Šumava aneb ochrana a láska jedno jsou

17. března 2013 v 19:06 | Nedejme se a bojujme. Co neuděláme dnes, to již neuděláme nikdy!!! |  Šumava
Milí přátelé,
přidejte se s námi na pomoc Šumavě, je opravdu velmi - velmi ohrožená. Jára Bláha, náš přítel, nám zaslal konkrétní náměty, jak můžeme všichni, váhou svého hlasu, pomoci.
Promýšlejte vážnost i cennou možnost své odpovědnosti, dokud je ještě trochu času. Díky, že se tím budete alespoń na chvíli zaměstnávat.

Pokud nemáte čas a odvahu na návštěvu poslance, i dopis v obálce je skvělým příspěvkem v této dobré věci, e-mail je také dobrý, i když asi nejslabší forma nasazení. Ale i ten může pomoci!!! Přátelsky z A Rocha - Pavel Světlík.


Dobry den, ahoj

v Parlamentu je zákon, který zlikviduje NP Šumava, když bude přijat. Představy ministra Chalupy jsou stejně děsivé. Zvrátit to můžeme jedině tim způsobem, že se poslanci na vlastni oči a uši přesvědči, že to lidé nechtějí, že jim na Sumavě záleži a že jejich hlasováni vsichni sleduji. Teď tedy nastaly chvile, kdy je třeba něco pro NP Šumava znovu udělat.

Kazdy z nas muze udelat dve veci: napsat poslancum dopis (nebo aspon email) a osobne zajit za svymi poslanci z regionu.

1) Vse potrebne k psani dopisu nebo emailu poslancum najdete na www.sumavazije.cz. Lepsi je psany dopis, ale i email pomuze - z www.sumavazije.cz se rozesle vsem poslancum. Prosime, napiste jim zatim Vy. Pozdeji Vas oslovime s prosbou vyvolat lavinu dopisu - vyzvat k psani dopisu i vsechny, koho znate, ale ten cas jeste neprisel.

2)Zato je ted treba mohutne vyrazit za poslanci osobne. Je to vyzkousene i z jinych kauz - funguje to. A neni to vubec nic tezkeho. Nekteri uz zacali a maji dobre zkusenosti a postrehy - prosim napsite je ostatnim na konferenci.

V priloze posilam rady jak postupovat - ty si prectete. Pak mame balicek materialu, ktere se vam k tomu muzou hodit ke stazeni na http://leteckaposta.cz/251551588. Ale vetsinu z toho, co je v balicku vubec nemusite cist - bohate staci ten navod v priloze, tiskove zpravy a soubor Dva sumavske zakony.

Prosime, vyrazte za nimi hned. Tedy hned si domluvte schuzky - pocitejte, ze poslanci nebudou mit cas ze dne na den, domlouva se to nekolik tydnu dopredu. Fakt je to jednoduchy a ucinny. Diky, zdravi Jára Bláha / Hnutí DUHA - Friends of the Earth

A: Lublaňská 18, 120 00 Praha, Czech Republic
Údolní 33, 602 00 Brno, Czech Republic
T: +420 222 513 859
M: +420 731 463 929
E: jaromir.blaha@hnutiduha.cz
www.hnutiduha.cz

Fotografie: 1/ řeka Vydra, si záslouží té nejvyšší ochrany, naší lásky. 2/ Stročkovec kyjovitý. V minulém roce se, po více než sto letech, opět na Šumavu vrátil. Je to důkazem, že se hvozd mění k lepšímu. Tak to nepodělejme pane poslanče, senáte, parlamente, vládo. Václav Burle.


Snímek jen tak k zamyšlení i pro radost. Opravdu to tady chceme zničit? Zlikvidovat?
 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sirvalecek | 19. března 2013 v 17:05 | Reagovat

S ekoteroristy z hnutí Duha nechci mít nic společného! Smrková monokultura je dílo blbých lidí a tím pádem ji nelze nechat bez údržby. Až bude na jejím místě přirozený (otázkou je, jak takový les má vlastně vypadat) les, bude čas na vyhlašování bezzásahových zón, prozatím je nutno proti kůrovci bojovat a to všemi rozumnými prostředky.

2 Václav Burle | 19. března 2013 v 22:23 | Reagovat

Několikrát jsem navštívil Bavorský les. Tam mají odborníci jiný názor, opačný názor, a lesy tam mají v nebývalém rozkvětu. Je radost se tam toulat.

Na Duhu můžeme mít různý názor, ale pravdou je, že je u más moc málo lidí, organizací, které příroda zajímá. Bohužel opak je pravdou. Současné lidstvo spíše Matičku přírodu neustále likviduje. Za aktivity, které Duha má, já jí píši jedničku a podtrženě.

3 sirvalecek | 20. března 2013 v 17:48 | Reagovat

Jediné, co by mělo smysl, by bylo, kdyby všichni ochránci všeho možného zasedli k mapě ČR chopili se červených, žlutých a zelených pastelek a vyznačili: červeně oblasti, kde je potřeba přírodu chránit, žlutě místa, kde je možno, byť s omezeními, občas něco vybudovat a zeleně místa, která být zastavěna bez problémů mohou. Tyto mapy by pk měli rozeslat na vládu, do všech ministerstev a všem stavebním a projekčním organizacím. Současný stav, kdy se něco vyprojektuje a pak se projektanti a stavbaři X let zbytečně hádají s ochranáři ničemu neprospívá. Bohužel bez dálnic a nových vysokorychlostních tratí se nadále neobejdeme a tudíž je nutno proces jejich trasování a výstavby maximálně zlevnit, zrychlit a zjednodušit. A pokud jde o Bavorský les, Nemůžeš srovnávat severní a jižní stranu jednoho pohoří. Navíc v Bavorské Šumavě se proti kůrovci zasahovalo. Jenže preventivně a tudíž v malém rozsahu, který mohl snadno uniknout pozornosti.

4 Vene - II blog o fotografování | 21. března 2013 v 10:26 | Reagovat

Já to pojmu vážněji. Važte si toho, že jste mladí, že máte celý fotografický život ještě před sebou. Co já bych za to dal, kdybych takkhle mohl běhat, hopsat, po horách.

Vy si dnes pravděpodobně to zdraví, ty vaše možnosti, plně neuvědomujete. V životě je velice důležité mít koníčka. A ten fotografický je naprosto úžasný. A když je k tomu i to zdravíčko, tak již není o čem psát.

Važte si toho a běhejte s fotoaparátem po horách, kopcích, přes louky a stráně. Věřte, že to velice rychle uběhne a pak to již nepůjde. Srdce bude v háji, tepny ucpané, příjde CHOPN, chudáci kuřáci, a kosti, klouby, se přestanou hýbat. Užívejte si mládí a hlavně i té přírody. -vb-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama