Hlíva plicní z pera Zdeňka Peldy

10. února 2014 v 18:15 | Zdravím přátele přírody a hub zvláště. Dnes mám tip pro ty, co příliš štěstí v lesích nemívají. |  - - plicní
Již to nebude dlouho trvat a na plicní vyrazíme...

ČÁST I

Znáte to? Pochodujete sveřepě lesem, koukáte soustředěně na zem a ono nic. Tak se taky koukněte občas nahoru na stromy. Třeba objevíte tuhle zajímavou houbu. Jmenuje se hlíva plicní a je to jakási jarní a letní sestra populárnější hlívy ústřičné. Kdo věří na blahodárné účinky téhle houby, má vystaráno. Roste od dubna na listnatých živých i padlých kmenech a pařezech.

nullKuchyňské použití především na skvělý guláš, ale i obalená jako řízek je pikantní a velmi chutná. Moje choť ji přidává do jemné drůbeží sekané a tu zapeče v listovém těstě. Lahůdka hodná královských stolů.

Obrázky jsou z okolí Liberce. Několik kilogramů jsem sklidil z bukového kmenu, kde hlíva roste pravidelně. Tož hlavy vzhůru a trocha houbařského štěstí Vás jistě nemine.
Zdeněk Pelda


ČÁST II

O hlívě snad každý slyšel, v hledáčku houbařů i nakupujících v obchodech bývá ovšem favorizována hlíva ústřičná, o jejíž blahodárnosti a pozitivních účincích na lidské zdraví se dovídáme díky reklamě vše podstatné.

Málo už se ví, že existuje její příbuzná, která se v přírodě vyskytuje na jaře a v létě. Na svých každodenních toulkách přírodou ji často potkávám a radostně sklízím. Jde o hlívu plicní, jednu z více druhů hlív, které u nás rostou. Mimochodem, hlívy jako rod jsou velmi pohledné krasavice a tak není divu, že mají někdy velmi zajímavá a poetická jména. Třeba hnízdovitá, kožešinová, máčková, čepičkatá, olivová, plátková, ušatá.

Zůstaňme ale u naší dnešní, plicní. Můžete ji najít i teď. Je poměrně rozšířená a máte-li vytipovaný a dobře sledovaný les, kde jste ji někdy viděli, máte vystaráno na několik let dopředu. Najdete ji na listnáčích, buku, lípě, topolu, jeřábu, bříze, dubu, ale třeba i na třešni. Roste zpravidla v bohatých trsech, příjemně voní. Starší plodnice žloutnou a pak mívají takový zvláštní pach, ktery bych nerad nějak blíže specifikoval. Zpravidla se objevuje v několika růstových vlnách během sezony, takže když se daří, můžete sklidit i desítky kilogramů.

Hlíva plicní má v kuchyni všestranné využití, já ji miluji jako perfektní surovinu pro skvělý guláš, vhodná je i do octa, usušená je zajímavě voňavá. Coby řízek s obalem i bez něho je velmi dobrá, je měkčí než hlíva ústřičná, která mnohdy bývá až gumovitá .Prostě, hlíva plicní je boží dar a sluší se ji naučit a sbírat.

Ještě teď roste, včera jsem ji nalezl na svých bukových kmenech. Od října se s klesajícími teplotami začne objevovat hlíva ústřičná. Někdy se objeví ve stejném lese, někdy i na stejných kmenech.

No a jak je to teď aktuálně (cz) s houbami? Jedna velká loterie. Leckde mraky hub, viz dnešní média, jinde poskrovnu, leckde pusto. Vše se odvíjí od srážek, které byly velmi různé a tak stav hub v našich lesích mne nepřekvapuje, jen musím rychle měnit místa, kam jít...Moje okřídlené, nevstoupíš dvakrát do stejného lesa, platí teď sakra výstižně. V době největších veder jsem nosil plné koše hřibovitých, na stejné stráni mám teď jen oči pro pláč...Ale je dobré pravidelně sledovat cvrkot v lese, vyplatí se to...
Zdeněk Pelda


Hlíva plicní z fotoaparátu Zdeňka Peldy.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sirváleček | 13. února 2014 v 8:26 | Reagovat

Pokud nepotáhneme všichni za jeden provaz, budeme viset na jeho koncích! Je to přesný opak toho, co hlásají pravičáci, tedy: Každý se musí postarat sám o sebe! Na první pohled je každému rozumnému člověku jasné, co funguje a co ne...

2 sirváleček | 22. února 2014 v 15:38 | Reagovat

Důchodci dostali od ledna přidáno 45 korun, v době kdy vysokoškoláci zametají na ulici...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama