima a do kotlů nám pršelo. Ale den ještě nekončil. Na závěr se stal zázrak. Do vlaku nastoupil anděl a bylo po pekle, po čertovinách.
Z děvčete se vyklubala inteligentní dívka, malířka, která má jednu výstavu za druhou. Zanedlouho se představí s obrazy v Berouně. Byli jsme pozváni na vernisáž a zveme i vás. Pořádně si to tam užijeme, ale nevíme, jak to po těch průserech bude s alkoholem. Možná, že to bude setkání mléčné. To nám ale neva. Již teď se těšíme na ta její díla. . .


Na základě informací, které dostávám se dá říci, že v těchto dnech je republika plná hřibů satanů. Rostou ve značném počtu i tam, kde je nikdo nikdy neviděl. Současné počasí jim pravděpodobně moc přeje. Zajímavé je, že na přelomu jara a léta, kdy je jejich čas, jich letos bylo převelice málo. Tak teď si to vynahradili. Můžete k tomu ještě něco dodat?
 

25 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sirvalecek | 16. září 2012 v 18:44 | Reagovat

Když se daří, tak se daří. S kytkami je to to samé. Některý rok kvetou po stovkách, jiný se ani neukážou. U Ostrovačic v dělicím pásu dálnice kvetl před 14 dny šeřík a na chatě mi letos podruhé rozkvetla výlučně jarní sasanka narcisokvětá. Je otázka, zda některé druhy vzácných rostlin skutečně vymírají, jak stále straší ekoterorističtí škarohlídové, nebo zda jen pauzírují v důsledku nedostatku srážek.

2 -vb- | 27. října 2012 v 0:21 | Reagovat

Snímky hřibů satanů byly otištěny ve Vesmíru číslo 10/2012.

3 VESMÍR časopois | 22. listopadu 2012 v 17:33 | Reagovat

Hřib satan, časopis Vesmír, říjen 2012, Patočka - Burle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama