Setkání - MOBILIZACE - vojsk PVOS, ale i všech ostatních jednotek

11. května 2013 v 14:03 |  Vojna veselá aneb raketové základny
Kralovice u Plzně. 29. 6. 2013, 10,00 hodin, buzerplac kasáren

Setkání je určeno především pro vojska, která sloužila v Kralovicích, Plzeň sever, ale i pro všechny rakeťáky a ostatní od PVOS. Zúčastnit se může každý, ať sloužil u jakékoliv jednotky Československé, České armády. Pokecáme, zavzpomínáme. Důležité je, že v době setkání se koná, v tomto kouzelném městečku, pouť. Takže hudby zajištěny, tanec, zpěv, děvčata. Rodinní příslušníci a zejména děcka, vítáni.


Pánové spolubojovníci, vážení rodinní příslušníci, děcka...

Významný den "D" se blíží. Koncem června se setkáme v Kralovicích, coby příslušníci 185. PLRB Kralovice - VÚ 2496. Předběžná informace o setkání: vzdálení účastníci se mohou ubytovat mimo jiné výhodně v autokempu Sport, vedle kasáren. Všechny informace možno najít na internetu nebo telefonem. Kdo by měl zájem, ověřte si tuto možnost.

Sraz v kasárnech na nádvoří, prohlídka našich ubykací. Zatím čekám na vyjádření vedoucího Městské bytové správy Kralovice o zpřístupnění pro nás ubikací, protože objekt je nevyužíván a tudíž uzamčen. Též čekám na odpověď o možnosti vstupu do bývalých vojenských prostorů na Hadačce. Majitelé jsou soukromé osoby a zatím se nevyjádřily. Hospůdka na Hadačce U Fousatky stojí, ale je dlouho mimo provoz, uzamčená.

Je možnost se v tento den zúčastnit pouti v Kralovicích na náměstí, nebo navštívit muzeum v sousední Mariánské Týnici. Může nás tam provést Milan Horňák, zaměstnanec muzea.

Informaci o našem setkámí obdrží starosta města Kralovice, ved. Městského kulturního střediska, noviny Kralovický obzor a Plzeňský deník, vojenský historik Dr.Pavel MinaříkCSc, Střepiny ČT 1, Víkend TV Nova. Každý obdrží drobný upomínkový předmět a poté záznam ze setkání.

Kralovice jsou dnes pěkně upravené město s krásným náměstím, doufejme, že nám bude přát hezké počasí.

Ještě stále je možné najít a pozvat další spolubojovníky, Kdo by jste si na někoho vzpoměl, kontataktujte ho. Máte-li jakékoli fotky z doby služby v armádě, vezměte je sebou.

Věřím,že pokud nám to okolnosti dovolí, sejde se nás co nejvíce, abychom zavzpomínali. coby příslušníci elitního raketového vojska. Ze začátku jeden druhého nepoznáme, ale o to to bude zajímavější a veselejší.

POZNAMENEJTE SI: Kralovice u Plzně, 29 června 2013, sraz v 10.00 na nádvoří kasáren. Mějte se moc pěkně.

Dotazy, informace: mezekafranta@seznam.cz tel.:605 894 252 - Všechny zdraví Franta Mezek.

ROTA nevím, ale ten stojící vpravo je Oldřich Bláha, který již na pravdě boží...
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 MYKO | 11. května 2013 v 21:32 | Reagovat

Na úvod oslovil přítomné předseda České mykologické společnosti ing. Landa.

Upozornil, že ve vybraných elektronických médiích se s nastávající letošní houbařskou sezónou prezentují i příklady nevhodného chování některých houbařů (ať již členů či nečlenů společnosti). Na příkladu doložil, že zmíněné jednání je spojené s ukázkami nekritického vytěžování některých významných lokalit růstu jarních hub, což označil za eticky nepřijatelné. Vzniká i neodbytný dojem, že se tak může dít v místech, kde sběr lesních plodů a hub není dovolen. Vyzval přítomné i veškerou houbařskou veřejnost k obecné intoleranci podobných jevů.

2 Rota 303 | 3. června 2013 v 8:14 | Reagovat

Rota 303 / 63 - 65 / se zúčastní!

3 Václav Burle | 30. listopadu 2013 v 21:49 | Reagovat

Vojenské město Plzeň. Tady na nádraží bylo vždy hodně živo a nebezpečno. Lítačka to tady brala ve velkém.

Z Prahy nám jel courák v 01,00 hodin po půlnoci. Do Plzně přijížděl před šestou hodinou. Měl jednu velkou výhodu. Byl suprově vytopen, byla to jedna velká sauna. Tenkrát ještě jezdily ty dřevěné vagóny.

My jsme vždycky vystupovali v Ejpovicích a pak kilometry pěšky v mrazu na raketovou základnu. Tenkrát jsme zaspali a přejeli až na hl. nádraží Plzeň. Vlak se již rozjížděl, když někdo zařval kurva jsme v Plzni. Jenom v trenkách jsme vyskákali na perón, kde spousta lidí, kteří jeli do práce. To byl hlahol, to bylo smíchu. Hodili jsme na sebe svršky a pak přes město, lesy nasměrovat rakety na nepřítele. Uvědomte si, že tenkrát raketové vojsko bylo den co den, hodinu za hodinou, sekundu za vteřinou, již ve válce.

4 Mobilizace 2017 | 26. července 2017 v 21:00 | Reagovat

Setkání se koná v sobotu 5. prosince v Kralovicích hotel Prusík. Budeme už v pátek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama