Zubři nás dostali. Dopadli jsme jako sedláci u Chlumce

26. ledna 2013 v 19:35 | Tohle srovnání vůbec nemám rád. Je naprosto z profanované. Ale výstižnější myšlenku nenacházím. |  - - zubr
Zubr nás dostal na kolena

Cesta to byla daleká předaleká a takový mráz už jsem několik desetiletí nepoznal. Nejvíce zklamán byl fořt, který vypadal, jako když se každým okamžikem rozpláče. Jeho stavovská čest dostala pořádně na zadek. Zvířata se mu někam zatoulala a on neměl ani páru kam. Akademici z Budějc tvrdili, že při těch nízkých teplotách určitě někde zalehla a vzájemně si předávají teplo. Ale kdo ví, kde je pravda. Budeme muset zanedlouho vyrazit nanovo. Všichni se už nyní těší, jak malí kluci, holky. Z celého toho toulání, byly největším zážitkem termosky s horkým čajem a placatice. Tak to v těch mrazech nemá chybu.

Fořt, aby nás odškodnil, když už nám odčerpal tolik peněz, nás zavedl na dančí zvěř. Zážitků plno, snímků rovněž, ale zubři opravdu, ale opravdu nejsou.

(Akademici z Českých Budějovic nám o zubrech udělali převeliké školení, rozšířili jsme si nebývale znalosti. Každý dobrý fotograf musí o svých objektech zájmu, vědět co nejvíce. Pouze tak se, následně, může vydařit. V nejbližších dnech, tady na burle.blog.cz, přetiskneme - o zubrech - převeliké a velice zajímavé odborné, akademické, pojednání.)

Daněk: Tak tenhle je nejen náš miláček, ale především tamějšího hajného. V lese, ale i v nedaleké vesničce se říká, že spolu prý dokonce lehají i v jedné postýlce. Určitě to není pravda, ale kdo ví. Mnohokrát daňka viděli, jak po ránu si otevírá trknutím dveře a odchází do lesa. Asi na tom něco bude. Jinak by měl hajný přece na dveřích kliku a zámek...
Fotografujeme: Zvěčnit daňka na bílém sněhu, není vůbec jednoduché. Já sám ještě nepřišel na to, jak to udělat. A kde že je ten problém? Daněk je totiž hodně do široka, lopaty má také příliš od sebe, a tak všude kolem něho je ten nekonečný, ve slunci se lesknoucí sníh. Citově to není moc pěkné. Máte někdo na tuto problematiku nějaký názor, zkušenost? Poradíte, jak na to?


...ty velké bílé plochy, fleky, jaou naprosto šílené, příšerné. Ale jak to vyřešit jinak. Ke spokojenosti autora i odborníků, znalců.

Hovoří on, fotograf šampión: (náš profesionální fotograf, radil) - Tak tohle určitě nikdo nevyřeší. Cesta je jenom jediná - zkoušet, zkoušet, zkoušet a mazat, měnit. Zkrátka se dobře bavit. A platí jedno pravidlo. "Když se ti to líbí, tak to neřeš."

Jiří: Musíš zalehnout na břicho a pak ho vyfotografuješ směrem nahoru proti lesu, keřům, proti něčemu tmavému, nebo proti modrému nebi.

-vb-: Děkuji a tuto fintu si zafixuji do mozku. Ale ta by tady nepomohla. Zvířata byla ve svahu.

(...dopíši později. Na tomto místě může být váš názor. Tak se nestyďte.)
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Fototoulka | 26. ledna 2013 v 19:42 | Reagovat

Další fototoulka pro širokou veřejnost, po Praze a jejím okolí, se koná 4. února. Ještě volno...

29. ledna další školení pro začínající i mírně  pokročilé fotografy...

2 sirvalecek | 27. ledna 2013 v 15:13 | Reagovat

HDR jsi zkoušel?

3 Václav Burle | 27. ledna 2013 v 16:46 | Reagovat

HDR nemám...

4 Václav Burle | 28. ledna 2013 v 23:02 | Reagovat

Kdyby jste nepoužil ta vulgární slova, tak bych vám ten příspěvek tady nechal. Takhle jsem nucen mazat. Hezký den.

5 sirvalecek | 29. ledna 2013 v 15:34 | Reagovat

[3]: Já ano. Ale pokud máš stativ, můžeš to udělat tak, že tutéž scénu poprvé přeexponuješ, podruhé nastavíš změřený normál a potřetí podexpozici, (pozor, clona se nesmí měnit) a v editoru ty tři snímky složíš do jednoho. mě to foťák dělá automaticky.

6 Václav Burle | 29. ledna 2013 v 17:56 | Reagovat

Ale to nepomůže. Já mluvím o těch velkých flecích sněhu.

7 sirvalecek | 31. ledna 2013 v 18:08 | Reagovat

[6]:Vašíku, vzpomeň si, co jsem Ti říkal o dynamickém rozsahu. největší má lidské oko, potom dlouho nic, pak je kinofilm, potom zase dlouho nic a pak jsou digitální snímače. Takže pokud chceš digitálem dohonit dynamický rozsah oka a tudíž mít nepřepálenou bílou a kresbu ve stínech, můžeš to udělat jedině poskládáním tří stejných snímků, ovšem nafocených s různou dobou expozice. A to je právě to, čemu se říká HDR, (high dynamic range) a co některé fotoaparáty umí vlastním firmwarem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama