Vážně ale i nevážně...

9. června 2014 v 18:16 | Soutěž a trocha zamyšlení kolem fotografování. |  - - dvoulistý
Vemeník dvoullistý a jeho přítelkyně


Soutěžíme: Jistě zde není níkoho kdo by nepoznal vemeníka. Po nedávné diskusi by neměl být ani problém ty dva - dvoulistého a zelenavého - od sebe rozeznat. Ale kdo je na snímku ta jeho milenka, vyvolená? To už bude asi oříšek... (Rozřešení pište zašifrovaně do komentářů. Dejte tím šanci i ostatním.)

Fotografujeme: (...dokončení asi dnes v noci.)
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Zámek v Žihobcích a houby | 9. června 2014 v 21:52 | Reagovat

V zámeckém parku v Žihobcích byla slavnostně otevřena nová naučná stezka. Čeká vás zejména zajímavý výhled na šumavské kopce. Na zámku se nejen dozvíte mnohé o fauně a floře, ale od srpna do prosince zde bude otevřena velkolepá výstava fotografií hub Šumavy a širokého okolí.

2 Adam Kantor | E-mail | 13. srpna 2014 v 15:10 | Reagovat

Proč máte všude tak špatné hodnocení? Někdo váš blog systematicky zváží nadol? Já jsem každopádně potěšen hezkými fotkami, zajímají mne hlavně rostliny.
Na fotce, bych si tipl, je kromě hezkého vemeníka ještě pětiprstka :-)

3 Václav Burle | 13. srpna 2014 v 16:33 | Reagovat

Určil jste to naprosto správně. K tomu mému hodnocení. Existuje jeden, který neustále rozesílá o mé osobě na všechny strany e-maily. Lidi tak zblbne, že věří že jsem zločinec. Proč to ale dělá tak to nevím.

4 Adam Kantor | E-mail | 15. srpna 2014 v 23:06 | Reagovat

A v jakém smyslu zločinec? Z čeho vás obviňuje, že děláte? Poznáte tu osobu osobně? Jestli je to moc otázek a moc osobních tak se omlouvám, ale blog mne velmi zaujal a občas si tu jen tak čtu a prohlížím hezké foto. Na váš blog chodím rád, studuji botaniku v Olomouci a přesně tyto  neodborné, ale přitom krásné popisky mě fascinují.

5 Václav Burle | 19. srpna 2014 v 21:20 | Reagovat

Ne tu osobu osobně neznám. To je právě to čím jsem naštván. Někdo vás pomlouvá a vy nemůžete naprosto nic. To holt je internet.

Nevím proč píšete neodborné. Ano já odborník nejsem, ale nepíši bludy, Spíše otevírám otázky. Podívejte se např. tady na blogu na kandík psí zub a udělejte si názor.

Já jsem jenom milovník přírody, ale spojil jsem dvě rezervace. Proč to neudělal odborník? Jedna se o Getsemanky.

Bojoval jsem za přírodu v Brdech tam kde měl stát americký radar. Vysloužil jsem sei od ex ministryně Parkánové trestní oznámení. A tak bych mohl ještě dlouho pokračovat.

Na několika mapaách je mé příjmení. proč asi.

Fakulty ročně vyprodukují stovky botaniku a dalších podobných oborů. Nikdo ty lidi ale nezná a nezná ani jejich práci. Když mají štěstí, tak se upíchnou ve státní správě, kde za pár tisíc drži ústa. Kdyby ne, tak mají padáka. atd.

V Českém krasu máme kolem Berounky cyklostezku. Všichni jsme křičeli ne! Proč tam ti botanici a zoologové, ti vysokoškoláci dali razítko že ano. Každé jaro např. jsou tam přejeté stovky obojživelníků, plazů atd. atd.

Přeji hezký den a moc sí Vážím vašeho zájmu. Na tento blog přispívají profesoři, akademici apod. Zkuste také něco napsat, poslat fotografie. Moc si toho budeme považovat. Václav Burle

6 Adam Kantor | E-mail | 4. září 2014 v 13:05 | Reagovat

V žádném případě jsem nechtěl napsat slovo neodborné s negativním podtónem nebo už vůbec ne jako pohrdání. Myslel jsem to jen v porovnaní třeba se stránkou botany.cz nebo jí podobným, a to co se týče obsahu, ne mírou pravdivosti.
Jednoduše, tady napíšete k fotografickým úlovkům pár (nebo i víc) hezkých slov a někdy i zamyšlení nebo otázku do plena, ne jen striktně vědecké charakteristiky kytky nebo houby a informace o rozšíření atp.
Vaší práce si vážím, věřím a nespochybňuji že jste pro ochranu přírody v ČR udělal více než velká část skutečných odborníků. Na studium třeba přímo biologie má každý jiný důvod a cíl, a ne každý školu samozřejmě vychodí s nějakým praktickým využitím nebo vůbec aby něco pro přírodu udělal. Taky bych ale nerad házel všechny vysokoškoláky do jednoho pytle. S příklady co jste ale uvedl, samozřejmě souhlasím, a kdyby to bylo blízko mne a měl bych v tom nějaké slovo, klidně bych se za vás postavil, nebo něco podnikl i sám.
Co se týče článků, byl jsem teď 2 týdny pryč, v Jeseníkách a bez internetu, a viděl jsem opět hodně zajímavých přírodních zázraků, květin, zvířat, výhledů. Klidně bych nějaký článek i s fotografiemi přihodil, ostatně jsem ještě nikdy nic podobného nedělal a mohl by to být zajímavý zážitek a tréning. Chtěl bych dokázat napsat zajímavý článek který se "čte sám". :-)

7 Václav Burle | 4. září 2014 v 16:24 | Reagovat

Bude pro nás čest když začnete na tento blog psát a vkládat k textům i fotografie. Stačí text poslat nejlépe ve wordu na burle@seznam.cz a přílohu, fotografie,  tak abych jí ihned mohl otevřít v zoneru. Můj tlf. pozdě večer 257 941 315.

Víte ono je na internetu mnoho stránek, např. i ta Botany. Jenže to je vše odborné. Stránky jsou i o houbách. Všechny jsou ale společné v následujícím: fotografie a text opsaný z atlasů.

Já nechtěl dělat atlas o houbách přírodě, ale spíše nadstavbu. Psát zajímavosti a dávat otázky k přemýšlení. Já mám počítadlo a vím kolik denně na blog chodí lidí. Je to neuvěřitelně hodně, zejména teď, když rostou houby. Chodí sem i desítky lidí ze zahraničí. O burle.blog je zájem a to je argument proč v něm pokračovat. Věřte, že mnohokrát jsem chtěl s ním skončit. A důvod? Těch několik hlupáků, kteří neustále urážejí. Podívejte se například na hvězdičky pod články. Jediný kdo tam kliká jsou ti nepřátelé tohoto blogu. Proč tam neklikne i někdo z těch, který je alespoň trošku spokojený?

Budu, budeme, se těšit na spolupráci s Vámi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama