Hřib satan aneb lidi z obou táborů jsou stále nepoučitelní

27. července 2014 v 13:28 | Satan je jedovatý, ale dostatečně dlouhou tepelnou úpravou se dá jíst. Nedělejme to! Je vzácný! |  - - hřib satan
Hřib satan aneb lidi neblbněte. Jednou provždy si zapamatujte, že se za určitých podmínek sice dá jíst, je neškodný, ale žádný kulinářský zážitek to není! Rozumný člověk by ho vložil do úst jen v době hladomoru. Ty jedy v něm při konzumaci stále jsou. Je vzácný - i když v posledních letech se vyskytuje stále častěji, oteplování? - tak ho prosím nechávejme v lese. Václav Burle, vandrovníci a fototuláci Vám všem děkují...

Více televize Prima, zprávy 26. července 2014 (...je to téměř na konci zpravodajství. Pěkné obrázky plodnic.)

Veškeré informace jsou na tomto burle.blog.cz ZDE !!!

Lidi jsou nepoučitelní. Není to zas tak dlouho co jsem měl výstavu velkoformátových fotografií hub v Prachaticích. Výstava byla spojena s ukázkou několika set živých hub a následnýma komentovanýma přednáškama, besedama. Nebyl jsem určitě sám, kdo si myslel, že šumavácí - a tamější chataři a chalupáři - budou znát základní houby jako když bičem mrská. Opak však byl bohužel pravdou.

Mnohdy, ve výkladu, ujedou i zkušení amatérští mykologové. Já houbař jsou udělal chybu v televizním pořadu, když jsem si spletl šupinovku kostrbatou se slizkou. Již při vyslovení jsem si uvědomil, že je to špatně. Nechtěl jsem ale kameramana a zvukaře prudit. V duchu jsem si řekl, stejně to nikdo nepozná. Vždyť jsou si tak podobné. Ó jak jsem se mýlil. To byl pak od houbařů a rádoby znalých dívek, hochů, rachot.

Něco podobného se stalo na konci tohoto televizního zpravodajského šotu. Prý bliják. Satan se v určitých oblastech Čech jedl odjakživa - Polabí - a jí se dodnes, bohužel. Více zde na blogu. Tady je o něm všechno.


Jedna z velkoformátových fotografií, které můžete vidět každou sobotu a neděli od 15 do 17 hodin v Praze Holyni v kapli. A to až do 31. srpna 2014.


 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama