Záraza, ale která?

31. května 2014 v 20:18 | Existuje více podobných, těžko rozlišitelných vzácnějších druhů zaraz, které parazitují na různýc druzích rostlin... |  Záraza
Záraz zas tak moc nepotkáváme. A co vy?

Nemám v pořádku počítač, tak vše vkládám na tento blog jen tak ze zvyku. Bohužel nevidím, jak se vám to zobrazuje. Omluvte prosím případné chyby. Děkuji, Václav...

Šinuli jsme se Českým krasem přes hodinu do prudkého kopce. Nad potokem jsme potkali skupinu odkvetlých vstavačů, ale nepodařilo se nám je určit. V příštím roce na jaře budeme mít jasno. Kdo vydrží tak se dočká.

Konečně jsme pod nebem. Nad námi modrá obloha bez jediného mráčku, tedy situace, která není pro fotografování zas tak vhodná. Kolem stovky třemdav bílých, jejich intezivní vůně nám zanedlouho nedělá moc dobře. Krása je to ale nesmírná. Většina z nás usedá k jednotlivým rostlinám a čeká až na jejich květ přiletí včelka, čmelák, motýl, nebo alespoň nějaký ten brouček. Zajímavé na tomto plácku je, že nikdo nemusí čekat dlouho. I dnes fototuláci nadělali pěkné snímky.

"Záraza," ozývá se některá z dam. Opodal další a další a další. Různé velikosti, ale ta zlatavá barvá je překrásná.

Fotografujeme a při tom se trumfujeme jak kdo má nastavený aparát. Pravidlo na to neexistuje, neboť co stroj to jiný objektiv. Tady je nutné mu dávat jednoznačně přednost. Nebude to dlouho trvat a na e-mail fototuláků začne chodit mejl za mejlem. Já už nyní vím, že spokojenost z dnešní fototoulky byla nesmírná. A vo tom to je, vo tom by to mělo být.

Zítra se jede na střevičníky pantoflíčky a v pondělí, od časných ranních hodin, na fotografování divoké zvěře. To zase budou zážitky... (Jenom za květen je tady na blogu přes padesát článků. O množství fotografií ani nemluvě. Jsem neustále hnán kupředu, ale už na to nemám sil.)

Třemdava bílá je pro každého fotografa velká výzva. Na té se každý milovník přírody může pořádně vyřádit.

(dokončení brzy ...)
........
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama