Přihlašte se na fototoulky na orchideje. Začínáme dnes!

7. března 2014 v 14:31 |  AGENTURA Vandrovník
Jedna z nejhojněji navštěvovaných výstav v Botanické zahradě hl. m. Prahy byla dnes zahájená již podeváté.

Od 7. do 23. března budou v tropickém skleníku Fata Morgana vystaveny druhy nejznámější, ale i ty méně známé, kuriózní či velmi vzácné. Kurátoři z botanické zahrady tentokrát připravili pro milovníky těchto rostlin skutečně zajímavé téma - orchideje vietnamské džungle, konkrétně pak z přírodní rezervace Hon Ba.

Díky několikaleté spolupráci našich botaniků s vietnamským Institutem tropické biodiverzity z Ho Či Minova Města se podařilo shromáždit velké množství obrazového materiálu, takže se návštěvníci dočkají nejen živých orchidejí, ale také jejich nádherných fotografií, a to nejen uvnitř skleníku, ale i na prostranství před ním.

Za fotografické výstavy v botanické zahradě jsme obdrželi zajímavou nabídku. Nebojte se jí využít i vy. Uspořádáme na tuto výstavu několik fototoulek. Fotografování orchidejí je pro každého fotografa velkou výzvou.

Ano máte pravdu. Toto v žádném případě orchidej není. Ale i ve Fatě Morganě rostou houby. Tento exemplář jsme tam našli v minulém roce. Co to asi je, že?! Poznáte?

Objevili jsme i záhadnou bedlu, která byla celá ze zlata. Tedy ne z toho drahoceného kovu, ale zlatá v barvě. Byla překrásná a vůbec nebyla malá. Jenže pro objektiv moc daleko.
Orchidej z minulého roku, kdy jsme si to v botanické přenádherně užili. Tak tato není nic moc. Ale jiný snímek hledat nebudu. Ono to vše kolem tohoto blogu dá totiž hodně práce. Napsat, upravit, překontrolovat, najít snímek, převaděč, úprava velikosti, vložit do pracovního blogu, překontrolovat, udělat korektury, vložit na blog, přečíst, zjistit chyby, opravit, vložit, překouknout. A stejně člověk, věc omylná, všechno nevychytá... A pak ještě od toho kreténa dostane vynadáno, že pořez?
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Fotografujeme | 7. března 2014 v 14:57 | Reagovat

Ty velké fotografie na internetu vůbec nevypadají dobře. Všimli jste si, že i kování fotografové raději a jedině vkládají na internet snímky v malém a ještě menším provedení. Proč asi? Když je následně začnete zvětšovat, tak pravdu odhalíte!

2 sirváleček | 7. března 2014 v 15:54 | Reagovat

Ono není zvětšovat, jako zvětšovat. Pokud má být zvětšenina kvalitní, musí se zvětšovat tak, aby se velikost pixelů, ze kterých je původní snímek složen, zvětšováním neměnila, což ale znamená, že zvětšováním počet pixelů roste a ne každý editor si s tím dokáže poradit. A pokud je ten mrňavý obrázek spáchán s hustotou 70 dpi, musí se ze všeho nejdřív ,,zahustit" aspoň na 400 dpi a teprve potom se s ním dá něco dělat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama