Fotografujeme daňky aneb šli jsme na houby a potkali jsme daňky

24. prosince 2012 v 18:17 | Je Štědrý večer, lásky a dárků čas, a my se toulali celý den ve hvozdu a zítra vyrážíme nanovo. Není nic krásnějšího, než se toulat českou přírodou. Přes hory a doly, lesy, lukami. Kolem potoků, říček, přes strže, srázy, stále tam nahoru k nebesům... |  - - daněk
Daněk, jeden krásnější než ten druhý

Na Štědrý den padaly teplotní rekordy v České republice i v sousedních zemích

Celkem 33 teplotních rekordů padlo v pondělí ve středních, západních a jižních Čechách. Nejvyšší naměřené hodnoty byly překračovány o jeden až pět stupňů Celsia. Vyplývá to ze zprávy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejvíce, 13,6 stupně, naměřili ve Vlkonicích.

I zvěř obdržela dnes překrásný vánoční dárek. Počasí se vydařilo, sluníčko zářilo a dávalo pěkné teplíčko. I tenhle překrásný daněk mu polibkem, na tu obrovskou vzdálenost, poděkoval...

Vyjížděli jsme hodně brzy, ještě tma vládla krajem. Po pravdě řečeno, moc se nám nechtělo. Tohle počasí toulání moc nesvědčí. Netrvalo dlouho a názor jsme rychle změnili. Dnes - Štědrý večer - se stal zázrak. Den se vydařil. Bylo teplo a několik hodin i hřálo sluníčko. Zkrátka paráda, lehnout si na záda a koukat do korun stromů na toho našeho, tak milovaného, šindelovníka severského. Už opět se o trochu přiblížil věčnosti. Více ZDE !!!

V této oblasti nebylo po hlívě ústřičné ani památky. Nedávno jsme jí očesali, a tak jsme ani neočekávali nějaké velké překvapení. Na mnohých hlívovnicích ani plodnice, ale na dalších se objevily nové malilinkaté houbičky. Za čtrnáct dní, jestli se nic nestane, počasí, mráz, tady opět nastane pohoda, zázrak.

....


...hřib smrkový z přechodu Krkonoš. Nad vodopádem řeky Mumlavy.
 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 zdenek | E-mail | 18. března 2020 v 11:57 | Reagovat

http://girlssnapshots.com - horke divky z vaseho okoli

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama