ROZHOVOR s Mistrem na prknech, která znamenají svět - MILAN ŠTEINDLER

5. září 2013 v 20:14 | Rozhovor je to, od těch ostatních zde na blogu, skutečný. Bohužel, proběhl rychlostí blesku. |  Rozhovory
Může doopravdy na světě, zejména v Čechách, existovat někdo, kdo houby nemusí


To jsem tak, co krok dal, loudavě klopýtal od Zlatého tygra. Přemýšlel jsem, proč je to pivo tak drahé, i když je až z Plzně, a proč ho nedávají do půlitrů, ale do 0,4 a nic. Vždyť to pivo stávalo 2,50,- a dnes 40,- korun českých. Ó, jaký to nepoměr. Že by to bylo proto, že kdyby pivo bylo v půlitrech, tak by nestálo čtyřicet korun, ale přes padesát? To by bylo pro lidi již finančně mnoho a piv by vypili méně. Takhle cena je relativně malá a piv se vypije o hodně více. Nebo je to jinak? Poradíte? Kdo se v tom má vyznat. Ale pivko od Zlatého tygra je moc dobré, má šmak. On to také dělá ten tank. Znám pivaře, profesionální, kteří si nedají níkde pivo, které by nebylo z tanku. A jsme zase u těch bublinek....

Najednou koukám a vedle mé maličkosti on, Mistr. Zrovna tlačítkem zavíral své fáro. Tak jsme hodili řeč... První slova, která pronesl byla jasná, srozumitelná: "Nemám čas, běžím na představení!"

To bych ale nebyl já abych se alespoň nezeptal: "Mistře a co houby? Sbíráte? Chodíte? Milujete?

To kouzelné slůvko Mistře mu udělalo moc dobře. Z ničeho nic přestal pospíchat. Když dva chtějí, tak se vždy domluví.

"Já a houby? Tak to tedy ne. Já nepoznám houbu od....." Nedomluvil, nemohl si vybavit to správné slůvko. "Musel bych mít vedle sebe v lese několik chlapíků, těch pracovitých, z Ukrajiny, aby něco pro mne našli. Já houby nevidím a ani neznám. Bohužel."

S láskou jsem si ho prohlédl, podíval se mu do očí řka: Mistře to nevadí, nebojte se, my vás houby naučíme!"

Jak tak utíkal, tak jsem ještě jen tak letmo, od boku, prohodil. V tom seriálu z gymnázia jste naprosto úžasný, i když já zrovna ty přehřátý nemusím. Usmál se. Já vytáhnul aparát a zmačknul v rychlosti dva snímky. Nastaveno jsem nic neměl, a tak jsem se hrozil zda se alespoň jeden povede. Pomalu jsme se vydali k divadlu. Pěkně jsme si pokecali.


 

20 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sirváleček | 5. září 2013 v 21:51 | Reagovat

A bude opět dražší! Chmel se jaksi neurodil, energie opět podraží... Prostě Klausistánský kapitalismus, aneb kvalifikované důvody k většímu okrádání občanů umíme na jedničku s hvězdičkou. Jsem jen zvědav, o kolik zdraží lahvový Bertold, který je dnes u nás v Albertu za 5,50 Kč i se zálohou na flašku.

2 Pivař | 6. září 2013 v 13:09 | Reagovat

Dobrý den, pana Sirválečku,
takže jestli tomu dobře rozumím, bez flašky tedy stojí 2,50 Kč? No nevím, nevím, snad už to raději nepijte.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama