Fototulák Petr SLAVÍK slovem i fotografií

26. října 2014 v 20:07 | Učí nejen nás, ale každého kdo projeví zájem. Podívejte se s ním do světa |  Fototuláci
Nejlépe se naučí fotografovat ten, kdo využije zkušeností Mistra. Více ZDE!!!

Při setkávání s lidem, přáteli, se málokdy zapomenu zeptat: "...a co houby? Sbíráte? Konzumujete? A jak je děláte?

V poslední době stále častěji narážím na situace, kdy lidi o houbách nevědí naprosto nic, nebo velice málo. Ale tak to bylo asi vždycky. Pryč jsou ty doby, kdy o nich v rodině věděl někdo něco povícero. To bylo ještě v těch dobách, kdy houby byly důležitou součástí jídelníčku - bída, hlad, války, nedostatek potravin. Ví například ještě někdo z mladých generací co to byly lístky na potraviny?

Důvod je zřejmý. Nikdy jsme se v naší části Země neměli tak dobře jako v současné době. Jídla je dostatek, tedy jak pro koho, máme kde složit své údy, dobře se vyspat, odpočinout si. Daří se nám dobře. Otázka je, jestli si toho umíme vážit. Neděláme neustále ve všech oblastech lidského žití jednu ptákovinu za druhou? To by bylo ale na jiné dlouhé vyprávění.

Petr Slavík, fototulák, je fotografem par excelence. A co on a houby?: "Když jsem se ještě živil jako dřevorubec, tak jsem na houby nedal dopustit. Dnes již bohužel na houbaření není tolik času. Pryč jdou doby, kdy jsem odcházel z lesa s pilou a sekerou v ruce a v přilbě jsem měl ty nejkrásnější a nejzdravější plodnice. To byl k večeři pak super deligates..."

Za vlky s fototuláky do USA, Kanady... Foto: Petr Slavík
 

20 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama