Rysata jsou převelice milá koťátka. Vrátíme je do přírody?

23. září 2014 v 19:22 | Poslyšte příběh. Nikdo ale neví jak bude pokračovat dál. Poradíte? |  - - rys ostrovid
Co se má stát, to se také stane...

Do půlnoci byla pouhá jediná hodina, když paní statkářka konečně seděla v autě a uháněla unavená k domovu. Mnohokrát si v tento okamžik říkala proč se nechala do zastupitelstva šumavské obce ukecat. Spousta práce a výsledek všeho toho snažení nevalný. Jak si tak v duchu přehrávala dnešní zasedání z ničeho nic rána, sice nic moc, ale raději zastavila. Vystoupila z auta. Odvážná to děvucha. Široko daleko hvozd, země nikoho. Z toho pohledu jí bylo smutno. Již dvakrát měla tu čest se s rysem ostrovidem, který jí v nočních hodinách přeběhl přes cestu, seznámit. Nikdy ale nečekala, že se s ním osobně seznámí právě tímto způsobem. Netrvalo dlouho a k ležící mámě se přibatolila dvě koťata. Mobilem přivolala svého zaměstnance s autem a ještě povolala zvěrolékaře. A to je začátek dnešního příběhu. Jenom si přejme aby vše v dohledné době skončilo happy endem.

S koťatama, která již trochu odrostlá, to nebyl problém. Zachránít jejich matku však bylo obtížnější ale povedlo se. Pan xyz své řemeslo ovládá na jedničku. Co ale bude dál? Povede se celou rodinku vrátit do přírody? Vždyť zima je již za humny?

Něco podobného se stalo před několika lety a mladý rys je do dnešních dnů zavřen v záchranné stanici. Na základě rozhodnutí odborníků není jeho návrat do šumavských lesů možný. Na straně jedné si zvykl na člověka a na straně druhé by se s velkou pravděpodobností sám neuživil.

Fotografujeme: Na snímku je vidět, že jsem zaostřoval na oko toho zadního rysa. Bohužel se stalo, že ten přední je mírně rozostřen. Ne vždy se povede. Při hodně dlouhém skle to není tak snadné uhlídat. Ale nezoufejte. Mám o hodně lepší snímek. Na internet ty nejlepší fotografie ze zásady nedávám.

(...dokončení pravděpodobně zítra v noci.)
 

30 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sirváleček | 25. září 2014 v 20:00 | Reagovat

pokud se podaří matku zachránit, a ona svá koťata znovu přijme, neměl by být s vypuštěním do přírody problém. Pokud bude matka handicapována natolik, že její návrat do přírody nebude možný,bude muset být ,,domestikována" i s koťaty. Naštěstí jsou rysí koťata, pokud se do styku s člověkem dostanou v útlém věku, snadno ochočitelná a případů, kdy osiřelé rysí kotě se se svým zachráncem skamarádí navždy a život mezi lidmi mu nedělá problémy, je dost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama