Pýchavka dlabaná aneb jíst nebo nejíst?

25. dubna 2014 v 22:23 | Všechny pýchatkovité jsou jedlé, ale to za předpokladu, že jsou mladé. Jinak riskujeme |  - - dlabaná
Pýchavka dlabaná

V literatuře se píše, že dlabaná je hojná. Těžko posoudit, my jí tak často nenacházíme a to se touláme, po celé jaro až do léta, po lokalitách, které jí vyhovují. Vždyť na stejných místech rostou některé druhy orchidejí. Chudé horské louky, které se nehnojí, pahorkatiny, pastviny. Uvádí se, že roste od června do října. V těchto dnech jsme několik plodnic našli na Šumavě na louce pod Javorníkem. A to máme konec dubna. Plodnice je dobře rozeznatelná a záměna nepříchází do úvahy. Bývají ve skupince.

Jako všechny pýchavky je i dlabaná jedlá. Musí se ale dávat pozor, aby plodnice byla pevná a uvnitř čistě bílá. Hnědé, žluté zabarvení je pro kuchyňské využití již nepoživatelné, nebezpečné. Bez problému se dá sušit, nebo mlít na houbový prášek. Ten má potom velké využití protože houba je hodně aromatická.
....
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Václav | 25. dubna 2014 v 22:58 | Reagovat

V mykologické literatuře se píše, že je na svých stanovištích hojná. Já jsem jí často nepotkal. Dnes jsme našli tři pěkně velké plodnice. A tak jako vždy mezi orchidejemi. Ty horské louky pýchavce dlabané svědčí. Je jedlá, ale my jsme je tam vždy nechali. Ať se rozmnoží co nejvíce. Jenom škoda, že ani jedna se s bezovým a kukačkou nekamarádila. Mohla to být zajímavá fotografie.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama