Husa velká aneb jak jí dostat do aparátu

7. února 2013 v 15:56 | Tak tenhle pták je hodně opatrný. Nikoho si do své blízkosti nepustí, |  - - velká
Husa velká


Více o huse polní a velké ZDE !!!

Fotografujeme: V době hnízdění máme v Čechách husu velkou, v zimě pak husu polní. Na rybnících potkáváme, zejména v jarním období, přemnoho fotografů, jak se snaží, nejenom vodní ptactovo, dostat veškerou tu krásu do fotoaparátů. Není to vůbec jednoduché. S šouláním se moc uspět nedá. Úspěch se dostaví teprve tehdy, když se člověk dobře připraví.

To ale znamená najít to správné místo, vytvořit si úkryt a hodiny, bez pohnutí, zakašlání, cigarety, vody a jídla, čekat. Pak se mnohdy i zadaří.

Zajímavým způsobem je vytvoření, postavení, minivoru a na něm, pod ním, se pomaloučku, polehoučku, snažit dostat, co nejblíže k ptactvu. Někteří poloprofesionální fotografové to vypracovali do naprosté dokonalosti. Nezapomněli ani na výrobu umělých kachen, ptáků. Je to moc dobrý způsob, jak nejen husy oklamat. Nejednou však tu převelice drahou techniku namočili, ba i utopili. To následné vysušování aparátů nikomu nelze závidět.

V České republice, občas, můžeme potkat, pro většinu lidské populace, neznámé ptactvo. I odborníkům, ornitologům, se mnohdy zamotá hlava. Poznáte, která husa je na fotografii? První, kdo zareaguje, půjde s námi na besedu do fotografické kavárny v Praze. Kávu platím já...

Morčáka, toho pozná každý, kdo se jen maloučko o vodní ptáky zajímá. Ale dokážete i určit, který to je? Škoda, že před teleobjektivem trochu více nepočkal. Tak tenhle neúspěch mě moc mrzí.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sirvalecek | 10. února 2013 v 22:04 | Reagovat

Stačí si vzít igelitku s  trochou pečiva, (labutě už jsou zmlsané a baští jen to, co je namazané máslem), a zajít v zimě na louku u Podolské vodárny. Musíte být ale dva. Jeden, co krmí a druhý, co fotí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama