OMLUVA všem, kteří to s tím strašením "přeháněli"

28. září 2013 v 20:38 | Mykologové a další odborníci přes houby měli naprostou pravdu. |  OTRAVY
Omlouvám se a nestačím se divit těm číslům

Každou chvilku jsem na přednáškách České mykologické společnosti, ale i v celostátním tisku, rozhlase a televizi, slyšel od renomovaných odborníků, zejména předsedy ČMS ing. Jaroslava Landy, ale i místopředsedy ing. Jiřího Burela neutále upozorňování, že houby jsou také jedovaté a že lidé si mají při sběru hub dávat velký pozor. Upozorňovali, že nikdo nemá sbírat nic co nezná.

O jejich neustálém "omýlání" jsem si myslel své - nepřehánějí to? Oni mluví, upozorňuji, jako kdyby polovina národa měla vymřít na otravu houbami. V těchto dnech jsem prozřel. Měli a mají naprostou pravdu!!! O tom jednoznačně svědčí dnešní smutná čísla: letos se již otrávilo 260 houbařů a to ještě sezóna neskončila. Muchomůrku zelenou pozřelo dokonce 10 človíčků. Jak to s nimi dopadlo, zpráva bohužel nic neříká.

Jedovatýmí houbami se letos, zatím, otrávilo i na 24 Pražanů. Z výřadu hub to měla za následek nejvíce muchomůrka zelená. Zdravotníci, záchranáři, lékaři, zdůrazňují, že oproti minulým rokům otravy houbami strmě stoupají. V minulém roce to v Praze, oproti letošku, bylo "jen" 15 intoxikací. K podobným případům jsou záchranáři v hl. městě voláni denně.

Sdělovací prostředky informují dosti nepřesně. Například nevíme, jestli byl nějaký smrtelný případ. Víme ale, že lékařům se nedávno, po požití muchomůrky zelené, podařilo, na poslední chvíli, zachránit dva mladé životy. Jestli někdo něco o této problematice víte konkrétně, pište prosím do komentářů...


Jako omluvu přijměte, prosím, snímek dnešního pacholka...

Osvěty kolem hub není nikdy dost. Lidé jsou nepoučitelní. Jestli podobné televizní pořady zachrání alespoń jednoho člověka, jednu rodinu, tak mají smysl. Další se bude vysílat 11. listopadu.
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sirváleček | 28. září 2013 v 21:59 | Reagovat

Ty dva se podařilo zachránit díky dvojité transplantaci jater. To, co z nich vyndali, už jako játra vůbec nevypadalo.

2 Václav Burle | E-mail | 29. září 2013 v 10:43 | Reagovat

Kdyby jste to příteli napsal slušně, tak nemám problém to zde nechat. Ale ten Váš tón respektovat nebudu. mažu!

3 Otravy... | 1. října 2013 v 19:47 | Reagovat

...je to ještě horší než jsme zde napsali. Ministerstvo zdravotnictví přineslo nové údaje. Jde z toho strach. Lidé jsou nenapravitelní.

4 sirváleček | 30. listopadu 2014 v 18:37 | Reagovat

[3]: Nojo, blbců neustále přibývá, takže je dobře, že existuje něco, co je dokáže likvidovat. Ale když ona většina hub je jedlá achutná, i když některé pouze jednou - poprvé a také naposled.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama