Ohnivec rakouský v časopise Vesmír

12. února 2013 v 23:45 | Časopis Vesmír by neměl chybět v knihovně žádného milovníka přírody, vesmíru... |  - - rakouský
Ohnivec rakouský a časopis Vesmír

Časopisů vychází v posledních letech hodně. Málokterý má ale dlouhodobou historii Vesmíru. Od jeho vzniku je srdeční záležitostí tisíců lidí, kteří se, z profesních nebo amatérských důvodů, zajímají o svět, přírodu, vesmír. Nepatří mezi ty, které se po přečtení ocitnou obratem na smetišti dějin.

Vesmír, naopak, navždy zdobí veřejné knihovny, knihovny škol všech stupňů, vědecká pracoviště. Je všude tam, kde je nutné i po mnoha letech, sáhnout po jeho svázaných ročnících. Je neocenitelným pomocníkem, i po desetiletích, pro každého chtivého čtenáře, který hledá důležitou informaci z mnohá oblastí lidského bytí.

Mnozí z nás ho přečtou od začátku až do konce, i když většíně informací moc nerozumíme. Mnohokrát jsme se ale přesvědčili, že v našich mozcích i to neznámé, nepochopitelné, zůstává, aby i po mnoha letech se dostalo posléze na povrch. A vo tom to je, vo tom by to mělo být...

Mnozí z nás jsme Vesmír, již v dávných dobách, odebírali, ale pak, z nějakých důvodů, na něj pozapomněli. Nyní je ten správný čas se k němu opětovně vrátit. Čím více bude mít Vesmír čtenářů, obdivovatelů, spolupracovníků, tím lepší, zajímavější, obsah bude mít.

Právě v těchto dnech se rozhoduje, jak moc se bude věnovat houbám, mykologii. Je zde velká příležitost, aby se Vesmír stal i časopisem lidí kolem hub, lesa, přírody. Redakce Vesmíru se těší na vaše články, fotografie kolem mykologie, houbaření. Nestyďte se a pište, posílejte vydařené snímky.
 

39 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Fototoulky | 13. února 2013 v 19:11 | Reagovat

A už je to tady. V dubnu se výstavy Houby I a Houby II budou konat v Botanické zahradě v Praze Troji. Jako odměnu, poděkování, jsme obdrželi volné vstupenky do celého areálu.

Použijeme je v období 8. - 24. března. Uskutečníme několik fototoulek na výstavu orchidejí. Je to něco úžasného. Ta nádhera překrásných rostlin je  nepředstavitelná.  

Každý, kdo se vážněji zajímá o fotografii, si tuto výstavu každoročně nenechává ujít. Tady je možné se mnohému naučit. A když je u toho i profesionální fotograf, znalec, tak jistě není co dodávat. Jste srdečně zváni. Přijďte se poučit, něčemu novému se naučit. Anebo, jen tak zajímavě a smysluplně strávit pěkný den.

2 Václav Burle | 27. prosince 2015 v 19:32 | Reagovat

Máme prosinec 2015 a my jsme dnes našli první ohnivce rakouské. Jsou ještě maličcí ale vypadá to, že jich bude hodně.

3 zdenek | E-mail | 17. března 2020 v 22:29 | Reagovat

http://girlssnapshots.com - horke divky z vaseho okoli

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama