Firma HYUNDAY v Lahovičkách si připomíná květnové událostí v roce 1945

6. května 2014 v 16:46 | Je tady někdo komu to nevadí. Neměly by tam vlát vlajky České republiky? |  - 1945 květen

Takto si v Lahovičkách vážíme památky hrdinů. To opravdu nikomu nevadí?

Oslavy konce války děláme v jiné dny a teď ještě tohle...

Tento text jsme zde otiskli již před rokem. Od té doby se nic nezměnilo. I dnes 6. května vedle pamětních desek vlají tyto divné vlajky. Neměly by zde vlát prapory České republiky?


Ještě štěstí, že to nejsou vlajky té hodně vzdálené země, která patřila k přátelům fašistického Německa. Tímto žádám letopiseckou komisi Radotína o názor...

Divné na tom je, že kolem, po Strakonické dálnici, denně projíždí na tisíce občanů. Určitě nejsou slepí a tak se nabízí pouze jedina možnost, která je převelice smutná a varující. Každému je to úplně jedno!!!

V našich zemích jsme si vždy piety, úcty k hrdinům, vážili. Proč je nám to již dlouhou dobu úplně jedno?

Určitě si myslíte, že by u těchto desek neměly spíše vlát vlajky České republiky??? Nejen v republice, v Praze, ale i u nás zmizely desítky tabulí připomínající padlé hrdiny. Neměli bychom je v nějaké rozumné formě obnovit...

** ** ** ** **


Dalo to hodně práce, telefonování, mejlování, ale povedlo se. Proč ale tyto věci má řešit jeden občan. To to ostatním vůbec nevadí? Zbraslavský starosta jednal jako chlap. Jakmile se o tomto problému dozvěděl, tak ihned zareagoval. Během jedné hodiny na domě zavlála česká vlajka. Otázkou ale je, jestli by tam neměla vlát neustále. A ty reklamní tabule odstranit. Není to té památce důstojné. Nežijeme přece v Absurdistánu, ale v České republice v zemi uprostřed Evropy! 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sirváleček | 6. května 2014 v 19:43 | Reagovat

Obávám se, že ti, co to mají na starost, nebo by o tom měli rozhodovat, mají úplně jiné starosti. Jak by řekl můj oblíbený autor Rudyiard Kipling, (kniha džunglí:(Co je komu po kostech x let starých! (bohužel).

2 Lahovičák | 9. května 2014 v 13:56 | Reagovat

Už tam pane Burle vleje český prapor. Jste borec!

3 Květuš | Web | 20. srpna 2014 v 14:46 | Reagovat

Schvalování reklam a reklamních ploch je myslím na obci, která mám možnost to regulovat vyhláškou. Ten je nějakým způsobem zařazený mezi památky? Nebo má to místo nějaký zvláštní pietní význam? V den státního svátku vlajky povinně vyvěšují jen veřejné instituce, u ostatních je to čistě dobrovolné. Jakkoliv mi přijde kombinace bronzové pamětní desky s reklamou a vlaječkami hyundai nevkusná, jestli je to soukromý dům a reklama není v rozporu s vyhláškou, nejde v tom nikomu nic nařizovat.

4 Václav Burle | 20. srpna 2014 v 15:54 | Reagovat

Váš názor Květuš je alarmující. Na té desce jsou jména a příjmení našich předků, kteří zahynuli v I. světové válce! Není to snad pro vás dosti pietní?

Napíši vám to ještě jinak. Se zájmem sleduji televizní pořad Historie. V těchto dnech se hodně hovořilo právě o I. světové. Reportér s kamerou byl vyslán do ulic aby se mladých a starších lidí zeptal kdo nebo co to byli legionáři. Jakou myslíte že dostal odpověď? Kolik lidí odpovědělo správně? Ani jediný. Co dodat. Co učí škola, co rodiče atd. atd. Kdo si neváží historie, tak si zaslouží jenom jediné. Aby ty hrůzy si prožil znova...

5 Květuš | Web | 22. září 2014 v 10:13 | Reagovat

Pane Václave, mrzí mě, že jste můj příspěvek špatně pochopil.
Jedna věc je míra vkusu, respektu k historii a památce padlých - v životě bych vedle pamětní tabule reklamu nepověsila, musela bych si ruce ukousat. Druhá věc je, jestli vkus a respekt můžete někomu přikázat. Opakuji, že pokud je ten dům soukromý, nemůže proti tomu nikdo nic dělat ve smyslu příkazu nebo zákazu. Navrhovala bych tak čistě občanskou cestu - lokální petici, kterou klidně může podepsat a osobně předat starosta, to by bylo dostatečně důrazné.
Moudrost a zdvořilost nelze vyžadovat zákonem. Zdá se to být škoda, ale je to tak dobře. Zítra by to mohl být třeba i účes, v Severní Korei jsou povolené jen některé přesně popsané účesy. Myslíte si, že je to tak dobře?

6 Václav Burle | 23. září 2014 v 12:02 | Reagovat

Než byl dům odprodán, tak patřil obci. Možná že jí i stále patří. Ve smlouvě měl být tento problém vyřešen. Podle Vás by se klidně mohlo i stát, že pamětní desky by nový majitel klidně odstranil.

V tomto případě jsem přesvědčen, že tak jak je to v USA, by státní vlajka měla vlát po celý rok. Den co den. Jak jinak ty nově přicházející generace naučíme vážit si odkazů předků.

7 Václav Burle | 17. května 2016 v 20:12 | Reagovat

V roce 2015, ale i v roce 2016 u desek opět nevlála vlajka České republiky. Radní ze Zbraslavi opět zapomenuli!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama