Prstnatec bezový II/2013

15. května 2013 v 19:53 | Mýlím se snad, když napíši, že přírodě se věnují především staří lidé? |  - - bezový
Prstnatec bezový / nzavČeské orchideje nás uhranuli, a tak se snažíme jich, v letošním jaru, navštívit co nejvíce. Zatím se daří, ale potřebovali bychom, od podobných šílenců, větší podporu. Dnes, například, mikrobus byl obsazen převelice střídmě. Je to škoda, když si uvědomíme, že se téměř nic neplatí. Ještě štěstí, že jsme cestu spojili s nainstalováním výstavy fotografií - Houby I.
V posledních dvou týdnech jsme navštívili, v rámci České republiky, již řadu lokalit. Všude nás čekalo nemilé překvapení. Až na jednu výjimku, nikde žádní mladí lidé. Dokonce se jednalo o lidi, kteří to již mají na onen svět hodně blízko. Pravděpodobně je toto důvodem. Začínáme si, na konci žití, vážit úplně jiných hodnot než mladá generace. Otázkou je, že až také příjdou k rozumu, zda ještě bude se na co dívat, kolem čeho bádat...

.....
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sirvalecek | 15. května 2013 v 22:08 | Reagovat

Dej pokoj! Už vidím, jak bychom se kodrcali dnes přes ty šutry ve třech, nebo čtyřech. A včera na Vysočině to bylo taky na knop, být nás víc, tak máme auto bez podlahy. A s tím nemilý překvapením to taky není tak úplně přesné.Lokalita s bledými prosperuje, populace je zdravá a hezky houstne. Dnes bezáci to samé, v trávě také spousta mladých rostlinek, které za rok, dva rozkvetou, pokud je nějaké prase nevyrýpe.

2 Vladimír | 16. května 2013 v 9:46 | Reagovat

No jo, asi máte pravdu, já se teda toulám přírodou tak od 15 a možná dřív, táhlo mne to k ní vždycky.Ale hlavně si myslím, že mladí lidé prostě nemají tolik času, já mám volné samozřejmě jen víkendy, do toho rodina, zahrada,.. a kolik času mi zbývá na toulky? Až odrostou děti a dožiju-li se důchodu (což asi ne, jak tu hranici furt posouvají), tak mě doma nikdo neudrží.
Ale já potkávám, tí, že chodím o víkendech, i dost těch mladých lidí. Starší ale převládají, to je fakt.

3 Václav Burle | 16. května 2013 v 19:42 | Reagovat

Já Vladimíre už hodně pamatuji. Jedním z důvodů je, že nějak na školách vymizely různé kroužky. Došlo to tak daleko, že učitelé mají obavy vodit děcka do přírody, ale i na koupaliště, stadióny apod. Jezdit na výlety, pod stany. Nikdo neví co se může stát a vždy to - dnes -  odnese učitel, profesor.

Druhým problémem jsou rodiny. Mají problémy finanční a zájmová činnost je dnes úplně někde jinde. Uvedu příklad: Dříve byly řeky, rybniky, koupaliště, v leních měsících, obklopeny lidmi ležícími na dekách. Dnes se - alespoň v oblastech u hranic jezdí do zahraničí do různých těch dnešních vodních  vymožeností. Příroda opravdu nikoho nezajímá.

Dnes jsme dělali fototoulku a nepotkávali jsme naprosto nikoho. Pouze dvě početné skupiny důchodkyň. Divné je, že mezi nimi nebyl ani jediný mužský. Což samozřejmě pro mne bylo převelice výhodné. Ani pozdní oběd nechtěla ta děvčata zaplatit. Vše jsem měl zdarma. A pak nekup to, že!?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama