Vstavač obecný alias kukačka /2013 -nh-

26. května 2013 v 20:51 | Bývávalo ho tam plná step a dnes jen několik kusů. Kam se poděl? |  - - kukačka
Vstavač kukačka aneb kam se poděl?


Lokalitu známe již mnoho roků. Ještě jsme zde zažili přemnoho kukaček. Podle tamějších obyvatel, pomětníků, bývávala stráň jich plná. Za poslední roky, je to stále horší. Letos jsme sice přijeli později, ale našli jsme, v celém rozlehlém prostoru, pouze pět kvetoucích rostlin. A to na stejném místě jako minulé roky.

Bylo to milé překvapení, když na naprosto stejném plácku opět, tak jako v několika minulých letech, vedle sebe dva miláčci - nevěsta v bílém a ženich ve fialovém. Potkat takto zajímavě zbarvené se zase tak často nepoštěstí.


HOUBY - V lesích běží od houbaře k houbaři informace, že ing. Jiří Baier, (už bych měl ten rozhovor dopsat, že?!) mykolog, spisovatel, fotograf, byl členskou schůzí, České mykologické společnosti, vyloučen z řad organizovaných mykologů, houbařů. Důvod nikdo nezná. Co se muselo tak hrozného stát, že to pana ing. Baiera, na stará kolena, v jeho pokročilém věku, postihlo. Neznáte někdo o této cause něco více?

Nikdo mu jeho zásluhy, zejména v oblasti mykologické literatury, nemůže upřít. Pravdou ale je, že je trošku svérázný. Ale kdo nejsme, že?! Mnozí mu zazlívají jeho názory kolem léčivosti hub. Ale to určitě důvod vyloučení, z řad organizovaných houbařů, není. Nebo snad ano?

V demokratické společnosti, tedy i té houbařské, by neměly vznikat fámy. Vedení ČMS by se mělo jasně a srozumitelně vyjádřit, proč byl pan ing. jiří Baier vyloučen. Jaký byl důvod, co tak hrozného provedl?

Nedávno, předseda ČMS, pan Landa, na přednášce v Praze, kladl nám všem, oprávněně, na srdce abychom se v přírodě chovali slušně a nedevastovali jí. Opět ale houbařská široká veřejnost neví podrobnosti. Neví, proč tak závažná slova vyslovil. Nevíte někdo něco více? Nebo se to týkalo právě pana ing. Baiera?

Mykologická poradna na telefon: Ing. Jiří Baier, již v minulém roce, dobrovolně a nezištně zřídil podávání informací k houbám. Jenom to prosím nepřehánějte. Tvrdí, že dokáže i telefonicky houbařům poradit...


 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jindřich | 26. května 2013 v 23:09 | Reagovat

Dobrý večer pane Burle,
podle mých dobře ověřených zdrojů odmítl zaplatit členské příspěvky za rok 2012. S pozdravem Jindřich

2 Václav Burle | 26. května 2013 v 23:31 | Reagovat

Děkuji za rychlou odpověď. Jak jednoduché vysvětlení, že. A není důvod něco utajovat, není třeba aby zbytečně vznikaly fámy...

3 Jindřich | 27. května 2013 v 0:57 | Reagovat

Dobrý večer pane Burle, já vůbec nevím proč ho vyhodili, natožpak jestli ho vůbec vyhodili, ale minule jste mi vytýkal, že mi mladí už vůbec nemáme smysl pro humor, jako to bylo za Vás. Tak Vám posílám jenom takovou malou ochutnávku. S pozdravem Jindřich

4 Václav Burle | 27. května 2013 v 11:08 | Reagovat

Ochutnávku jsem zatím nedostal. Kam jste jí poslal?

5 blog | 27. května 2013 v 11:13 | Reagovat

V zápise z valné hromady ČMS se v souvislosti s panem ing. Baierem píše: "...pro opakované poškozování dobrého jména společnosti." Čeho se to ale konkrétně týká nevíme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama