Poštolka obecná

1. října 2012 v 19:43 | gopod npraga nazdravlajet POCTOB |  - - poštolka obecná
Poštolka obecná

Patří mezi malé dravce a bohudík není, na rozdíl od většiny ptactva nebeského, v přírodě ohrožená. Naopak se i nadále dobře snáší s člověkem a se stále postupující civilizací, které se říká pokrok. Má touha nasnímat si jí na hnízdě, třeba i v panelákovém domě, stále trvá. Pomůžete?

Udělat zdařilý snímek poštolky není zas tak jednoduché. Dnes se uskutečnila, pod vedením profesionálního fotografa, další fototoulka Prahou. Úkolem bylo vyhledat ptačí miláčky a pokusit se udělat několik zdařilých fotografií. S profesionálem to nebylo zas tak nemožné. Vysvětlil vše podstatné a my nestačili koukat, o čem že to fotografování ptactva je. Zkušení fotografové mají řadu triků a dnes některé známe i my Vandrovníci. Děkujeme Mistře.

Samozřejmě je to, co si budeme nalhávat, i o technice. Mistr půjčil ty správné objektivy, fotoaparáty a poradil, jak na to. Přiště, brzy, jedeme na jeleny a snad se opět pod jeho vedením vydaří. V týdnu jsou stále volná místa.

Tahle dáma nás neustále pozorovala. Z naší činnosti byla stále dosti nesvá. Netrvalo dlouho a patřila mezi nás. Česky uměla jenom dvě slova - děkuji a prosím. Po "výslechu" se ukázalo, že do Čech přijela z dalekého Rostova. V Praze stráví dva dny a pak do Londýna a po dalších krajinách západní Evropy. Ukázali jsme jí pořádný kus Prahy a ještě s ní udělali potřebné nákupy. Byla překvapená, jak dobře a levně pořídila. Před naším seznámením se pohybovala v takových těch divných částech města, kde je to určeno pouze pro cizince. Našinec tam nikdy nic nenakupuje.
 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sirvalecek | 19. prosince 2012 v 20:35 | Reagovat

Našinec, pokud není na hlavu padlý, nakupuje v bývalé NDR. Kvalita nesrovnatelná, ceny poloviční až třetinové. Vrchovatě našlapaný kufr u kombíka (510 l) vyšel na 310 € a na měsíc je po starostech. Losos je za stejnou cenu, jako v Česku kapr, dvě kila skopové kýty za bratru 16 €. A pro kuřáky: krabička Chesterfieldek, vyrobená z tamějšího řezaného tabáku a dutinek vyjde na cca 23 Kč. Z Ústí n. L. jezdí do Drážďan a zpět několikrát denně zvláštní vlak, problém je v tom, že pokud se do něj v Ústí dostanete, stojíte celou cestu na jedné noze a ještě ne na své a v Děčíně už vůbec nemáte šanci. Je vidět, že naše, nejspíš Černobylem osvícená vláda dělá všechno proto, aby tento stát do konce svého funkčního období spolehlivě zničila. Příští rok totiž DPH opět vzroste.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama