Liška neznámá od Stanislava Jiráska

25. prosince 2012 v 16:50 | ...že by to byla |  Liška
Liška neznámá - (zatím nebo...?)

Domnívat se, že je mnoho houbařů, kteří znají více než jednu lišku - a to tu obecnou - by bylo velkým omylem. Zadívejte se do dálav, zavřete oči, počítejte na prsty, a zkuste si je všechny vyjmenovat - obecná, ametystová, žlutavá, nálevkovitá, Friesova, kadeřavá, a to jsem pravděpodobně ještě na některou zapomněl. Nebo snad ne? Kolik jste jich napočítali?Stanislav Jirásek, velký mykolog, amatérský badatel kolem hub, nám poslal tento snímek a dodává. "Nejsem si vůbec jist, která to je. Přikláním se ke Craterellus luteocomus."

(Poznat to podle snímků, to určitě nebude jednoduché, ale jako námět k zamyšlení to určitě nemá chybu...)
 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Úžasná výstava, která stojí za podívání | 25. prosince 2012 v 23:28 | Reagovat

Muzeum Vysočiny JIhlava letos připravilo devátý ročník fotografické soutěže Photographia Natura, tentokrát na téma houby.

Letošní mykologické téma Houby - hubky - houbičky oslovilo 52 autorů, kteří do soutěže o nejlepší sníměk zaslali celkem 260 fotografií. V těžké konkurenci zvítězil Milan Slavinger z Dolní Cerekve, druhý v pořadí se umístil Jiří Burel z Jihlavy a třetí příčku získal Karel Slimáček, také z Jihlavy.
Zvláštní cenu za nejlepší studentskou fotografii získal Stanislav Žák z Rouchovan. Úspěšným fotografům byly ceny předány na slavnostní vernisáži výstavy Photographia Natura 2012, která proběhla v pátek 30. listopadu ve výstavních prostorách muzea na Masarykově náměstí č. 57. Výstava, na níž mohou návštěvníci zhlédnout více než 120 fotografií hub, bude otevřena do 27. ledna 2013.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama