Vstavač nachový aneb tři mohykáni uprostřed krajiny

16. května 2013 v 20:20 | V Českém krasu není moc míst kde se vyskytují. A navíc se jedná vždy o několik kusů |  - - nachový
Vstavač nachový


V minulém roce nám jeden strejc, amatérský botanik, který den za dnem žije na březích Berounky, převelice dlouho vyprávěl o kouzelném plácku, kde vstavače mužský a nedaleko, několik metrů níže, i několik vstavačů nachových. Nelenili jsme a hned na druhý den vyrazili. O tom našem bloudění by to bylo na dlouhé vyprávění. Cestou tam jsme nic nenašli, ale když jsme se vraceli, tak jsme se rozhodli, plácek ještě jednou prozkoumat. Matičko přírodo div se, ale bylo tam několik mužských. Na několika metrech čtverečních již odkvetlé, ale i tak krásné.

Dnes ty vstavače mužské byli naprosto okouzlující, neboť zdravé, krásné, a v plném květu. Již jsme odcházeli, všichni fotografové šťastni. Když už jsme byli o kilometr dál, na okrají lesa, tak jsem si vzpomněl, že jsem jim neukázal ty nachové. Byli tam sice tři. Dva kouzelní a ten třetí nic moc.

"Kucí a holky nezlobte se, ale já bych vám to neměl aní říkat. Vy ze mě uděláte eunucha. Už se vidím, jak jsem za mrtvolu." Koukají a tuší opět nějakou kulišárnu. Když jsem jim ale všechno po pravdě vysvětlil, tak moc příjemní nebyli.

Beze slova se otočili a nakráčeli na zpáteční cestu. Klidní však nebyli, nebo´t po zkušenostech s mojí maličkostí, očekávali zase pořádný podraz. Kdyt ale již z dálky opět ty mužské uviděli, tak pookřáli a začali je opět snímat.

"Tak kde máš ty nachové?" A už se chystali mě začít likvidovat. Ukázal jsem rukou a vykročil. Zdrželi jsme se u nich hodně přes hodinu a půl...

....

POZOR!!!
V sobotu s v neděli, jak jsem slíbil, se uskuteční dvě fototoulky.

PROGRAM:
kukačky, lýkovec vonný, vstavač mužský a nachový, korálice trojklanná a další, ještě znamenitější botanické radosti. Vše za účasti botanika a profesionálního fotografa.

V sobotu a v neděli odjezd v 08,00 hodin.

VSTUPNÉ
za osobu se vybírá 1000,- korun.
Za tyto finanční prostředky se opatří velkoformátové fotografie bylin, zejména orchidejí.
Jeden velkoformátový snímek stojí kolem 2000,- korun.
Po houbách, tak vznikne další výstava velkoformátových fotografií. Snímky se budou prodávat, a tak se nám snad podaří pořádat výstavu za výstavou.

VŠICHNI JSTE ZÍTRA A POZÍTŘÍ SRDEČNĚ ZVÁNI


Tak tyhle děvuchy z Turnova, nebo snad z Trutnova, si umí života užívat. I dnes se toulaly po hvozdech, lukách, kolem řek a potoků, aby si prodloužily zdraví a pokochaly se vší tou jarní krásou. Ó, jak jim závidíme. Nabízí se ale otázka, kde mají nějaké ty mužský. Že by někde na pivu a u televize? A co děti, vnuky a vnučky. Podobných skupin žen se objevilo, i dnes, v lesích několik. A situace se stále opakovala. Mužský žádný a krásných, mladých - 80 až 100 - děvčat neurekom. Jen tak dál sokolky!!!


Vstavač mužský jen tak pro oko, pro radost a z lásky, ze setkání s tak vynikajícímí dámamí. A aby nezapomněly, že i chlapci existují... 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama